Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki segítsen, már nem...

Valaki segítsen, már nem nagyon bírom az anyósom okozta feszültséget a családban. Állandóan beszól, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
7 hós babánk van, és ugye ez mindenkinek természetes, hogy anyaként a saját anyjához többet jár, mint az anyósához. Anyukám egy héten kétszer látja a babánkat, de úgy hogy egyszer ő jön, másszor mi megyünk, mert nekem is ki kell kapcsolódni. Anyós egy héten egyszer jön (nem vagyunk egymás szive csücske), de ő nyugdíjas és megtehetné anyagilag, hogy többször jöjjön, de inkább provokál, hogy mi hányszor megyünk. Legutóbb beszólt, hogy a gyerek már nem is ismeri, csak a másik mamát. Én mondtam, hogy vegyen visszább, erre azóta nem is telefonál és nem is jön. A párom azt mondja, hogy nem érdekli, de engem idegesít, hiszen mindjárt itt a karácsony. Nem lehet vele beszélni, mert elég .....
2010. nov. 29. 13:36
1 2
 1/18 anonim válasza:
77%

Szia!

Szerintem ezt csak azért csinálja, hogy beadd a derekad... Legyél erős! Ne hagyd magad! Ha engedsz neki, egyre többet akar majd.

Beszéld meg a pároddal, ha neki is oké, vigye ő a babát az anyukájához, te meg addig elvégzed a dolgod otthon... Így neked is nyugi lesz és anyósod is leszáll rólad (remélhetőleg)

2010. nov. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz vele. Feltételezem neki azért jóval kevesebb dolga van, mint neked. Persze ő is vezet háztartást stb. De te közben gyereket is nevelsz. Meg kéne értenie, hogy nincs idő ennyi mindenre. Ha mobilis az anyós akkor menjen át szépen ő hozzátok, még ha nem is szeretitek egymást mindkettőtöknek jót tehet, hisz te közben mással is tudsz foglalkozni és ő is unokázhat.


Amúgy én nem keresném a helyedben. Ha ennyire nem fontos neki az unokája, hogy kompromisszumot kössön akkor így járt.

2010. nov. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Jól meglesztek Ti anyós nélkül is!

Már bocs-de addig örülj amig nem látod, jön Ö ne aggódj, úgysem maradna ki semmiböl-tapasztalatból mondom!

Igaza van az elöttem hozzászóloknak!

Direkt durcáskodik, hogy neki kényelmesebb legyen!

Azt csodálom, hogy a gyereknevelésbe nem szól bele, meg föleg az életetekbe-(bocs ha ráhibáztam)!

Ne aggódj, nem Te sértetted meg Öt, hanem forditva!

Talán nem kellenne az unokán veszekedni!

2010. nov. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 tetris ***** válasza:
5%
Kedvesem, egy anyós nagyon sok bajt tud okozni. Akárhogy is nem szívleled, az lesz a legjobb, ha békében maradsz vele. Szerintem is igaza van a kettővel előttem szólónak, azzal kiegészítve, hogy a "drága mamával" szépen, türelmesen próbáld megbeszélni a dolgot. Ne szólj beneki, mert csak elmérgesedik a helyzet! Legyél nagyon-nagyon türelmes. Végül is ez az asszony dolga: FEnntartani a tűzhely melegét.Kívánok neked sok sikert, és kitartást!
2010. nov. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele nincs jobb dolga mint téged provokál.Ne hagyd magad.Egyébként ismerős a helyzet mi is így vagyunk,de én nem foglalkozom a kedves mamával.
2010. nov. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez az asszony dolga, hogy fennt tartsa a tözhely melegét???

Valóban?????

Igazad van Ö készüljön ki igedileg, mert a DRÁGA MAMÁNAK az lenne a legmegfelelöbb, hogy mindig csak Ö vigye a gyereket?

Irta , hogy provokálja!

nyugdijas -ergó több ideje van menni, mint a kérdezönek, hiszen fözés, mosás , takaritás, gyereknevelés, elintéznivalók stb...

Egy héten egyszer látja a gyereket!

És akkor csodálkozik, hogy nem ismeri meg?(nem fogja megismereni)

ha annyira látni szeretné az unokáját, akkor többször menne!

"7 hós babánk van, és ugye ez mindenkinek természetes, hogy anyaként a saját anyjához többet jár, mint az anyósához."

Igen természetes!

Nincs vele semmi probléma!

nehogy már mi családanyák tartsuk a hátunkat mindenért, hogy az a bizonyos meleg ki ne hüljön!

Hol szabályozza törvény, hogy jóba kell lenni az anyóssal?

Igen azt aláirom, hogy négy szemközt beszéljék meg a dolgokat, de azzal továbbra sem értek egyet, hogy csak a kérdezö alkalmazkodjon az anyósához!

Pont.

2010. nov. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem az apósom ilyen(anyósom sajnos már meghalt,ha élne min den rendben lenne,mert egy nagyon nagyon jó fej nő,feleség,anya,nagymama,anyós volt).Nálunk annyiban más,hogy ha kell,ha nem jött/jön apósom.Ha szépen szóltunk neki,hogy sorry,szeretnénk egy kis magánéletet volt,hogy úgy megsértődött(ez idén júniusban volt),hogy 9!-jól látod-9 hétig nem jött,pedig 1 utcában lakunk.Szerinted?!De ez megkeményített engem is.Én könyörögtem,megértettem őt,beszélgettem vele stb.Ha neki ennyire nem fontos az unokája,ám legyen.Most ott tartunk,hogy 1 hete nem jött.Azt nem tudom,éppen mi baja,de majd csak előkerül.Azt nagyjából kiderítettük-nemrég vált el,és még együtt lakik a ex 2. feleségével)-ha minden oké otthon,akkor nem igazán jön,ha rossz a légkör,naponta itt van.Ráadásul mindkét fia itt lakik(a férjem és a sógorom),mert ez egy nagy telek 2 házzal.Nálunk is 2 gyerek van,és a sógoroméknál is...szóval nem is 1,hanem 4 unokáról van szó.
2010. nov. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Addig örülj amíg nem megy....tapasztalatból mondom. Így akarja kiharcolni, hogy több figyelmet szenteljetek rá, de itt nem az unokáról szól a dolog, hanem saját magáról.Ahogy engedtek a saját "akaratotokból" úgy akar majd mindig többet és ennek soha nem lesz vége. Ne zavarjon az téged, hogy mit mond....nincs kitiltva tőletek...kerekedjen fel aztán menjen és örüljön annak, hogy mehet...én már be se engedem.

Nálunk is hasonló dolgok voltak és ott kellett leállítanom a dolgot, amikor 17 főt hívott a rokonságból vendégségbe HOZZÁM a pár hónapos kisbaba mellé. Ráadásul nem is a szomszédból...tehát sütni-főzni stb. amit ő nem tud....tehát minden rám hárult volna. Soha semmit nem segített fizikailag, egy ebédre nem hívott, csak bejelentkezett, hogy ő jön...Itt telt be a pohár. Vendégség lemondva, mama kitiltva. Bolonduljon meg maga.NE HAGYD MAGAD, mert kikészít.

2010. nov. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy a férjem az én pártomon áll,neki is elege van már abból,amit a saját apja csinál.
2010. nov. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. A legjobb az volt, mikor pár éve egy veszekedés közepette azt mondta: döglött volna meg anyád amikor kipottyantott! Kedves nem?
2010. nov. 29. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!