Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanátok a férjeteknek,...

Elmondanátok a férjeteknek, hogy gyerekkorodban megerőszakoltak ezek után?

Figyelt kérdés
5 éve vagyok férjnél. Férjem tudja, hogy van egy titkom, de meg nem szántam rá magam, hogy elmondjam. 4-5 éves koromban megerőszakoltak. Nagy traumaként éltem meg, egész általános iskola végéig rémálmaim voltak ezzel kapcsolatban. Soha senkinek nem mondtam el. Egyszer megpróbáltam az akkori barátomnak elmondani, de elviccelte, ezert úgy döntöttem, hogy inkább magamban tartom. Férjemet egyszer próbáltam rávezetni. Azt mondtam neki, hogy gyerekkoromban sok szatírral találkoztam (ami igaz is). Erre azt felelte, hogy nehogy mar én is azoknak a táborához csatlakozzak, akik mindent kitalálnak csak azért, hogy érdekessé tegyek magukat. Itt megint meggondoltam magam. Változtatna az valamin, ha esetleg tudná?
2011. jún. 23. 19:36
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
84%

Ha nagy titkod van sose mondd el!


Én elkövettem ezt a hibát! Az életem bíztam volna a férjemre. Így mivel muszáj volt valakivel megosztani ezért elmondtam, hogy egyszer öngyilkos lettem. Nem sokon múlt, hogy ottmaradjak, nehezen vissza tudtak hozni. (Bár ne tették volna)


Akkor megértő volt mikor elmondtam. Majd pár éve megcsalt. Válni akartam, erre jött az ügyvéd, hogy elveszik tőlem a gyerekem ha válni merek, mert öngyilkos hajlamaim vannak. Ha kell orvosszakértői papírt is szereznek, hiszen minden adat ott van a kórházban. A saját ügyvédem is ezt mondta, hogy nem tudok ellene tenni, jogosan vennék el a kislányom hiába volt már vagy 10 éve.


Azóta lábtörlő vagyok és csak nyelek, mert imádom a gyerekem. :(

2011. jún. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
80%
En sem mondanàm el, csakis akkor, ha azt érzem valóban a férjem olyan, akivel megoszthatnàm. Sajnos sokszor a férjeknek ha elmondunk valamit egy ideig hallgatnak aztàn ha vita van az ember fejéhez vàgjàk.
2011. jún. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Koszonom a segitseget es hogy megosztottatok a tapasztalataitokat! Ugy dontottem nem mondom el. Mar sikerult feldolgoznom magamban ennyi ev alatt ( mar a harmincas eveimben jarok). Inkabb az iskolas eveimben volt lelkileg megterhelo.

Marad az en titkom, egyebkent jol megvagyunk egyutt, igy legalabb nem kockaztatok semmit. Valoban nem jo feltepni a regi sebeket.

2011. jún. 30. 15:08
 24/26 anonim ***** válasza:
70%

én elmondanám neki.

nekem abortuszom volt, szörnyen bánom és mélységesen elitélem magam, tul.képpen fel sem birom fogni h megtörtént, és amikro mélyen belegondolok h mit tettem őgy érzem megőrülök. A bűntudat szüntelen, nem múlik. De meg is érdelmem ezeket a szörnyű lelki kínokat.

Csak amolyan virtuális "barátoknak" mondtam el eddig,( 4 éve történt), anyukám sem tud róla. A mostani barátom komoly, házasság lesz idén, neki elmondtam, nem bántam meg, igy jobban érti miért vagyok olyan amilyen, és megértő és sztem sok hisztis pillanatomat ezért kezeli békésen mert tudja h mekkora terhet cipelek magamon. bnőmnek hosszas hezitálás után szintén elmondtam, legnagyobb bánatomra. érdekes módon már nem is nagyon beszél velem, és közben rájöttem h pletykás is. A dolgot megbeszélni sem tudtuk, mert amolyan kis szeleburdi, csak akkor beszélget és barátkozik vkivel amikor neki kedve van hozzá. Most nagyon bánom,ls még retteghetek is h nem kotyogja e ki.

Szóval a helyedben a férjedek elmondanám, bnőnek semmiképp, mert bármikor végeszakadhat egy barátságnak,arra nem teszel esküt Isten előtt.

Bár, azért megfontolandó h 5 évnyi házasság után érdemes e...ezen elgondolkodnék....gondolj arra mit érzel, h mennyire kivánkozik ez ki belőled, ill. mérlegelném helyedben azt is h a férjed mennyire "lelkizős", de abból amit irtál, úgy tűnik félválról veszi az efféle dolgokat, de te ismered, eked kell tudni. Mondjuk mikor a bartomnak elmondtam, még tőle sem egészen azt kaptam, amire vágytam, pedig ő elég lelkizős. Bár ahogy igy elondolkodom lehet nekem is megkeményedett a szivem a sok szenvedésben, másnak annyira nme tudnám már kisirni magam ha erről van szó, pedig mindig erre vágytam, de már nem megy. Már csak magamban szenvedek.

2012. jan. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
38%
jaj bocs, látom már döntöttél, akkor nem irtam semmit, csak em olvastam végig a kommenteket
2012. jan. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
49%
és te nyugodt szívvel férjhez mentél egy ilyenhez? grat
2016. febr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!