Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy baj, hogy...

Miért olyan nagy baj, hogy szeretnék 1-2 hónapot itthon tölteni?

Figyelt kérdés

Év elején államvizsgáztam, utána kaptam egy alkalmi munkát, ami még most is tart.


A lényeg az, hogy szeretnék nyelvvizsgákra készülni, amik diplomához kellenek. 2 felsőfokú vizsgáról van szó, úgyhogy elég sokat kellene tanulni. Munka mellett egyszerűen nem bírok erre koncentrálni.

Plusz még szeretném folytatni az autósulit is.


Többek között ezért is szeretnék kilépni a munkahelyemről (ahol amúgy sem akartam sokáig maradni, mivel rossz feltételek mellett dolgozom).


Anyukám emiatt eléggé haragszik, nagyon nem díjazza ezt a tervemet...


2011. jún. 22. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
anyud lehet attól fél, hogy nem találnál másik munkát.
2011. jún. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem alapvetően csak attól tart, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben nagyon nehéz lesz másik állást találnod.
2011. jún. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ő felfogásába ez nem fér bele, és/vagy nem akarja ezt finanszírozni. De ha az anyagi oldalát a dolognak állni tudod (értsd: van egy-két hónapra elegendő félretett pénzed), akkor nem hinném, hogy problémázna.

Egyébként én, habár az államvizsga csak egy év múlva lesz, biztosan nem fogok ezen a nyáron dolgozni. Semmi problémát nem csináltak ebből.

2011. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

az nem lehet esetleg, hogy Anyukád azért kevésbé megértő, mert az ő életében más volt a fontossági sorrend, mások kerültek előtérbe, mint a te életedben?

szerintem egyszerűen arról van szó, hogy ő másképp csinálná, ha a helyedben lenne. De mivel nincs a helyedben, ezért te állítod fel a sorrendet és te döntöd el, mit csinálsz. Lehet, hogy most nem díjazza az ötletedet, de ez nem jelenti azt hogy baj, ha nyáron a tanulásra koncentrálsz munka helyett. Meglesz az eredménye és ennek ő is örülni fog, ebben biztos vagyok:) Sok sikert!

19L

2011. jún. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tanulsz rájuk hétvégén és meló után este, aztán slussz. nekem volt olyan félévem, hogy egyszerre írtam szakdogát, készültem nyelvvizsgára, egy embertelen szigorlatra, tanítási gyakorlatom voltam (ez olyan mintha élesben dolgoztam volna, minden hétköznap napi 5 órát tanítottam) és le is ÁV-tam. Kicsit kikészültem, de mindennek ára van. Meg lehet csinálni.
2011. jún. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Melyik az a két nyelv? :D
2011. jún. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Angol és német. Miért?
2011. jún. 22. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!