Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20-21 évesen eljegyezni, majd...

20-21 évesen eljegyezni, majd később elvenni egy lányt mennyire gáz?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, lassan 21, és van egy barátnőm aki 19 éves, kb 3-4 hónapja vagyunk együtt, de úgy érezzük hogy együtt fogunk már maradni, eddig sose volt vita se félre értés, tényleg az a tökéletes kapcsolat.

Mind a ketten "kiéltük" kellően magunkat. abszolute nem vágyunk már további kalandra se másra, egyöntetően kimodtuk hogy nem kell már más sose, és már eljegyzésbe gondolkozunk / gondolkozok.

Szerintetek mennyire korai ez? Vagy vágjunk bele nyugodtan ha úgy érezzük?


2009. márc. 24. 12:19
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Szerintem nem gaz.Nem attol fugg az eljegyzes,hogy mennzi ideje jartok.En 22 L vagzok es a parom 23 F.Mi is ebben gondolkodunk es mi csak most leszunk 8 honaposak. Kicsit lesznek olyanok akik korainak fogjak tartani,de ez az o gondolatuk.Ha ti igy gondoljatok akkor hajra.Es sok szerencset.
2009. márc. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

vágjatok bele! lehet végigjárni a lépcsőfokokat,amik alatt kiderül: erősödik a kötelék vagy gyengül. a lépcsőfokok:

1.az eljegyzés.2.összeköltözés.3.esküvő. tudom mit éreztek, bár én csak 28évesen leltem meg a párom,de mi a következő sorrendet-2.1.3- 8hónap alatt zavartuk le,mert az első randi után összeköltöztünk,6hónap mulva eljegyzés volt, majd esküvő. azóta is csoda minden perc, a 2. babánkat várom és már lassan 4éve tart,szóval ne féljetek,vágjatok bele!! ha ennyire biztosak vagytok egymásban ne várjatok! sok boldogságot!!

2009. márc. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nem gáz. A gáz egy halmazállapot. :)

Az esküvővel viszont ne siessetek.

2009. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Belevágni nyugodtan belevághattok,ha mindketten komolyan gondoljátok,nbem tiltja semmi,de végül is még "csak"pár hónapos kapcsolatról van szó.Most még biztosan minden gondtalannak tűnik,még nem ismeritek kellően egymást.Idő kell ennek a kialakulásához.

Egyébként tudom javasolni az együttélést(ha engedik a körülmények)!Hihetetlenül sokat segít:)

Pár év után azért mindkét fél változik.A kapcsolatom elején én is szentül hittem,mi aztán sose fogunk vitatkozni,tökéletes egyetértés lesz mindig mindenben köztünk,természetes eljegyzés,házasság,gyerkőcök stb.

Aztán a 3 év alatt mennyi vita,veszekedés lezajlott:)Volt,hogy külön is töltöttünk egy időt,de rájöttünk,csak egymással tudjuk elképzelni az életet:)

Na,szóval szerintem még korai,bár szép és komoly az elhatározásotok,de ha pár év múlva még mindig csak együtt szép,akkor tényleg egymásnak vagytok teremtve:)

2009. márc. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Kicsit félek hogy a szülei mit fognak ehhez szólni, tuti el fog durrani az agyuk ha meghallják... pláne ha utánna oda költözne hozzám, azon meg pláne... de ha eljegyzem az meg gáz lenne ha utánna külön laknánk sztem... szval :-/
2009. márc. 24. 12:35
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az életkorotokkal semmi gond nincsen. Eljegyezhetitek egymást, össze is költözhettek, de az esküvővel én várnék még legalább egy évet. Szerintem fontos, hogy először költözzetek össze, ismerjétek meg egymást. Lakva ismerszik meg az ember. Nekem nagyon sok ismerősöm volt akik, akik 3 hónap után eljegyezték egymást, fél év után össze házasodtak és rá két hónapra elváltak. Nyugodtan vágjatok bele, de az esküvővel ne siessetek.
2009. márc. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt is megcsinálhatjátok, hogy az eljegyzés után néhány hónapig még külön laktok. Nem kell rögtön összeköltözni. És akkor a szülők sem durrannak el.
2009. márc. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nagy hülyeség ilyen fiatalon 3-4 hónap járás után, lehet úgy érzitek együtt maradtok életetek végéig, de az 100 hogy nem így lesz. Tökéletes a kapcsolat, persze hogy az hiszen csak 4 hónapja vagytok együtt, a gondok majd később jönnek, az is lehet hogy pár hónap múlva ráuntok egymásra, meg a nagy tökéletességre. De ez csak az én véleményem, a döntés a tiétek. Mindenesetre az esküvőt majd ne siessétek ennyire el.
2009. márc. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút nem gáz, ugyanis mindenki máskor érik. A legtöbb ember manapság nem azért házasodik későn, mert gáz fiatalon házasodni, hanem azért, mert 1. nem találja meg az igazit olyan korán, 2. nem engedheti meg anyagilag fiatalon, hogy család fenntartóvá váljon.


Én 21 évesen házasodtam, abszolút nem bántam meg, mert tudtam, hogy kész voltam rá...van, aki pedig még 40 évesen sem kész rá. Mindenki más. Viszont te férfi vagy, így rajtad nagy a felelősség már, ami az eltartást illeti. Nem azt mondom, hogy nőként mi nem vagyunk felelősek ezért, de a férfiaknak még mindig meg van a család fenntartó szerepük. Tehát itt a kérdés az, hogy anyagilag megengedhetitek, hogy a saját lábatokra álljatok valamilyen szinten?


Ami az eljegyzést illeti: az eljegyzés nem jár olyan felelősséggel, mint a házasság. Tehát az eljegyzésből baj nem lehet, ha még a dolgok nem is úgy alakulnak később, ahogy elterveztétek.

2009. márc. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
12:58-nak abban igaza van, hogy nem érdemes elsietni. Eljegyzés lehet, de esküvővel lehet várni. De itt vagyok én élő példának, hogy 6 hónap ismerettség után 21 éves férjhez menetellel is lehet egy életen keresztül boldogan élni...szóval ne törd már le a posztírót, hogy ez nem lehetséges, ismerek 100 ellenpéldát. Mindenki más, minden kapcsolat és házasság is más. Olyat is ismerek, aki nagyon megfontoltnak hitte magát és 7 éves együttjárás után esküdött 32 évesen, aztán mégis válás lett a vége. Ez a személytől is függ, nemcsak a koron.
2009. márc. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!