Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apa nem akar leszokni a...

Apa nem akar leszokni a cigiről, a hasznos hatásaira hivatkozva?

Figyelt kérdés

Régóta le akarom Aput szoktatni a cigiről, de eddig sosem sikerűlt, úgyhogy most jól neki gyűrkőztem és komoly ész érvekkel fegyverkeztem fel, erre Ő rákontrázott !


Kiderűlt, hogy a dohányzás nem is annyira káros, mivel egyrészt jelentősen csökkenti az étvágyat, így az elhízás ellen védelmet nyújt, ami a mai stresszes világban nem kis dolog. Másrészt az idegrendszert jól karban tartja, mivel antidepresszív és figyelemöszpontosító hatásai is kiválóak !


Nem utolsó sorban a gyógyíthatatlan Arzheim-kórtól is megvéd. Egyébként is rákot csak legfeljebb akkor okozhat, ha évtizedekig kitartóan élünk vele, mivel megfigyelték, hogy 20-30-as éveikben rászokottakban nem szignifikáns a rák kialakulásának a kockázata. Egyébként ma már nagyon sok mindentől kapni rákot. Még jobban ki vannak téve a belvárosi szmogot szívó lakók vagy akik ott dolgoznak a sok kadmium és egyéb sokkal veszélyesebb anyagnak kitéve, mint a dohányos. Mit lépjek erre ?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


2011. aug. 12. 16:18
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
ha ő maga nem akar leszoni akkor te bármit tehetsz úgysem fog.
2011. aug. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
83%
nem hiszem, hogy marha nagy egészséged biztosít magának az aki cigizik.
2011. aug. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind igaz, de ennek ellenére, nem véletlen, hogy csomó kampány van ellene.


Engem az döbbentett meg, mikor édesapám a kardiológián volt, és nem mondta neki az orvos, hogy jó lenne, ha leszokna.

2011. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes dolgokat írtál, ezeket nem is tudtam, köszi! :)


Amúgy ez egy olyan dolog, hogy az ember csak a saját döntése alapján tud le, vagy rászokni valamire, ez nem függ külső hatásoktól. Szóval "teperhetsz" bármennyire, amíg ő nem akarja, nem lesz ebből sajna semmi...

2011. aug. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Hm...az én Édesapám is leszokott a dohányzásról, igaz csak 3 hónapig bírta. Amikor abbahagyta, meghízott. Viszont a munkahelyi stresszeket csak így bírja, hogyha rágyújt.
2011. aug. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
16:28-as vagyok: Felnőtt ember, nem lehet megakadályozni sehogyan sem, hogy ne tegye. Maximum akkor fog leszokni róla, hogyha ő rászánja magát.
2011. aug. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
89%
Érdekes érvek.
2011. aug. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim válasza:
90%
próbáld meg átszoktatni valami kevésbé károsra! vizipipa mondjuk... bár az csak társaságban jó. vagy mondd meg neki, ha kevesebbet szív, akkor cserébe csinálsz neki valami édességet... :) vagy valamit amit szeret...
2011. aug. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd rá. Nem tudod leszoktatni. Az én édesapám 40 év után tette le egyik napról a másikra, miután hazajött egy orvosi kivizsgálásról. Ennek már 3 éve. Jobban is érzi magát.
2011. aug. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
83%

Apám idén halt meg, 52 éves volt. Évtizedek óta dohányzott, igaz, nem ezzel összefüggő betegségben halt meg, de ahogy elnéztem, bármilyen pozitív hatásai is voltak a dohányzásának, a negatív hatások bőven ellensúlyozták.


Apád a rákon kívül megfeledkezett a rendszeres fulladásról, az érszűkületről, a bűzről, meg a havonta ablakon kidobott több tízezer forintról. Valóban az átlag embert is rengeteg káros hatás éri, de egyrészt éppen ezért kell lecsökkenteni. Ráadásul aki ezért még fizetni is képes...


Nem tudom, milyen ember az apád, de tapasztalatom szerint minden dohányos meg tudja magyarázni a káros szokását, mindig talál ürügyet, és persze midnegyik állítja, hogy "bármikor le tudnám tenni". Holott igazából egyszerűen nem képesek rá.

2011. aug. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!