Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Multkor olvastam egy hasonlo...

Multkor olvastam egy hasonlo kerdest, mi a velemenyetek errol a helyzetrol? (kulfoldre koltozes)

Figyelt kérdés

Mar lassan 10 honapja elek Nemetorszagban, ha minden osszejon, a csaladom is kikoltozik.

A kerdesben 6 eves gyermekrol volt szo.

Az en esetemben a hugom, aki 10 eves lesz osszel.

Ebben a korban is konnyen tanuljak a nyelvet?

Valamint anyum, aki mar 40 felett van es soha nem tanult nemetet. Milyen eselyeik vannak?

Apa miatt nem aggodom, o azert tud egy kicsit nemetul es nem elveszett ember;)

Mit gondoltok?


2011. jún. 21. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiscsajszi mindenképp gyorsan belejön. Anya meg... hát, lassabban, de ő is. :)
2011. jún. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A hugodnak szerintem nem lesz nehéz, 13 éves kor körül van egy ún. másodlagos biológiai sorompó, amíg a gyerekek fogékonyak az idegen nyelvekre. Anyudnak kicsit nehezebb lesz, de ha tanult előtte bármilyen idegen nyelvet, ő is el fog boldogulni. :) (Egyébként soha nem éltem még külföldön, ez magánvélemény. :D)
2011. jún. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Hugicával semmi gond nem lesz.

Anyukádnak lesz sokkal nehezebb...

2011. jún. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem konkrétan a kérdésedre válaszolok, csak egy példát írnék le. Van egy ismerősöm, egy lány, Svájcban született, az apukája svájci volt, anyukája magyar, de otthon mindig németül beszéltek, nem tudott gyerekkorában magyarul. 9 vagy 10 éves volt, amikor az apukája meghalt, és hazaköltöztek Magyarországra. Úgy ültették be az iskolapadba, hogy egy szót sem beszélt magyarul. Ma meg nem mondaná róla senki, hogy 10 évesen tanult meg magyarul. Van egy pici akcentusa, bár inkább csak egy nagyon enyhe beszédhibának tűnik csak, alig lehet észrevenni, aki nem direkt erre figyel, annak nem tűnik fel.

Ha valaki a magyart meg bírja tanulni 10 évesen (ami szerintem lényegesen nehezebb nyelv, mint a német), az más nyelven is meg tud tanulni, ha rá van kényszerülve.


40 évesen már biztos nehezebb, arra azért nem ártana rákészülni már itthon. Vannak intenzív nyelvtanfolyamok, az elég ahhoz, hogy legalább alap szinten meg tudjon szólalni. Na meg minimális nyelvtudás nélkül nem nagyon lehet dolgozni sem szerintem.

2011. jún. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

A gyerekek ebben a korban még nagyon könnyen megtanulnak egy idegen nyelvet. Nem csak azért, mert az agyuk "rugalmasabb", hanem azért is, mert bennük még nincs meg az a gátlás, ami sok felnőttet visszatart attól, hogy egy pohár vizet kérjen azon a nyelven, amiből akár nyelvvizsgájuk is lehet.

Anyukád esélyeit nehéz megjósolni, Németországban sokan dolgoznak -pl- magyar családoknál, különösebb nyelvtudás nélkül. De az tény, hogy ha ilyen nagy lépésre szánják el magukat, szerencsésebb lenne egy intenzív nyelvtanfolyamra "beruházni", talán magabiztosabb is lenne valami kis alappal.

De a szüleid valódi esélyeit te tudod igazán felmérni, és segíteni helyben.

2011. jún. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

En 23 evesen koltoztem Svajcba, ennek 10 eve. Elotte csak angolul beszeltem, ma folyekonyan beszelem mind a dialektust, mind az irodalmi nemetet, bar a dialektus termeszetesen jobban a szamra jon. Iskolaba keveset jartam. Anyosom 28 evesen jott ide, de keptelen volt megtanulni a zurichi dialektust. Es fogorvos, tehat nem hulye. Persze ferjemnek anyanyelvnek szamit, o 6 evesen koltozott ki.

A kislany hamar meg fog tanulni, foleg ha sokat van tarsasagban, marpedig iskolaba fog jarni. Anyukadnak tenyleg kicsit nehezebb lesz, mindenkeppen iskolaba kellene kuldeni, es esetleg meg autodidakta modon is tanulhatna a nemetet. De iskola mindenkeppen kellene, hogy tudjon beszelgetni is.

2011. jún. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat, mindegyik nagyon hasznos volt:)

Ment a zöld kéz! Na meg anyának a nyelvsuli:D

2011. jún. 21. 23:35
 8/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

A húgodnak nem csak a kora miatt lesz könnyebb, hanem azért, mert iskolába járni kell, ott egész nap a németet hallja és nem lesz mellette senki, aki pesztrálja.

Anyukádnak hogy megtanuljon németül társaság kell - amihez nyelvtudás nélkül meg nehéz csatlakozni (barátnőm egy kórusba jár). Ő családi körben lesz, ahol ugyebár magyarul beszéltek, ha vásárolni kell akkor mentek segíteni...

2011. jún. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 betty0105 válasza:
Figyelmetekbe ajanlanam a Rosetta Stone nevu nyelvtanulo programot,ez a program ugy segit tanulni a nyelveket,mint mikor egy kisgyerek tanulja az anyanyelvet.nagyon jo,en is ezt hasznalom,spanyolra es franciara is.es meg csak meg sem kell vegyetek dragan,mert jobb torrentoldalakrol le tudjatok tolteni!sok szerencset!egyebkent hugi tenyleg rendben lesz,az en tesoim,mind megtanultak egy ev alatt tokeletesen franciaul,angolul,es meg anyukamnak se okozott kulonosebb problemat,bar o tenyleg kicsit feszelyezve erzi magat ha beszelnie kell,pedig jol beszel.Elhatarozas kerdese.
2013. jan. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!