Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Kinek...

Mit gondoltok erről? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Én mindent megosztok párommal, jó lehet tulzásba viszem, mert tényleg mindent elmesélek. Már szegényem néha unhatja! (Viccesen megjegyzi, hogy inkább beszéljem meg a barátnőimmel, én pedig annyit mondtok hogy ő a pasim én neki akarom elmesélni. Persze barátnőimnek is elmesélem)

Ezzel szemben ő alig mond el valamit. Ha valami jó dolog érte akkor inkább, de ha valami bántja azt képtelenség kiszedni belőle. És ilyenkor nagyon fel tud idegesíteni, hogy látom hogy van valami baja és hiába kérdezem, faggatózok nem mondja el. Ugy gondolja, hogy van elég bajom (persze nincs) nem kell még az ő problémáit is rám zúdítania.

Kicsit össze is vesztünk ezen, mert szerintem ez hozzá tartozik egy kapcsolathoz. A barátnője vagyok azt szeretném ha rám zúdítaná a problémáit, főleg ha látom is, hogy baj van. Egy kapcsolat nem csak arról szól hogy az örömünket megosztjuk egymással, hanem arról is hogy a bánatunkat is.

Ő pedig teljesen ellentétes véleményen van.

Mit gondoltok?


2011. jún. 22. 14:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
A férfiak nem szeretnek panaszkodni.
2011. jún. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Egy embernek baja van. Elmondja valakinek, akit ez érint, de befolyásolni nem tudja. Most már két embernek van baja (ráadásul az egyik tenni sem tud semmit).


Akkor most megosztotta a problémát, vagy megszorozta?


A másik: lehet, hogy te el akarod mondani az összes nyűgödet, ami lehet, hogy jórészt ilyen csajos dolog, és a párod azt mondja viccesen, hogy ezt beszéld meg a barátnőddel...


... akkor azt nem viccesen gondolja, hanem tényleg. Ha nem bírsz magaddal, megunja előbb-utóbb, és otthagy a francba'.

2011. jún. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
ő férfi, te nő. Ennyi.
2011. jún. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Ajánlom Neked ezt a könyvet, én nagyon sok "miért"-re megkaptam a választ belőle.

A férfiak nem szeretnek panaszkodni, mivel úgy érzik, ez a gyengeség jele. Nem fognak segítséget kérni, mert ők ezt annak érzik. Másképp működnek, mint mi nők.

Mi csak el akarjuk mondani és csak a másik együttérzésére vágyunk.

Ellenben a férfiak csak akkor mondják el mi bajuk, ha egyedül már nem bírkóznak vele, és ők ilyenkor megoldást várnak, nem együttérzést.

Ne erőltesd. És főleg ne fecsegj neki az összes apró történésről az életedben. Egy nő legyen titokzatos, és én úgy vettem észre, hogy a pasikat kifejezetten zavarja, ha valaki folyamatosan és feleslegesen jártatja a száját. Szerintem a barátod is ezt próbálta sugallni a vicces megjegyzésével.

23L

2011. jún. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem kell mindig mindent tudnod.Amit elmondhat azt elmondja magától is, amit nem azt nem fogja elmondani, de ha sokat nyaggatod, lehet, hogy hazudik valamit, hogy lerázzon. Azért mert te mindent elmondsz tőle ezt nem várhatod el.Egy férfi pedig tényleg ne rakja másra a gondjait, hanem oldja meg.
2011. jún. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem mindenki a szavak embere.
2011. jún. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el, hogy a pasik így működnek. Az én párom sem mondja el, ha baja van én ilyenkor főként kedvességgel szoktam hihúzni (kicibálni) belőle, hogy mi bántja.

Ha veszekszel vele, akkor csak rosszabb lesz. Próbálj meg türelmesebb és legfőképp elfogadóbb lenni. Nem mindenki olyan kibeszélős, mint a nők általában. Emlékezz arra, hogy ő is elfogadja, hogy te annyit beszélsz és mindent, de mindent elmondasz. Hidd el nekem, hogy van, hogy szívesebben venné, ha esetleg csendben maradsz, mégis meghallgat. Te viszonozd azzal, hogy nem nyaggatod... vagy ha már mindenáron tudni szeretnéd mi baja, akkor sem veszekszel vele. 33/N

2011. jún. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok férfit (és nőt is) fáraszt a dolgok kibeszélése, elemezgetése. Számukra ez a dolgok "felesleges bonyolítása". Ha csak végighallgatnak, gyakran már az is meghaladja minden energiájukat.
2011. jún. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm a válaszokat! Ebbe még így nem gondoltam bele. Teljesen igazatok van!
2011. jún. 22. 15:13
 10/13 anonim ***** válasza:
15:03 jó könyvet ajánlott neked. A pasik problémamegoldó rendszerűek, ha meg akarod oldani helyette a problémáját, azt fogja hinni, hogy azt gondolod, még arra sem képes, hogy a saját problémáját megoldja.
2011. jún. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!