Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vissza akarnak tartani, de mi...

Vissza akarnak tartani, de mi már el akarunk innen menni! Mit tegyek, hogy sértődés, harag se legyen, de mehessünk is?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve tervezzük,hogy kimegyünk külföldre,de a sulim miatt nem tudtunk eddig. Egyre nehezebben élünk meg,és más lehetőséget nem igen látunk itt már. Pár hónapja ezt elmondtuk a családnak,mivel már csak bő fél év van hátra(párom szüleinek és az én nagyszüleimnek). Párom szülei az elején mindenáron el akartak riasztani,vitatkoztunk is sokat emiatt(főleg anyukája). Mostanára már megbékéltek,de azzal még próbálkoznak,hogy majd ők adnak pénzt hogy ne kelljen kimennünk. Ez nem járható út,egyrészt mert nem várhatjuk el,másrészt mert saját erőnkből akarunk boldogulni.


Én nagyszüleim azon vannak,hogy majd mi odaköltözünk hozzájuk,és lesz Miskolcon munkánk,és ketten nyolcvanas fizetéssel milyen szépen elleszünk... De ez megint irreális(lsd borsodi helyzet) illetve nem azért költöztünk külön,hogy most összeköltözzünk a családdal. Most egy időre költözik hozzánk egy barátunk,aki szintén külföldre készül. Ezzel az a gáz,hogy egyszobás albérletben vagyunk macskával,így a személyes tér egyenlő lesz a nullával,viszont az anyagi helyzetünk lényegesen jobb lesz,tudunk félretenni,normálisan enni,nem csak tésztát tésztával.


Mindenki le akar beszélni,hogy majd így megjárjuk,úgy megjárjuk,de nem vagyunk azért ennyire hülyék. Elhatároztuk,megmásíthatatlan. De a család... Mit tegyünk?


2011. okt. 25. 10:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát sok mindent nem tehetsz az ilyen szülők csak fújják a magukét, általában én önzőségnek nevezem ezt mert nem a ti érdekeiteket nézek...nos annyit tehettek hogy kimentek és elkezditek kint élni az életeteket és belenyugszanak majd egy idő után főleg ha be is jön a kinti élet. Mi is így voltunk bár nem külfölddel csak Mezőkövesddel mert a párom ott lakott én meg Vecsésen Pest mellett így itt több esélye volt páromnak munkát találni( ami be is jött persze)de sok harc volt anyósékkal mire elért a suli végégig a párom és jöhetett végre.
2011. okt. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az az igazság hogy felnőtt emberek vagytok, akik képesek a saját sorsuk/jövőjük felől dönteni!


Emiatt ne érezzétek rosszul magatokat. Nem kérni kell hogy elmehessetek, hanem bejelenteni hogy ekkor és ekkor költöztök.

Lehet hogy az elején mérgesek lesznek, csalódottak. De hidd el meg fognak békélni. Főleg majd ha látják hogy bejött a számításotok.

2011. okt. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én azt mondom,hogy a család nagyon fontos kötelék..De már ti is egy család vagytok a pároddal,és azt kell nézni,hogy neked és a párodnak mi a jó..Mindenki a maga sorsának kovácsa.A saját életetekről csakis ti dönthettek.A család idővel úgyis megbékél.

Még valamit.Azt hogy külföldre akartok menni az a ti elhatározásotok.De nem szabad felelőtlenül beleugrani ebbe sem.Ma már külföldön sem könnyebb az állás lehetőség mint otthon.Ma már megfelelő nyelvtudás,és egy jó szakma vagy gyakorlat nélkül külföldön sincs esélye az embernek.

Én külföldön élek,és munkaközvetítő irodában dolgozom.Nap mint nap látom,tapasztalom,hogy a világ minden tájáról jönnek emberek munkát keresni.Sőt nagyon sok angol is keres munkát magának..Megmondom őszintén,hogy annyi munkakereső emberke van,hogy azokat az önéletrajzokat ahol oda van írva,hogy a nyelvtudás nem jó már nem is foglalkozunk vele..Így legalább kis mértékben csökkenteni tudjuk az emberek számát.Nagyon nehéz kint is.Ha van nyelvtudás,és ami kell,akkor is tanácsolom,hogy előbb egyikőtök jöjjön ki,majd ha neki sikerül már dolgoznia,akkor jöjjön a másik..(hacsak nem magyar ügynökségen keresztül terveitek)


Ezek csak tanácsok,amit nem kell megfogadni..Csak szeretném felhívni a figyelmet,hogy külföldre nem csak magyarok mennek,hanem a világon mindenki

sok sikert

2011. okt. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
utolsó: köszönöm a tippeket. úgy indulunk neki,hogy több barátunk is van már,akiknek bejött(anglia) és segítenek terepet készíteni. nem lutrira megyünk.
2011. okt. 25. 11:20
 5/13 anonim ***** válasza:
Menjetek ki, csak aggódnak értettek, ha minden jól megy és vissza jöttök a sporolt pénzel akkor majd megnyugszanak
2011. okt. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ma 11:08 vagyok


Nagyon helyeslem,hogy nem csak a vakvilágba mentek..Nem akartam vészmadár lenni,de jobb ha hallod a rossz híreket is,hiszen "messziről jött ember azt mond amit akar",és sokan nem szívesen vallják be hogy csődöt mondtak külföldön is.

Ha van segítség az nagyon jól jöhet..Kívánom,hogy minden jól,és sikeresen alakuljon.A család meg hidd el ha tudják,hogy nincs gond meg fog békélni a helyzettel.

2011. okt. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért tényleg borzalmas, hogy családoknak kell széthullani, messze eltávolodni családtagoknak, csak azért, hogy meglehessen élni!

Talán, ha biztosítanátok őket arról, hogy ha kimentek is fogjátok tudni tartani valahogy a kapcsolatot, és ezért majd tényleg mindent meg is tesztek, akkor megnyugszanak, pláne ha majd azt látják, hogy tényleg jobban megy nektek és nem volt kár megpróbálni.

De ez akkor is szomorú, megtudom érteni őket.

2011. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: maximum látogatóba jönnénk haza...


Most beszéltem mamámmal,megint felhozta a témát,most azzal jött,miért nem megyünk inkább ausztriába...az közelebb van...(amúgy a válasz: nem tudunk németül,csak most tanuljuk,de az angoltudásunk megvan társalgási)

2011. okt. 25. 11:42
 9/13 A kérdező kommentje:
értsd: 11:29-es-utolsó előtti
2011. okt. 25. 11:43
 10/13 A kérdező kommentje:
Mamámék amúgyis 300km-re vannak tőlünk,ritkán látom,de skypeon előfizettem csak azért egy belföldire,hogy mindennap beszélhessünk...
2011. okt. 25. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!