Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 1,5 éves egész nap eleven...

Egy 1,5 éves egész nap eleven kisgyerek mellett hogy van időtök magatokra és a férjetekre meg a munkátokra és a házimunkára? Nekem csak a házimunka meg a gyerek van egész nap, estére hulla vagyok nincs erőm semmire, magamra, kikapcsolódni meg pláne.

Figyelt kérdés
reggel 7-este 10.-ig fenn van max.1-2 órás alvással, a nagyi messze lakik.
2009. aug. 16. 00:03
1 2
 1/13 ltimea ***** válasza:
100%

Nekem kettő gyermekem van. 3 és 1 évesek, nagyon aktivak. A gyerekek és a munka mellett el tudom végezni a házimunkát és még a férjemre is jut egy kis idő esténkánt mielőtt mindketten hulla fáradtan beesnénk az ágyba. Majd beletanulsz!

A gyerekek reggel 6 tól este 10ig van hogy 11-ig tombolnak.

meg kell tanulnotok (neked és a picinek) hogy a házimunkát együtt hogy csináljátok, esetedben hogy ő addig játszon mig te pl.főzöl, vagy porszivózol, és ha befejezed akkor együtt játszatok, vagy sétálni mentek.

nálam ez bejött, remélem tudtam segiteni. üdv.

2009. aug. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
93%

A gyerekvállalás áldozatokkal jár.Ez tény.Amíg még ilyen kicsi nem nagyon lesz idöd magadra.Engem anyám ugy nevelt fel hogy semmi segitséget nem kapott se nagymamátol se növérétöl. És mégis sikerült felnevelnie.Mikor növérének gyerekei születtek(2)a nagyival fizettették ki a számlákat,ő vásárolt be nekik és majdnem minden nap ott volt náluk és vigyázott a gyerekekre, ők meg pofátlanul leléptek mondván "áá nagyi ugyis ottvan velük".És még panaszkodtak hogy nem birnak velük!!!Ök nem voltak képesek áldozatokat hozni.És a gyerekek nagyon neveletlenek lettek!

Nyogudj meg,mire kicsit nagyobbak lesznek,eltudnak jáccani egyedül a szobájukba anélkül hogy baj lenne,lesz idöd magadra is.addig is !!!KITARTÁS!!!

2009. aug. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%

Ne hisztizz, később komolyabbak lesznek a dolgok.

A fiam 12 éves, és alig várom, hogy 18 legyen!

2009. aug. 16. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező!


Fogalmad sincs, milyen "arany életed" van, mert most még délutánonként alszik a gyereked = délutánonként van 1-2 óra nyugalmas időszakod!!! :D

Később ez sem lesz, amikor suliba megy...


Mondjuk, azt nem értem, miért van fenn este 10-ig egy 1,5 éves gyerek, ovis koráig (5-6 éves korig) 7-kor kellene lefektetni.

Azért is, mert szüksége lenne a pihentető alvásra, meg azért is, mert így belenéz a TV felnőtt műsoraiba, ami nagyon nem őneki való. Kisiskolás korban 9-kor kell lefeküdniük, 10 éves koruk után 10-kor!


Nekem 2 gyerekem van, kiskorukban fantasztikusan elevenek voltak, a lányom is felért 7 fiúval!

A fiam még a csillárra is felmászott...

Mivel 1 év korkülönbség van közöttük, gondolhatod, hogy én sem unatkoztam!


1.) Nagyon be kell osztani az idődet, nem lehet ellazsálni 1 házimunkát sem, ellenben szinte mindent lehet egyszerűsíteni! (Nem muszáj mindent vasalni, élelmiszerekből több félkész- vagy készételt is lehet venni, esténként bevezethető a hidegvacsora, rendszeres takarítással nincs szükség nagytakarításra, előre meg lehet főzni több napra, nagyobb bevásárlásokkal nem kell minden nap bevásárolni, stb.)...


2.) Nem muszáj mindig együtt játszani a gyerekkel! Kell vele foglalkozni (mesélés, éneklés, kiszámolós, mondókázás) naponta, de meg kell tanulnia elmélyülten MAGÁBAN is játszani! Ez fontos a fejlődése miatt.

Vidd el naponta a játszótérre, ahol a többi gyerekkel együtt játszhat. Remek, ha van testvére, mert így nagyon jól eljátszanak együtt, sok időd felszabadul.


3.) Én gyakran vittem ugrálóházakba, játszóházakba az én gyerekeimet, ahol kötetlenül ugrálhatnak, mászhatnak, csúszhatnak, tombolhatnak! Ezalatt én a bevásárlóközpontban nézelődhettem, vásárolgathattam, az ugrálóházban vigyáznak a gyerekekre, felszabadul 1-2 órám! :D


Nekem sem volt segítségem, ráadásul a férjem nagyon sokat utazik, havonta 1-2 hetet nem volt otthon : ezt is meg lehet szokni, előre bevásároltattam vele. :D


Azt javaslom, hogy a házimunkáidat egyszerűsítsd ott, ahol csak lehet!!! LEHET!

Sajnos, én csak pár éve jöttem rá, hogy lehet a kész ebédeket/vacsorákat házhoz rendelni és ez nem kerül többe, mintha bevásárolok, megfőzök és dolgozom vele hosszú órákig : rengeteg időt meg lehet vele spórolni!

Arról már nem is beszélek, hogy ki lenne képes naponta 3-4 féle komplett főételt megfőzni különböző köretekkel???

