Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 14 éves lányomat becsületsér...

A 14 éves lányomat becsületsértésért vádolják az iskolában. Milyen büntetésre számíthatunk? (Lent. )

Figyelt kérdés
Válófélben vagyunk a férjemmel, eléggé problémás időszak nekünk és a gyerekeknek is (veszekedések, stb..). A lányomnak vannak furcsa dolgai, mióta megváltozott az életünk. Az egyik tanárját a Facebook-on sértegette állítólag, ezért behívattak az iskolába. Nem tudom mire számíthatok.
2011. jún. 25. 22:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
3%
ááá. facebookon. de gondolom bizonyíték nélkül vádolják. hát így bárkit lehet. huh érdekes. nem tudom mit mondani
2011. jún. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
27%

Nyugodtan mondd meg a tanárnak hogy nem az iskolában illette a lányod különböző szavakkal, hanem iskolán kívül.

Orbán is csak a parlamentben valaki, ahogy kilép az ajtón egy nagy Senki.

18/F

2011. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Kicsapják az iskolából? Magaviselet levonása?

(én beszélnék az iskolapszichológussal, hogy próbálja meg kideríteni mi történt, és próbálják a legkézenfekvőbb és legtalálóbb büntetést kitalálni a tanárokkal...)

2011. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen mindegy, hogy hol, a becsületsértés mindenhol az. Igenis oda kellene figyelni, hogy a gyerek ne sértegesse a tanárát, akkor sem, ha -szerinte- nincs igaza. A fb-s becsületsértés nem bizonyíték nélküli, ott van az üzenőfalon. Bírósági tárgyalás és pénzbüntetés lehet belőle. Igazgatófüggő az eltanácsolás.
2011. jún. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
21%
Az üzenőfali bejegyzést lehet törölni, így máris nincs bizonyíték...
2011. jún. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen hogy hol sértegette. Attól, hogy épp nem tanította, még a tanára.

A gyerek kérjen bocsánatot -de úgy, hogy valóban érezhető legyen az a sajnálkozás- te meg próbáld elmagyarázni, hogy mi a jelenlegi háttér, ami miatt megtörténhet ilyesmi.

A büntetés lehet szaktanári figyelmeztetés, igazgatói megrovás. A gyermekvédelmi felelős is rajta fogja tartani a szemét, a magatartását elméletileg lerontják-bár így évvége után ez nem valószínű...

2011. jún. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
83%

Velem is volt ilyen, az igazgató ügyet akart belőle csinálni, de én ebben nem voltam hajlandó együttműködni (éppen kisbabát vártam, és teljesen hidegen hagyott, hogy tönkretegyem egy diák életét, aki első dühében, hogy négyest kapott, sértő dolgokat írt rólam), úgyhogy csak iskolán belüli ügy marad. A fegyelmiről le tudtam beszélni az igazgatót, de az igazgatói intőről nem.


Tapasztalatom szerint ez nagyban múlik azon, mennyire bosszúálló a tanár és az igazgató, és meddig hajlandóak elmenni a vélt vagy valós igazságukat keresve.

2011. jún. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tanár, vagy valaki lefotózta a képernyőt, akkor hiába törlöd!!!!! A lányom sulijában egymás után két tárgyalás is volt becsületsértés miatt. Az eredmény: pénzbüntetés a szülőknek, akik nem tanították meg a gyereknek, hogy van alap tisztelet. Mi is szidtuk a tanárokat egymás között, de semmiképp nyilvánosan...
2011. jún. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 napietus ***** válasza:
60%
pénzbüntetésre számíthatsz. helyesen, mert nem az a kislány a hibás, hanem akik nem tanították meg a viselkedés legelemibb szabályaira sem szegényt...
2011. jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
5%

Semmire sem számíthatsz!!


Azt kell mondani, hogy nem ő írta, hanem valaki ellopta a hozzáférést, és kész!


Az nem bizonyítható, hogy ki űl a számítógép előtt!!


Tagadjatok le mindent és vigyorogjatok egy jót a tanár képébe. Nyilván megérdemelte, ok nélkul nem bántanak senkit sem.

2011. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!