Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanátok a férjeteknek,...

Elmondanátok a férjeteknek, hogy gyerekkorodban megerőszakoltak ezek után?

Figyelt kérdés
5 éve vagyok férjnél. Férjem tudja, hogy van egy titkom, de meg nem szántam rá magam, hogy elmondjam. 4-5 éves koromban megerőszakoltak. Nagy traumaként éltem meg, egész általános iskola végéig rémálmaim voltak ezzel kapcsolatban. Soha senkinek nem mondtam el. Egyszer megpróbáltam az akkori barátomnak elmondani, de elviccelte, ezert úgy döntöttem, hogy inkább magamban tartom. Férjemet egyszer próbáltam rávezetni. Azt mondtam neki, hogy gyerekkoromban sok szatírral találkoztam (ami igaz is). Erre azt felelte, hogy nehogy mar én is azoknak a táborához csatlakozzak, akik mindent kitalálnak csak azért, hogy érdekessé tegyek magukat. Itt megint meggondoltam magam. Változtatna az valamin, ha esetleg tudná?
2011. jún. 23. 19:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
28%

Ha most nem okoz semmit a sexuàlis életedben és rendben van nàlad minden, akkor felejtsd el és ne szakitsd fel ùjra a sebet magadban.

Dehàt egy 5 éves gyereket hogyan lehet megerõszakolni, anélkül, hogy még a szülõk sem tudnak róla?

2011. jún. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
47%

Ez egy nagyon nagy lelki teher. Soha nem lehet kiheverni.Ha elmondod, rá is terhet teszel,esetleg a hozzád való viszonya is megváltozhat. Esetleg sajnál, de az jó?

Ha nem mondod el, akkor hidat verhet közétek a titkolózás.

Ergo, nincs jó megoldás.

Többek közt, már csak ezért is, és a többiért is, nem tudom mit tennék a pedofilokkal. A kiherélés túl enyhe büntetés.

Borzasztó.

Talán nem lenne haszontalan pszichológus segítségét kérned.

2011. jún. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
25%
Ja, és a konkrét kérdésre a konkrét válasz, részemről: NEM
2011. jún. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
56%

Ha megelégszel egy tökéletlen házassággal, amiben nem lehetsz őszinte, akkor ne mond el.

Bár én nem értem miért nem kellett már korábban, az udvarláskor elmondani.

Ha elfogadta volna most őszinte boldogságban élnétek, ha nem akkor szakítottatok volna, de akkor se rágnád most magadat miatta.

2011. jún. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
43%

Popper Péter szerint nem kell mindent a másik orrára kötni. Gondol itt pl. ilyesmire. Ha elmondod mi lesz? Már ketten fogtok tudni valamiről, amin nem lehet változtatni. És mi lesz, ha ő is elvicceli? Én biztos, hogy megbocsájthatatlanul csalódnék benne.

Nem hiszem, hogy változtatna valamin, ha tudná, hacsak nem zavar ez téged annyira, hogy tudnia kell róla. Gondolok itt arra, hogy emiatt valamiben másképp viselkedsz, feszültebb vagy, vagy bármi, ami magyarázatra szorul.

2011. jún. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
75%

Atyaisten, miket írtok??

Ez nem egy megoldandó probléma, hanem egy hatalmas lelki teher! Kinek öntse ki a szívét (és könnyebbüljön meg), ha nem a férjének?


Basszus, a férjemnek ma csökkentették önkényesen a felére a fizetését és sakk-matt, mert a cég vezetői megtehetik. Én se tudok neki segíteni. Akkor neki se kellett volna elmondania, mert engem is frusztrál, hogy felezték a fizuját?


Ha valakit, pláne gyerekként megerőszakolnak, az egy akkora trauma, ami csak növeszti magát és ha nincs lehetősége kifelé távozni, akkor belülről emészt. A házastársnak tudtommal az is a dolga, hogy jóban-rosszban. Nem, nem megoldani kell. Meghallgatni és lelkileg támogatni.

2011. jún. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
46%
miért pontozzátok le azokat akik nem mondanák el????
2011. jún. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 napietus ***** válasza:
32%
mert ENNYIRE primitívek egyesek...utolsó előtti, a férjed fizuja az más, gondolom közös a kassza, tehát Téged is közvetlenül érint a dolog.
2011. jún. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 napietus ***** válasza:
24%
"Popper Péter szerint nem kell mindent a másik orrára kötni. " mélységesen egyetértek vele.
2011. jún. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
73%
Én nem mondanám el.
2011. jún. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!