Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Régen is jártak el a szülők...

Régen is jártak el a szülők gyerek nélkül szórakozni, kikapcsolódni?

Figyelt kérdés

Az 1980-es évek előtt gondolom az időszakot. Ma annyira mindenki ezt favorizálja, hogy kell gyerek nélkül is kikapcsolódni. Az én szüleim soha nem mentek el nélkülem sehová, 2-3 alkalommal voltam csak a mamámnál 1 éjszakára nélkülük, de akkor is már én akartam, ovis koromban. 37 éves nő vagyok, kb. az én korosztályom, vagy idősebbek válaszait várom inkább.

Írjatok már életkort és nemet is!


2011. jún. 23. 21:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%

28/N

De akkor vissza is dobom magam a vízbe, méreten aluli vagyok.

2011. jún. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
Apai nagyszüleim rendszeresen szórakoztak a gyerekeik nélkül. Értelmiségiek voltak (régészek). Anyai nagyszüleim nem. Ők munkások voltak (sofőr, takarítónő). Biztos, hogy ez is közrejátszik.
2011. jún. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Az én szüleim mentek, de én jól éreztem magam a mamánál. ,20/L
2011. jún. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Még én is kicsi vagyok (27/n), de amikor férjhez mentem, a jóval idősebb ismerősök tanácsolták, hogy a jó házassághoz kell a házasfeleknek a közös, gyerekek nélküli kikapcsolódás.
2011. jún. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Az én szüleim nem szórakoztak nélkülünk... de nagyon velünk sem. Mi soha nem jártunk sehova, elég elkeserítő volt, hogy őszinte legyek. Én örültem volna neki, ha mennek és/vagy megyünk. Talán nem kattannak be.


Sok velem egykorú barátom szülei szórakoztak gyerekkel és azok nélkül is. Én szerintem ez kellene, hgoy legyen a természetes. Nem szeretem, ha a szülők megszünnek emberként létezni. 33N (remélem én még beleférek az elképzelésbe)

2011. jún. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
A legtöbb szülő eljárt akkor is szórakozni.Többnyire színházba vagy valamelyik vendéglőbe,ahol táncolni is lehetett. Nem voltak a gyerekek rabjai,mint a mai szülők egyrésze.
2011. jún. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 napietus ***** válasza:
86%

én 29 vagyok, az én szüleim minden szombat este mentek szezonban bálba, vagy házi összejövetelre, idényben színházba. nyáron nyaralni, 2 éves voltam mikor 2 hétig Bulgáriában voltak. ilyenkor engem nem vittek, mamáéknál voltam. de ez bennem semmi törést nem okozott. mikor nagyobb lettem, volt közös családi nyaralás, kettesben meg akkor mentek nyaralni, mikor mi táborban voltunk.


szerintem én is így fogom csinálni, mert nekik így jó volt, nekem meg mindegy, mert a mamát nagyon szerettem.

2011. jún. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Én 36 éves nő vagyok, és igen, jártak szórakozni nélkülem a szüleim. De szerintem nem is lett volna normális, ha nem mennek többet színházba, hangversenyre, operába stb. amíg fel nem növök! Utazni is utaztak nélkülem, igaz, általában konferenciákkal összekötve.
2011. jún. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
szüleim nem nagyon járkáltak el viszont pl unokatesómék, egy-két szomszédunk ill. akkori legjobb barátnőm szülei igen. szerintem ez csak attól függ mennyire "bulizós" az ember. az én szüleim világ életükben otthonülőek voltak.
2011. jún. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%
Én most 49 éves vagyok.Az én szüleim,míg nem váltak el,nem mentek nélkülünk sehová.Aztán később annál inkább,elég sokat voltunk a húgommal egyedül.De nem nagyon bántuk.Én is volt,hogy elmentem a férjemmel olyan programra,ahová nem vittük a gyerekünket.De nagyon sok olyan helyre is,ahová igen,Pld.szerettünk színházba járni,egy fészkelődő 5 évessel egy drámát megnézni nemcsak,hogy nem jó,de senkinek nem az.Viszont szivesen elvittük őt bábszínházba.Meg voltunk párszor discoban is, oda is fura lett volna gyerekkel menni,nem? De szerintem azért,mert valakinek vannak gyerekei,nem járja,hogy csak játszótérre mehessen meg állatkertbe,szüksége van az embernek másra is.
2011. jún. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!