Vannak kis gyerek-adagok is desszerttel (1 gyerek adag + 1 desszert = kb. 600 Ft!).


Az én gyerekeim már 18-19 évesek, mondhatom neked : "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond"... :-[


Pár év múlva vissza fogod sírni ezt a nyugis korszakot, amikor még délutánonként 1-2 órát aludt a gyereked...

2009. aug. 16. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem találtad még meg azt a rendszert az "új, gyerekkel lévő" életedben, ami az arany középúthoz visz. Egy másfél éves gyereket már be lehet vonni, pl vigye utánad a csipeszes zacskót, így tudtok együtt teregetni. Mikor főzöl adsz neki is egy fakanalat és kislábast, a konyhában el tud addig játszani. Sok apróság van, amivel könnyítheted az életed. Az alvás idejét pedig fordítsd magadra. Akkor ne végezz semmilyen munkát, pihenj te is, tedd ami jólesik.

3 gyermekem van, 11 éves, 2 éves és 1 hónapos.

A házimunka és a főzés elveszi a délelőttödet, a pici is majd belerázódik ebbe az új ütembe és elfoglalja előbb-utóbb magát. A délután a tiétek.

Sok sikert!

2009. aug. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem lassan két éves a fiam, ő is eleven, ráadásul egyedül nevelem, de nekem szuperül jut időm magamra is. Mondjuk én nagyon figyelek rá, hogy időben ágyban legyen, egyrészt mert szüksége is van rá, másrészt nekem is :) 8-9 felé már mindenképp az ágyában van, 8-kor leteszem, igaz, nem alszik el rögtön, de szépen rászoktattam, hogy akkor addig csendben autózzon az ágyában, amíg el nem alszik. 7-kor kel ő is amúgy. Na jó, így nyáron van, hogy megyünk valahová, és akkor tovább fent van, tegnap pl. egyik ismerősömnél voltunk a kertjükben egész délután, sütöttünk, beszélgettünk, a fiam meg szaladgált, játszott, fél tízre értünk haza ugyan, de akkor úgy aludt, mint akit fejbe kólintottak :) Lehet, hogy a te gyereked sem fárad le eléggé, azért alszik ilyen későn. Mert én is azt vettem észre, hogy a fiamnak akkor kell 1-1,5 óra az elalváshoz, ha nem fárasztotta ki magát eléggé.

De amúgy lehet, hogy én vagyok valami robot, vagy nem tudom, de én miután elalszik a gyerek, akkor kezdek még éjszakai üzemmódba váltani :) Hajnali 1-2ig tuti ébren vagyok, olyankor netezek, msn, tévézek, olvasok, meg ilyenek.

Napközben nagyokat játszunk, de én a fiamat is be szoktam vonni a házimunkába, így számára az is játékká válik. Már nagyon jól tudja, hogy minek hol a helye, és örömmel teszi helyre a dolgokat, viszi a kukába a szemetet. Így a háztartással elég hamar kész is vagyok, főzni sem probléma mellette, bár volt egy időszaka, amikor folyamat rajtam csimpaszkodott volna, de muszáj volt vele megértetnem, hogy nem lehet mindig az amit ő akar.

De ha akarok, napközben is le tudok csüccsenni kicsit, mert azért mostmár van olyan, hogy eljátszik szépen az autóival, vagy könyvet nézeget (na ez mondjuk kb 5-10 perc ám), aztán kezdődik a rohangálás.

Szóval nem tudom, szerintem azért meg lehet oldani sokmindent, csak leleményesnek kell lenni. Néha persze nálam is elaszakad a cérna, nekünk is vannak rossz napjaink, de több a jó nap mint a rossz.

2009. aug. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Az én fiam is másfél éves, és jut idő magamra, mert szakítok rá. Reggel 7-8 körül ébred, délben van 2-3 óra alvása, aztán 9-kor fekszik este. Kezdettől fogva az volt az elvem, hogy a gyerek érkezik a családba, nem fog minden körülötte forogni, neki is meg kell tanulnia a családban élést, és azt is, hogy másnak is vannak igényei, szükségletei. Gyerek mellett készültem fel középfokú nyelvvizsgára, most vezetni tanulok. Ha van melletted férj, akkor neki is át kell vennie feladatokat. Attól még, hogy te otthon "szórakozol" a gyerekkel, ez elég kemény munka is, amit neked is ki kell pihenned, nemcsak az apának a hivatalos munkáját.

Kb. kétnaponta főzök, lehetőség szerint könnyen elkészíthető ételeket. Szeretem az olyanokat, amit csak összepakolok és irány a sütő. Ezeket apránként előkészítem, és akkor készül el, amikor a gyerek alszik. Ha megunom a főzést, rendelek ebédet.

2009. aug. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Már bocs, de itt előttem senki sem dolgozik munkahelyen? A kérdésben az is szerepelt, h mindazok mellett,amiket leírtatok, ő még dolgozik is..."hogy van időtök magatokra és a férjetekre meg a munkátokra és a házimunkára"...
2009. aug. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocs, de azt írta, hogy nem dolgozik: "Nekem csak a házimunka meg a gyerek van egész nap, estére hulla vagyok nincs erőm semmire, magamra, kikapcsolódni meg pláne."
2009. aug. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Előre is bocs az offért! Csak azt nem értem, a 4. választ miért kellett lepontozni? A kérdésre válaszolt, nem rosszabb válasz, mint a többi, nagyon szépen összeszedte a mondanivalóját, és neki sincs rosszabb véleménye, mint a többieknek.
2009. aug. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!