Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet-e párkapcsolatuk a jobb...

Lehet-e párkapcsolatuk a jobb képességű Autizmussal élő fiataloknak?

Figyelt kérdés
Tudom hogy az Autizmussal élő személyek többsége legsúlyosabb értelmi fogyatékosságtól a középsúlyos értelmi fogyatékosságig terjed az értelmi szintjük. Viszont kisebbik részüknek enyhe fokú értelmi fogyatékosságtól a kimagasló értelmi intelligenciáig terjed az értelmi szintjük. Nagyon szeretnék boldog párkapcsolatban élni hiába születtem Autizmussal, jelenleg sajnos az alacsonyabb munkabérem miatt nem tudtam rendesen lerendezni az anyagi hátterem alapfokú szintjének rendes kifejlesztését. Ezért a leendő nagy Ő-nek nem tudom egyenlőre megadni az alapfokú szükségletét. Mivel vagy az van az alapfokú anyagi hátteremet kifejlesztem jobb legyen nekem és a leendő nagy Ő-nek is, vagy lemondok az anyagi hátterem alapfokú szintjének fejlesztéséről. Viszont nagyobb lehet az esélye annak 2-3 hónap múlva ott elhagyna a leendő nagy Ő-m. Jobb fizetésű állásom lenne akkor anyagi hátterem alapfokú fejlesztése alatt nyugodtan merném vállalni a leendő párkapcsolatomat.

#kapcsolat #pár #autizmus #élethelyzete.
2011. nov. 23. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
38%

Biztos vagy benne, hogy autizmusod van?

Hányan támasztották ezt alá?

Van egy pár szóismétlés és 2 értelmetlen mondat, de azért ez édeskevés ahhoz, hogy én autistának gondoljalak.

Ha csak ennyi, akkor a fene sem veszi észre, épp olyan eséllyel indulsz, mint bárki.

2011. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is "autizmusom van" és hiába tudok relatíve normálisan írni meg nem látszik rajtam semmi, a párkapcsolat működtetéséhez és akarásához, valamint az átlag gondolkodásának követéséhez totál defektes vagyok.
2011. nov. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Kicsit mesélhetnétek róla bővebben. Ez még mindig igaz egy átlag emberre is.

Az én kiválasztottam sem akar senkit, mégsem autista.

2011. nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nem én találtam ki. Te le tudnád írni, miért nem vagy autista? Nekem ugyanúgy fogalmam sincs a különbségekről, főleg a részletekről, mert csak magamat ismerem.
2011. nov. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet. Nekem is van párkapcsolatom és rólam senki meg nem mondaná, hogy az vagyok. A diagnózisomban benne van.


Annyi a különbség mások és én köztem, hogy én monotonitást tűrően képes vagyok dolgokat megcsinálni, amit a hasznomra fordítottam. Ez nem abban merül ki,hogy egész nap gombokat varrok és ezt élvezem, hanem abban, hogy ha van valami célom, akkor senki se tud lebeszélni róla, még akkor se ha esetleg nem jó döntés. A másik amiben különbözök, hogy én 3 éves korom óta sakkozok és 14 évesen ifi és felnőtt megyei bajnokságokat nyertem, és csak 4-5 évesen tanultam meg beszélni.


Nem látszik rajtam semmi sem, csak annyi "bajom" van, hogy iszonyat gyorsan tanulok nyelveket úgy, hogy ha elmegyek egy idegen országba, akkor minden alaptudás nélkül egyszer csak elkezdem eredeti akcentussal beszélni az adott nyelvet.


A beszédem olyan kicsit (szóhasználatom germanizmus egy kicsit) mintha külföldi lennék. Emiatt folyamatosan mindenki franciának néz.


Amúgy más "bajom" nincs. Nem verem a fejem a falba, nem rángatózok...stb. stb.

