Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon érdemes szólnom akármit...

Vajon érdemes szólnom akármit is, vagy hagyjam, nehogy sértődés legyen?

Figyelt kérdés

Egy rokonomról lenne szó. Nem tartom rossz anyának, mert tényleg gondozza a gyerekeit, de sokat vagyok velük, így látom, hogy telnek a napjaik. Igaz, megfőz, etet, minden kötelességnek eleget tesz, de a gyerekek napjai annyira siváran telnek, hogy rossz nézni. Ha velük vagyok, igyekszem valahogy lefoglalni a kicsiket, mert hajlamosak szétszedni a lakást, sok az energiájuk, és ha rosszalkodnak, az anyuka és kiabál, és rögtön elkapja őket egy kis elfenekelésre, jön a sírás, negyed óra nyugalom, majd megint nyüzsögnek. Sok fejlesztő füzetet vettem már nekik, minden olyan játékot, ami nemcsak lefoglalja, hanem okosítja is a gyereket, de ezeket a játékokat az anyuka elteszi a szekrénybe, és a gyerekek egymást tépik unalmukban. Nemrég megkértem, hogy keresse elő a fejlesztő füzeteket, és láttam, hogy hozzájuk sincs nyúlva, de amint előkerültek, a gyerekek rávetették magukat, és csend lett. Az anyuka szerint azért nem vesz elő semmit, mert a gyerekek csak összefirkálják, tönkreteszik. Nekem az a véleményem,(hiszen azért vettem nekik) hogy inkább azt firkálják, mint hogy egymást tépik, és az anyuka meg veri őket, de nem merek szólni semmit, mert nekem nincs gyerekem, és tudom, hogy ez így nem illő. Mást nem tudok tenni, minthogy ha ott vagyok, akkor elővetetem a játékokat, és lefoglalom őket, de ha nem vagyok ott, akkor nem tudok segíteni. Szólni nem merek :S Szerintetek megérné erről az anyukával elbeszélgetni? Mit tehetnék, hogy a gyerekek ne unatkozzanak játékok nélkül, amik megvannak, csak a szekrényben, és fejlődjenek jobban? (Mások szerint is kicsit le vannak maradva, még anyuka is szokta mondani).

Kérem, aki tud tanácsot, az segítsen! Köszönöm.


2011. jún. 25. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

mark86


Én a családsegítővel próbálnám megbeszélni mert úgy gondolom,az anyuka szellemi képességei korlátozottak...

2011. jún. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Megpróbálhatnád, hogy beszélsz az anyukával, vagy pedig valakivel aki tud rá hatni és ugyanúgy ismeri a helyzetet mint te. Sok szerencsét.

2011. jún. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tényleg nem tudom, hogy az anyukával mi baj lehet, szerintem csak félti a gyerek dolgait, vagy nem tudom :S Persze egy gyereknél előbb utóbb úgyis eltörik valami, ez természetes, csak anyuka nagyon szereti a rendet, tisztaságot. Szellemileg szerintem nincs baja, persze én nem vagyok doki :)

Mások, még anyukák sem mernek neki szólni, nehogy sértődés legyen, persze ők nincsenek annyit velük, mint én, akinek még se háztartás, se gyerek nem nyomja a vállát. Pont ezért nem merek szólni, mert lehet, hogy én sem lennék más, még nem tudom. Remélem, nekem majd lesz időm lefoglalni a saját csemetéimet.

2011. jún. 25. 18:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyukával szerintem ne beszélj erről, mert kioktatásnak venné és megmagyarázná, hogy ezt te nem tudhatod, hiszen nincs gyereked. Apukával vagy valamelyik nagyszülővel lehetne ilyesmiről beszélni, rávezetni őket, hogy mennyire tetszett a gyerekeknek a foglalkoztató könyv, nem is érted, miért nem adja nekik oda gyakrabban. Hátha ők tudnának rá hatni.
2011. jún. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Viola60 válasza:

Szerintem kötelességed szólni, éspedg határozottan! Ennek a szellemnek kellene végre terjedni az országban, mert rengeteg a személyiségzavart, örökölt defektes, stb. szellemileg nem komplett ember, és termelik az egyre több zavart gyereket.

Ilyenekkel én azt tapasztaltam, hogy pont a határozott rászólás, és családsegítővel "fenyegetés" ér célt, és neki is ajánlani kéne egy pszichiáter látogatást, ha szerinte a játék nem arra van, hogy a gyerek tönkretegye. És javasolnám neki, hogy nem csak kaja, ruha, stb ellátásból áll a gyereknevelés, hanem üljön már le játszani, rajzolni, stb. velük. A fenekelésre azt szoktam mondani dilis anyáknak: ő mit szólna, ha egy méretéhez képest hasonló óriás az ő seggét elverné? (merthogy megérdemelné, hiszen rosszalkodik)

2011. jún. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!