Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Református nő, katolikus...

Református nő, katolikus férfi házasság? Hogyan?

Figyelt kérdés

Egyikünk se vallásos, de az én családom az, ezért református esküvő lesz. Lehet úgy, hogy ő katolikus? Kell valamit csináljon? Konfirmálás vagy ilyesmi? Tényleg nem értek hozzá.

Ja és szerintetek bunkóság azt kérni a paptól, hogy ne legyen sok vallásos blabla, hanem inkább a szeretetról, tiszteletről, stb beszéljen?


2011. jún. 19. 21:58
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Nem akartam tőle megkérdezi ezeket, ne mondjam már, hogy ennyit nem tudok. Véleményteket meg gondoltam , hogy itt kérek, hogy bunkóság-e ilyet kérni.
2011. jún. 19. 22:07
 12/26 anonim ***** válasza:
45%

nem,aki református soha nem mondja,hogy pap

de mindegy

2011. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
74%

Felesleges itt hadakoznod azon bunkókkal akik buknónak neveznek,mert egyházi esküvőd lesz és azt mndod nem vagy vallásos.


Én hívőként képmutatásnak tartom,de azért a családi béke jobb:)

2011. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
92%
Ha a bátyád pap, akkor miét nem tőle kérdezed meg ezeket. Nem így persze, hogy a hátad közepére nem hiányzik csak a család miatt akarjátok. De azt tőle is megkérdezhetnéd, hogy a leendő férjednek kell-e valamit tennie az esküvő előtt, és hogy kihagyná-e a nagyon vallásos részeket.
2011. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
94%

Attól,ohgy református vagy és a bátyád lelkész még nem kell tudnod az egyház jogi dolgokat. Mert az, ohgy katolikus és református milyen keretek közt köthet házasságot az egyházjog:)


Sok boldogságot.

2011. jún. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Gondoltam előbb megkérdezem itt, hogy tudjam nagyjából, hogy is meyg a dolog, mire felkérjük. Mert ha kéne keresztelkedni, vagy konfirmálni, vagy átvenni a vallást, nem biztos, hogy a vőlegényem benne lenne.

Amúgy meg, mondtam, hogy nem értek hozzá, hogy lelkész, vagy pap, nem járok templomba, nincs honnan tudjam. És sokaktól hallottam már így, hogy pap, a szüleimtől is.

2011. jún. 19. 22:10
 17/26 anonim ***** válasza:
73%

:) Nem tök mindegy... Alap míveltség még egy nem kereszténynél is (középiskolai tananyag).

Na, de nem kötekedni akarok.

Az viszont lényegtelen, hogy egyik fél katolikus,másik református. Én is katolikusnak lettem keresztelve, a férjem reformátusnak. Összeházasodtunk. A férjem lelkésze adott minket össze. Én pl katolikusnak lettem gyerekkoromban keresztelve, mégis református templomba szoktam járni vasárnaponként... Istentiszteletre. Ezt a lelkészünk tudja is, mégsem szól érte semmit. Örül, hogy járunk...

Egyébként, ha a bátyád lelkész, akkor ezt vele beszéld meg... :) Úgy szerintem sokkal tisztább.

2011. jún. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, mifelénk mondják, hogy pap, lehet ez valami regionális dolog( Erdély)

Azért nem akartam ilyeneket kérdezni tőle, mert ha mégis kellett volna keresztelkedni, vagy ilyesmi, akkor azt a vőlegényem nem akarta volna és akkor jobb lett volna, ha úgy indítunk, hogy nem, nem lesz egyházi esküvő, mert én nem akarom. Ne a vőlegényemre haragudjanak már, inkább rám, tőlem már úgyis megszokák, hogy nem vagyok vallásos.

Az meg, hogy lehet-e ilyet kérni, egyszerű közvéleménykutatás, hogy szerintetek igen, vagy nem.

De válaszok helyett, inkább támasást kapok, jellemző.

2011. jún. 19. 22:22
 19/26 anonim ***** válasza:
86%
megkaptad a választ ezerszer. Keresztény mindkettő lehet bármilyen esküvő,nem kell senkinek áttérni sehová.
2011. jún. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 napietus ***** válasza:
73%

simán lehet esküvőtök, nem kell senkinek semmit csinálnia. a pap szövegébe ne szólj bele, én katolikus vagyok, nagyon szép prédikáció volt, a házasságra, szeretetre vonatkozó részekre épült a Szentírásból. egyébként annyi, hogy a gyerekeiteket is így gondolom reformátusnak keresztelitek majd (így szokás, meg meg is fogadjátok ezt).


sok boldogságot!


(sok hülyével meg ne foglalkozz, én vallásos vagyok, de ha nem lennék az, akkor is lett volna templomi esküvőm, mert mélyen vallásos családom van. akinek ennyit nem ér meg a békesség, ott tényleg baj van a fejben...)

2011. jún. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!