Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szulok! Megengednetek, hogy...

Szulok! Megengednetek, hogy 18 eves lanyotoknak egy 30 eves baratja legyen?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 13:17
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
53%
Persze, hogy engedném. A szerelem nem korfüggő. Egy a lényeg, látni, hogy szeretik egymást.
2011. jún. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
60%
Tanácsot adhatsz a lányodnak, engedélyt nem. Szerencsére nincs szüksége az engedélyedre.
2011. jún. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
88%
A lányodtól és a barátjától függ. Ha mnidketten komolyan gondolják és szeretik egymást, nincs jogod, hogy megakadályozd. Én 16 voltam, amikor megismertem az akkor 27 éves barátomat. 3 hét híján 11 év van köztünk. Majdnem 18, amikor, közelebb kerültünk egymáshoz. 12 éve a férjem, 17 éve ismerjük egymást, és 3 gyerekünk van. A kor nem minden. Egy normáils, érett 18 éves lány lelki érettségben tökéletesen illik egy 20-as évei végén, 30-as évei elején járó férfihoz. De egyénfüggő a dolog, sokaknak nem jött be, sokaknak igen.
2011. jún. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
38%
16 évesen lett a párom a 34 éves tanárom. 6 éve együtt vagyunk.
2011. jún. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
73%
20 éves voltam, mikor megismertem a páromat. Ő akkor 32 volt. Szüleimben fel sem merült, hogy tiltsák, mivel köztük is nagyjából ennyi a különbség.
2011. jún. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
81%

Ne viccelj már, hogy gondoltad az eltiltást? Ugyanis a lányod már felnőtt. Jogában áll választani, neked pedig nem áll jogodban felülbírálni az ő választását.

Én 18 voltam, mikor megismerkedtem a férjemmel, aki akkor volt 30 éves. 20 éves voltam, mikor megkérte a kezem, és 22 mikor összeházasodtunk. Azóta eltelt egy év..Én vagyok most 23, ő pedig 35.


Az én anyukám soha nem szólt bele, hogy kit választok páromnak. Természetesen leült velem beszélgetni, hogy biztos vagyok e abban, hogy tényleg komolyan gondol e a dolgokat egy nálam 12 évvel idősebb férfival.. Még azt is megkérdezte, hogy biztos nem szeretnék e egy fiatalabb srácot, hogy nem lenne e jobb? Én pedig erre csak annyit mondtam, hogy bízzon bennem, és hogy nem szeretnék senki mást. Onnantól kezdve soha többé nem hozva fel a dolgot Elfogadta a döntésem, és örül, hogy boldog vagyok!

2011. jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
62%

Most olvastam végig a kommenteket! Anyukámat egyáltalán nem zavarta, hogy a szájukra vettek az emberek. Mi is egy elég kis városban lakunk, s igen, elkezdtek rólam beszélni elég sokan.. Főleg a szomszédok. Letámadták anyukám hülyébbnél hülyébb kérdésekkel, hogy pl miért engedi nekem, hogy egy ennyivel idősebb pasival legyek együtt? Meg az arcába vágtak olyasmit, hogy biztos elrontott valamit a nevelésemben... Anyu persze nem foglalkozott velük... S most meg eszik a szomszédok a kefét, hogy anno így beszéltek, most meg már felesége vagyok a férfinak és babát várunk...

Senki még annyit se mond, hogy "gratulálunk" sunyin behúzzák fülüket farkukat, s inkább elharapják a nyelvüket, mintsem hogy bocsánatot kérjenek a rosszindulatú vádaskodásaikért.

2011. jún. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
36%
Abban az esetben, ha a fiú tényleg rendes, érett, tsiztelettudó és látszik rajta, hogy szerelmes a lányba (és a lányom is elég érett egy ilyen kapcsolathoz), akkor igen. Persze előtte alaposan átbeszélném a lányommal a dolgokat, és flekészíteném rá, hogy a korkülönbség miatt lehet, hogy lesznek kisebb-nagyobb összetűzések később.
2011. jún. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Az én szüleim között 11 év a korkülönbség, és valamiért én sem a velem egyidős fiúkkal barátkoztam, de én ezt szerencsésebbnek tartom mint amikor egyidős a házaspár, a nők sajnos általában gyorsabban megöregednek.

Én is már férjnél vagyok aki 9 évvel idősebb nálam és ez nekünk így pont megfelel, minden szempontból jól kiegészítjük egymást:)

Szóval én pártolom a nagyobb korkülönbséget!

2011. jún. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Engedni??? Egy 18 évessel (nagykorú) ha közlöd, hogy többet nem találkozhatnak, a szemed közé nevet (vagy sír) összepakol és elmegy a 30 éveséhez... Aztán azon gondolkozhatsz, mikor fogod látni, nem hogy mit fogsz neki megengedni... Legfeljebb tanácsot adhatsz, de szerintem azt is csak azután, hogy legalább felületesen megismerted az illetőt, nem látatlanban, a kora alapján előítélkezve.
2011. jún. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!