2011. nov. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Van más típusú Autizmus az nem más mint az Asperger Szindróma jobb képességű Autisták tartoznak bele. Sajnos sima Autista vagyok. 2 éves koromban kezdtem el beszélni 4 éves koromtól kezdve nincs súlyos beszédhibám. Bizonyos beszédemben a nyelvtani szabályokat felcserélem rosszabb kiejtésben. Hosszabb beszélgetésnél hadaró a beszéd ritmusom hiába próbálok lassabban beszélni akkor meg akadozva tudok folyamatosan hosszabb mondatokban beszélni. Középiskolába nem jártam meg szakmunkás képző iskolába sem helyette Speciális iskolában 1 db OKJ szakmai végzettségemig jutottam el.



Bizonyos dolgokhoz erősen ragaszkodom pl megtetszik nekem egy Karácsonyi tárgy és nem tudom meg venni akkor csak az érdekel megérkezzen a pénzem és meg tudjam venni még mielőtt elfogyna az a tárgy.


Nehezen bírom a folyamatosan ingerben és eseményben szegény környezetemet pl a jelenlegi munkahelyi környezetemet az ottani munkákkal együtt. Szeretek képzelődni pl egy irodai dolgozó vagyok és Karácsony elötti utolsó munkanapon Céges karácsonyi buli van. Hiába van Diagnózis arról hogy Autizmussal születtem nem teljes egészében vagyok Autista.

2011. nov. 24. 12:14
 7/10 A kérdező kommentje:

Attól tartók nekem lehet hogy soha nem lesz párkapcsolatom pedig nagyon szeretném ha lenne 32 éves koromra jövőre már 29 éves leszek. Nagyon nem szeretném kifutnék a gyermekvállalási időből, és ezt megélné az egyetlen élő félévszázaddal idősebb nagyszülőm.


Mivel nem vagyok súlyosan sem középsúlyosan értelmi sérült ezt a kudarcot nem akarom átélni én lennék az egyetlen olyan unoka a nagyszülőm szemében akinek soha nem lehetne párkapcsolata sem gyermeke.

2011. nov. 24. 14:43
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, bárkinek lehet párkapcsolata, aki képes szeretni a párját. Mivel nem vagy átlagos, ezért talán nehezebben fogod őt megtalálni, de miért volna reménytelen?


Valószínűleg könnyebben megérteted magad olyan emberrel, aki maga is speciális iskolába járt, vagy van tapasztalata autistákkal, esetleg efelé kéne elindulnod a keresésben.

2011. nov. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Sztem még ilyenkor sem reménytelen a helyzet, ahogy szokták mondani:"everybody finds love"
2011. dec. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én egy 25 éves autista nő vagyok, aki két agrár felsőfokú szakképzést végzett. Amúgy ezen már én is elgondolkodtam, meg a gyerekvállalás témán is. Amúgy én az úgynevezett magas nívón funkcionáló autista kategóriába tartozom. A matekból meg a számolásos cuccokból a gyakorlati részből mindíg kettes voltam, elméletet szinte fejből el tudtam mondani, de alkalmazni már csak egy bizonyos szintig. Nyelvi rész, meg reál tárgyak hármas négyes, államvizsgáim négyesek, 78 és 83 százalék. Barátkozni nehezen barátkozom, és vannak megszokott dolgaim. Minden a mit hallok megjegyzek, de nem mindíg tudom helyből visszaidézni. Általános elsőben egy tanárom lehülyézett és stb..Amúgy középsuli érettségire a projectmunka témám az pont a gyermekkori autizmus volt, a saját magam mint esettanulmány. Ugyanis három általánosba jártam egymás után különböző okokból, beleértve a költözést is, de évet sosem kellett ismételnem. Jelenleg abban a fázisban tartok, hogy az autizmusomat is beleszámítva - a másik két egymás mellett meglévő eü problémám(rövidlátás, meg a gerincferdülésem hatása) mellett , leszámítva az alacsony vérnyomásomat - 82 százalékos rokkantnak minősítettek, és saját jogon kapok családi pótlékot(amit idén átminősítettek nevelési ellátásnak), mert még mindíg a szüleimmel lakok együtt. Emellett szeptembertől munkát kell majd keressek, ami nem tünik könnyűnek a mai viszonyokat elnézve... És bár vannak férfi ismerőseim, de úgy nem merek velük ismerkedni.
2013. aug. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!