Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gyereknek jobb lenni, vagy...

Gyereknek jobb lenni, vagy felnőttnek? Indoklást is!

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 15:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

visszasírom a boldog gyermekéveket :'(

gyereknek volt jobb lenni :)

2010. máj. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
gyereknek ezermilliószor... bár az lehetnék még..
2010. máj. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De indoklást is írjatok légyszi :)
2010. máj. 31. 15:54
 4/15 anonim ***** válasza:
olyan 0-5 éves korig jó aztán 18-29 évesig
2010. máj. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen gyereknek a sok és felhőtlen szabadság miatt. Viszont sohase sírtam vissza az iskolát. Mindig azt mondták, hogy tanuljak, mert felnőtt koromban visszasírom, hogy tanulni egyszerűbb volt. Egy frászt. Az iskolásnak minden napja tiszta stressz: mikor és miből felel, mit szól a tanár, kinevetnek az osztálytársak, stb. Ha egy viszonylag jó munkahelye van valakinek, akkor nincs olyan folyamatos stressz, mint a suliban. Persze ott is van, de nem mindennapos. Hozzáteszem: szerettem tanulni, népszerű voltam az osztályban. Még mielőtt valaki azt írná, hogy egy begubózott kis senki voltam iskolás koromban...
2010. máj. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Gyereknek jobb lenni mert:


-mindent megcsinálnak helyetted a szüleid

-még elhiszed Isten létezését

-nem kell dolgoznod

2010. máj. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16:00-s válaszadóval teljesen egyetértek. :)
2010. máj. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Gyereknek jobb lenni,de nem mindegy,hogy milyenek a körülmények.Pl utcagyerek,vagy akit folyton vernek a szülei nem szeretnék lenni.
2010. máj. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Gyereknek. Mármint az ovis kor a legjobb. Ott még mindenki aranyosnak tart, anyu ad enni, mos, főz, takarít rád, ha valami bánt, anyu megvígasztal, semmi felelősség, és semmi kötelezettség. Aztán nagyon jó még a gimis kor is. Én legjobban 17-18 éves szerettem lenni. Amikor már nem vagy gyerek, de még felnőtt sem igazán. A kötelezettséged annyi, hogy tanulni kell, de azért mégsem annyira, hogy beleszakadj, hétvégén általában van idő szórakozni, barátnőzni, pasizni. De bármikor hazamehetsz anyuhoz, kisírhatod a vállán az egyest, vagy a szerelmi bánatot, és anyu változatlanul főz, most, takarít rád.

Utána már semmi sem annyira j. Mostmár lassan 20 éves vagyok, és szerintem még mindig nincs olyan nehéz dolgom. De tanulni nagyon sokat kell, és nagyon intenzíven (főleg így vizsgaidőszak tájékán), egyre több a kötelezettség. Heti 2-3 napot a barátomnál vagyok, ott azért néha kell háziasszonyt is játszani (ott nincs anyu, aki főz, mos, takarít :D), és mivel az ember elvégre már-már felnőtt, nem szaladhat minden szarral anyuhoz, aki régen mindent megoldott és elsimított :)

2010. máj. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
gyereknek.. De csak akkor amikor megszületsz. Te vagy a középppontba, indenki imád és stb.:)
2010. máj. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!