Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg apumnak meg nagymamámn...

Tényleg apumnak meg nagymamámnak van igaza, és nem megfelelő társat választottam magamnak?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy mindig is csendes, visszahúzódó voltam. Soha nem szerettem tulzásba vinni a pasizást azon az elven, hogy még ráérek, és hogy nem csak így találhatom meg az igazit.

Miután megismerkedtem a párommal úgy éreztem, hogy magamra találtam, még a legmerészebb álmaimban sem gondoltam volna, hogy két ember ennyire egy húron tudjon pendülni. Lassan két éve vagyunk együtt és még mindig jó az összhang közöttünk. Tervezgetjük az esküvőnket 1-2 év múlva, és meg is teszünk mindent, hogy ez megvalósúljon.

Ám mamám semmilyen kézzelfogható ok nélkül elkezdett hazugságokat kitalálni róla és apumat is ellene fordította, mivel apum mindent elhisz neki.

Tudom, hogy a barátom nincs a felső 10 ezer között, de azért van 1 kis háza, állása, földterülete, mind önerőből, mert a szülei korán meghaltak(még csak 13 éves volt). És most, mivel nem akarok távol költözni a szüleimtől, vett 1 kisebb házat a környéken.

De mindezek apumnak nem igazak, és szerinte én ott kell hagyjam őt, mert jobbat érdemlek egy csóró, 12 osztályt végzettnél. És keressek egy magamhoz illő diplomás fiút, aki neki megfelel (mert mindegyre azt hajtogatja, hogy neki kell megfeleljen, mivel ő az apám).

Én tudom hogy édesaőám csak a legjobbat akarja nekem, de mért nem képes megérteni, hogy én a páromat szeretem annak ellenére, hogy ő 30 éves és én csak 22.

Ráadásul az ember az életben kétszer nem kapja meg a lelki társát.

Mit tegyek?


2011. jún. 25. 12:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Már ne haragudj, de mit kell ezen gondolkozni?

Ha apádnak nem tetszik, az az ő baja.

Nekem is azért kellett elköltöznöm anyámtól, mert nem tetszett neki hogy kőgazdag nagyvárosi ficsúr helyett egy szolid kisvárosi srácot találtam magamnak. Nem bántam meg.

2011. jún. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem apád és a nagyanyád fogja élni a te életedet. Szerintem ha szeretitek egymást és benneteket nem zavar a köztetek lévő bármilyen különbség marhára nem kell törődnöd vele, hogy mások mit akarnak.
2011. jún. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem édesapádnak és a mamádnak kell majd vele együtt élnie. Ha szereted a párod,és úgy érzed Ő az igazi férfi az életedben,akkor ne foglalkozz azzal mit mondanak.

A férjemet is próbálták tőlem tiltani,mert "csak" érettségim van,nem vagyok mérnök,doktornő,stb. akire ők vágytak( a férjem egyébként műszerész érettségivel),de nem hagytuk magunkat,10 éve boldogságban élünk. Szóval,ha tényleg szereted és úgy érzed megtaláltad a lelki társadat is benne,ahogy feljebb is írtam,ne hagyd magad.

2011. jún. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Apád nagyot téved!

Nem Neki kell megfeleljen, nem Ő fog vele élni, hanem Te!

Ha Ti megértitek egymást, jól kijöttök akkor nem az a lényeg? Nem az a legmegfelelőbb párja a gyermekemnek aki boldoggá tudja őt tenni az életben? A pénz nem boldogít! Nem árt evvel tisztában lenni!

Ne hallgas Apukádra! Mondd meg, ha nem tetszik akkor nem néz rá! Ha annyira nem tetszik akkor pedig egyszer úgyis megelégeled és elmész otthonról és elveszít Téged is. Nem ártana evvel szembesíteni. Szerintem...

2011. jún. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Miaz hogy csak 12 osztályos? :-O Mert ha még azt mondta volna 8 osztályos akkor azt mondom oké, bár akkor sincs semmi köze az életednek.. Mert ha 12 éves lennél akkor azt mondom Ő az apád még fiatal vagy/de 22 éves felnőt Nő vagy, ha te Ő vele szeretnéd leélni az életed, apádnak és a nagymamádnak semmi köze hozzá...
2011. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Jaj, dehogyis! Ha egyébként tudtok beszékgetni és azonos az értékrendetek, akkor egyáltalán nem számít, hogy ki milyen rétegből jött. Sztem apukád és mamád egyrészt féltenek, másrészt kicsit még uralkodni akarnak rajtad, harmadszor meg egész egyszerűen sznobok. Nehogy rájuk hallgass! Ha tényleg szereted, és tényleg lelki társadnak érzed, akkor ne szalaszd el ezt a lehetőséget!
2011. jún. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Egyrészt intelligenciát nem diplomával osztanak, másrészt a férjem is 24 évesen kezdte a gimnáziumot (előtte szakmunkás végzettsége volt), leérettségizett, azóta már egy jogi egyetemet is elvégzett.

Anno nekem is károgtak, de láttam, hogy értelmes ember, csak nem úgy alakult az élete, mint pl nekem, akinek a szülei mindenben segítettek, hogy diplomám legyen. Sőt, sokkal jobban becsülöm, hogy munka mellett, saját erejéből csinálta meg azt, amihez nekem erős hátszelem volt.

2011. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak ilyen apák, köztük az enyém is ilyen. Ők azok akiknek semmilyen nem felel meg, ha valakit találnál is olyat, aki teljesíti eme feltételeket, abban is találna kivetni valót, szóval féltékenyek tipikus lányos apák, ha lehet senki ne "rabolja " el a lányukat. Ha tisztességes ember, el tudja tartani a családot, akkor is ha gyerek lesz, szeret és legfőképpen te is szereted őt, akkor nem kérdés, hogy jól választottál. Nem apukádnak kell, hogy megfeleljen, hisz nem ő fogja az életét leélni vele. Hallgass a szívedre. Én 7 éve élek szívem választottjával és az én szüleimnek sem felel meg, sőt nekem van anyósom én meg neki nem felelek meg. A szülőknek soha nem jó semmi. Az apám közölte, hogy nekem média sztárhoz kell feleségül menni;) Nevetséges. Menj hozzá nyugodtan és légy boldog, majd megbékélnek.

35/nő

2011. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha őt a lelki társadnak érzed, akkor senkire se hallgass! Nem számít mások véleménye! Kegyetlenül hangzik, de a mamád és apád nem élnek örökké.Amikor ők már nem lesznek,a társad még mindig melletted fog állni, számíthatsz rá.
2011. jún. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen gondolkozni is kár. Sőt azt hiszem csak megerősítést vársz mert te is tudod mi a helyes. Ne hallgass se apádra se a nagyanyádra! Ha megtaláltad a szerelmed akkor maradj mellette. Gondolom te is látod mennyi mindent megtesz érted.. Már csak azt is hogy vesz egy házat a közeledben. Sose becsüld le a jó munkás embert mert ők a legértékelhetőbbek. A rokonaidra meg ráférne egy fejmosás 22 évesen már illene neked döntened. Minden jót!
2011. júl. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!