Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit adjak/vegyek anya szülinap...

Mit adjak/vegyek anya szülinapjára?

Figyelt kérdés

Nem túl olyan, aki ilyen virágokat, dísztárgyakat stb-it értékelni tudja. Viszont túl drága cuccra meg nem igazán futja a zsebpénzemből, úgyhogy így 1500 FT alatti cuccra gondoltam. Szereti az ilyen ˝varázslatos˝ (nem tudom hogy magyarázzam, szóval ilyen Keleti jellegű cuccokat, ha értitek mire gondolok), de szerintem egy 1000. teknős, vagy lótuszvirág szobor sem érimeg nagyon. Arra is gondoltam, hogy esetleg készítek neki valamit, vagy zene CD-t írok. De annak nem tudom, hogy örül-e. Ha megkérdezem, akkor azt mondja (természetesen), hogy nem kell semmi. Vagy sütit is süthetnék neki, de nem vagyok benne valami nagy művész... Valakinek valami ötlete?

14/L


2011. jún. 23. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Süss sütit. :) Annak biztos örülne és még finom is.. :D
2011. jún. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vehetnél egy szép kis albumot és belerendeznéd a közös családi képeket, amik emlékezetesek és mellé írhatnál apró kommenteket :)
2011. jún. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Közös mozi? Strand? Füstölő vagy párologtatóolaj? Csak nincs meg Neki minden illat... Ha van tesód vagy Apukáddal közösen valami nagyobb meglepi?

Én Anyukámnak is szörnyen nehéz ajándékot venni.

2011. jún. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Süti lehet, hogy lesz, ha ráérek sütni holnap :)

A fotóalbum az azért nem jó ötlet, mert már minden létező fotó bent van albumban, amit csak csináltunk. (és már vagy 10 album is a polcon díszlik) :D

A füstölőre én is gondoltam, csak apám utálja a szagát, a párologtató olajat még megfontolom, de mécsesünk is vagy 3-4 van :)

Úgyhogy ez tényleg nagyon nehéz helyzet...

2011. jún. 23. 11:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is 14 éves vagyok, Anyukám két éve ünnepelte az 54. születésnapját. Egy sima, fehér lapra tépkedtem szét egy szalvétát, amit kerek formára sodortam, és azokat ragasztottam rá 54-es alakba. Nagyon szép volt, és Ő is örült neki, hogy saját kézzel csináltam.


Ezen kívül csinálhatsz Neki szalvétaképet ( [link] ),


gyöngyökből fülbevaló, nyalkánc, karkötő kollekciót,


írhatsz Neki verset, történetet (Anyák napjára ezt csináltam),


készíthetsz "Meglepetés-kuponokat", amiket akármikor beválthat nálad (pl. "Csend kupon", ami azt jelenti, hogy 10 percig csendben maradsz, nem zavarod stb.)


vagy csinálj neki kollázst több kép összeválogatásából (pl. [link] ),


montázst (szintén több, de itt több különböző kép összeválogatásából: [link] )


Remélem, tudod hasznosítani az ötleteket! Nagyon boldog születésnapot kívánok Édesanyádnak, jó egészséget, sok örömöt, szeretetet! :)


Ja, és egy jó kis recept:


TITKOS SZÍVEK


Hozzávalók:


- 15 dkg tehéntúró,

- 4 ek. porcukor + 1 csomag vaníliás cukor,

- 6 ek. tej,

- 6 ek. olaj,

- 30 dkg finomliszt + a nyújtáshoz,

- 1 csomag sütőpor,

- 1 üveg őszibarackbefőtt,

- 1 ek. reszelt citromhéj,

- 1 tojás,

- csipetnyi só


Elkészítés:


1) A túrót villával összetörjük, és simára keverjük a kétféle cukorral, a tejjel, az olajjal és a citromhéjjal - legegyszerűbben robotgéppel.


2) A lisztben elkeverjük a sót és a sütőport, és az egészet összedolgozzuk a túrós masszával.


3) Letakarjuk, és hűvös helyen fél órát pihentetjük.


4) Ezalatt az őszibarackot leszűrjük, majd felszeleteljük.


5) A tésztát lisztezett deszkán 3 mm vastagságúra nyújtjuk, és szív alakú szaggatóval kiszaggatjuk.


6) A szívek felére 1-1 gyümölcsdarabot helyezünk, beborítjuk egy másik szivecskével, és a széleit villával vagy az ujjainkkal körbenyomkodjuk.


7) A leeső részeket újra összegyúrjuk, kinyújtjuk, és szaggatjuk.


8) A szíveket sütőpapírral bélelt tepsire rakjuk.

A tojást egy pohárban felverjük, és megkenjük a süteményeket.


9) Előmelegített sütőben 180°C-on 20-25 percig sütjük.


Tippek:


A szívekbe titkos üzeneteket is rejthetsz:

írd grafitceruzával sütőpapírra, tekerd össze, és a barack helyett ezt tedd a tésztába. Jelöld meg (pl. szúrással) a sütit. :)

2011. jún. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Könyvtárban vagy adott újság archívumában kikereshetnél valami újságot, ami aznap jelent meg, amikor ő megszületett. Be is keretezheted.
2011. jún. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
suss egy sutit de meginkabb jo ajandek ha kitakaritod az egesz hazat mire hazajon. Persze csak ha nem szereti inkabb o csinalni. A cd iras is jo otlet nekem tetszene ha azt kapnek.
2011. jún. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!