Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dohányosok, hogy tálaljam,...

Dohányosok, hogy tálaljam, hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet: a családban anyu, apu, tesó dohányzik, napi egy doboz/fő én pedig nem dohányzó létemre nem tudom elviselni a bűzét, ugyanis előszeretettel dohányoznak a lakásban. Nagy nehezen leszoktattam őket a konyhában való cigizésről, bár apu gyakran a wc-n szívja el és hát akkor olyan mint egy füst kabin, de javarészt rosszabb időben (mikor már nem mennek ki az udvarra) akkor a hátsó kamra helységben szívják, ami a fürdőből közelíthető meg és hát hiába az ajtó, olyan szag van a mosdóban, hogy mindennek érzem magam csak tisztábbnak nem mikor lefürdök.Hogy tálaljam ezt a füst dolgot, mert az a baj, hogy ha valahol a lakásban rágyújtanak én érzem a szobámban, ami a galériában van,sőt itt, a "füstmentes övezetben" még markánsabb az "illata".Amikor csak tudom rájuk szólok, anno még transzparenseket is ragasztottam ki, de nem képesek kimenni az udvarra.Télen a legrosszabb, akkor szinte melegednek a füstben, ugyanis a kamrában található a kazán is. Érzem magamon a büdöst, elég ha csak lemegyek a fürdőszobába és visszajövök a szobámba, a ruhámon már érezni. Szerintetek gáz lenne, ha mondnám, hogy ez az otthonunk és én is itt élek, aki nem dohányzik, és ha havi több mint 50 ezer elmegy bagóra, akkor havi 50 percet is kint tölthetnének dohányzással, akár télen is, vagy ez füstbe ment terv? Jah és terheléses asztmám volt gyerekkoromban, gyenge a tüdőm és évente legalább egyszer szenvedek tüdőgyulladásban.

22 l


2011. aug. 4. 23:05
1 2 3
 1/23 ava87 ***** válasza:
52%
Van a háznak olyan pontja, ahol nem zavar? Amit jól lehet szellőztetni? Ha van, tereld őket oda. Megértem a helyzetet, tényleg rossz lehet, de ahogy te is ott élsz, úgy ők is.
2011. aug. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Ha elég intelligens a családod, akkor ha ezt szépen elmondod nekik, meg kell hogy értsék. Oké hogy ők vannak többségben, de legyenek tekintettel rád, és ha maguktól nem is veszik észre, legalább a kérésnek tegyenek eleget.
2011. aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
17%
már ne is haragudj,de mivel csak te nem dohányzol,neked kell alkalmazkodni. miből gondolod h jogod van az egész családra ráerőszakolni amit akarsz? egyébként meg 22 éves felnőtt ember vagy,menj szépen albérletbe,és akkor nem lesz cigiszag
2011. aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Keress a neten passzív dohányzással kapcsolatos híreket elrettentő is lehet, sőt..! Ültesd le őket, nézesd meg velük. Kérdezd meg, hogy szeretnek-e téged? Lelkileg próbálj hatni rájuk, Kérd meg őket, hogy ha egy kicsit is szeretnek, ne kelljen neked a füstöt szívni. Nem arra kéred, hogy szokjanak le, csak arra, hogy te ne szívd.
2011. aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

"miből gondolod h jogod van az egész családra ráerőszakolni amit akarsz?"

Joga van minden embernek az egészséghez, az egészséges környezethez!

2011. aug. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:10



Te igen agyatlan egy ember vagy....nem arról van szó hogy nem tetszik a kérdezőnek ahogy mondjuk dinnyét esznek a többiek! Hanem egy krva káros mérgező dologról!

2011. aug. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
35%
én megértem h káros,megértem h szar neki,de nem kényszeríthet rá 3 embert h a kedvéért ne így éljen. fordítva se tehetné meg h ha csak ő cigizik,akkor a másik 3 ezt elviselje. és igen,22 éves,felnőtt nő,miért nem megy el otthonról ha kiskirály akar lenni? ja azért dolgozni is kéne mi? arra persze jó volta anya apa h egy szép házban élhessen
2011. aug. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Kedves 23:10!

Oh hidd el nagyon szívesen elmennék én már innen, de míg nem végeztem a sulival, ez nem megoldható. A másik meg, hogy ha a hálószobájukban dohányoznának és nem a közös helységekben az cseppet sem zavarna.

2011. aug. 4. 23:17
 9/23 anonim ***** válasza:
23%
van kolesz,közös albi,diákhitel,diákmunka. aki akar tud si lépni. te meg nem szólhatsz bele a szüleid életébe a szüleid lakásában
2011. aug. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
32%
Aki nem akar dohányzókkal egy fedél alatt lakni, az költözzön olyan helyre, ahol senki nem dohányzik. Ha karonülő lennél, akkor kapnál jobbnál jobb, és használhatatlan ötleteket arra, hogy mit tegyél. De így baromi egyszerű a megoldás. Nem kell velük együtt lakni.
2011. aug. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!