Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám folyton belekajál...

Anyám folyton belekajál kanállal a befőttesüvegbe, lekvárba, konzervbe, stb. ahelyett, hogy kiszedné magának. Egy tányérra. Nagyon undorodom ettől, és hiába magyarázom neki. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ez már odáig fajul, hogy a fóliás csomagolású sajtkrémet is bekapja, lenyalja... tudja, hogy utálom, és amikor meglátja hogy ott jövök, mintha a keyérre kenné, de ha elfordulok... szóval hülyének néz. :(

Ha normálisan vagy kevésbé normálisan mondom neki, akkor megsértődik, és elvonul, nem hallgat meg. Már ott tartok, hogy egy kajából sem eszek, amiből ő, mert tudom, hogy úgyis ezt csinálja, ha nem látom. Persze veszek magamnak kaját, de olykor szerintem abba is belenyammog. :(

Az a legnagyobb gondom, hogy nem ad se magára se a isztaság(á)ra. :(


2011. jún. 26. 11:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
21%
Anyám meg cigizik, miközben főz.:S
2011. jún. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen szituációkban mondta mindig anyukám nekem: "Ez az én házam, itt én hozom a szabályokat".

Elköltöztem.

Mikor jött először meglátogatni és valamit kifogásolt, közöltem vele: "Ez meg az én házam, itt én hozom a szabályokat." Nem szólt egy szót sem.

2011. jún. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem hinném, hogy bármit is tehetsz, ilyen idős korban az ember már nem változik..Az én családom is ilyen, a hideg futkos a hátamon tőlük..Nővérem például ha főzelék van otthon, nem kiszedi egy tányérba, hanem fogja az edényt,leteszi maga elé az asztalra, és merőkanállal eszi ugy, ahogy van..Erre nem lehet mit mondani...
2011. jún. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
29%
Keverjél bele erős hashajtót,és tedd vissza.Máskormeg mást:érőspaprika,enyhe altató,stb.
2011. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
NEKEM ANYÓSOMMAL VOLTAK HASONLÓ GONDJAIM. Az jött be, amikor egyszer kerek perec megmondtam neki, hogy ezt a továbbiakban ne tegye. Mert, amíg együtt élünk bármilyen okból közös szabályokat kell betartanunk. Megsértődött, persze és magára csapta a z ajtaját. De utána mikor előbújt, elkezdett alkalmazkodni hozzám.Ha megsértődik, addig legalább nem zavar és ha sok ilyen kiképzés kell neki, nem baj, legalább ha idős korára is de megtanulja.
2011. jún. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
63%

Ha tudom, hogy más nem eszik abból a savanyúságból, csak én, én is beleeszek. Konzerv úgyis elfogy egy evésre, nem mindegy, hogy beleeszik-e?

Nem akarlak elkeseríteni, de főzés közben aki főz, az tuti többször belekóstol a kajába és nem hiszem, hogy minden alkalommal új kanalat vesz elő.

2011. jún. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy itthon lehet-e kapni, de külföldi oldalakon már láttam kajalakatot (mármint ilyen dobozra szerelhetőt), az lenne ilyenkor a legjobb megoldás. Nekem egyébként a kanállal lekvárral evős dologgal nincs bajom, ha azzal a kanállal, amivel evett, nem nyúl bele egymás után többször. Viszont a sajtkrémfólia-lenyalós dolog... hát, nagyon nem higiénikus. Amit még én tennék, az az, hogy veszek vmi olyasmit, amit nem szeret (de mondjuk nem feltétlen lehet megállapítani, hogy olyan ízű-pl. vmiből a nagyon csípős ízesítés), lefejteni a csomagolást, be a hűtőbe, aztán várni a hatást. Vagy lekvár helyett csípős lecsót az üvegbe.
2011. jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nekem keresztanyám olyan, hogy bármikor megkavarja fakanállal a pörköltöt miközben csinálja, utána lenyalja ami rajta van és később ugyanazzal kavar. Én nekem ez is nem tetszett. Én nem tudom milyen hülye szokás ez amúgy. Okés főzök másnak is, de azért nem nyalok bele mert az enyém. :P
2011. jún. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem nem szereted az anyádat, alapból ennyi! Nyaljál bele Te is. És amikor veszel egy üveg piát és sorba kinálod a haverokat? Többen is beleisztok az üvegbe. Vagy nem történt még ilyen?
2011. jún. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Utolsó: Az sem higiénikus, de az ember rátudja, hogy bulihangulat, de mikor látod a lepedékes nyelvét a másiknak, és hogy nyálas lesz a kanál meg a kaja, azért akármennyire szereted a másikat azért..... tehát a szeretetnek ehhez semmi köze. Csak ugye könnyebb nem elővenni tányért és kiszedni, hanem suttyomba belekajálni. Na szép :P
2011. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!