Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám folyton belekajál...

Anyám folyton belekajál kanállal a befőttesüvegbe, lekvárba, konzervbe, stb. ahelyett, hogy kiszedné magának. Egy tányérra. Nagyon undorodom ettől, és hiába magyarázom neki. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ez már odáig fajul, hogy a fóliás csomagolású sajtkrémet is bekapja, lenyalja... tudja, hogy utálom, és amikor meglátja hogy ott jövök, mintha a keyérre kenné, de ha elfordulok... szóval hülyének néz. :(

Ha normálisan vagy kevésbé normálisan mondom neki, akkor megsértődik, és elvonul, nem hallgat meg. Már ott tartok, hogy egy kajából sem eszek, amiből ő, mert tudom, hogy úgyis ezt csinálja, ha nem látom. Persze veszek magamnak kaját, de olykor szerintem abba is belenyammog. :(

Az a legnagyobb gondom, hogy nem ad se magára se a isztaság(á)ra. :(


2011. jún. 26. 11:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%
Én nem a kérdező vagyok, de amikor esetleg többen iszunk vmi piát, akkor én legalább le szoktam utána törölni az üveg száját akár egy zsepivel, miután beleiszom... egyszerűen higiénia, ki tudja, milyen baci lappang a másik torkában, ami engem megfertőzhet (én pl. alapból könnyebben elkapok betegségeket)... semmi köze ahhoz, hogy kit mennyire szeretek...
2011. jún. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Hát én azért nem veszek elő zsepit, mert az meg sértő, hanem gyorsan letörlöm kézzel. Most jóhogy nem már még előveszek egy takarítógépet és letörlöm mikor lehet az eleve az ő üvege én meg sértegetem a letörléssel. Szóval letörlöm, de nem veszek elő hozzá külön zsepit. :P
2011. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Ez szerintem sem helyes. A mi családunkban is előfordul, és én is utálom. Amúgy nevelés kérdése, hogy eszünk-e iszunk-e másik után. Az a szerencsésebb, akit ez nem zavar. Engem igen. Tenni semmit nem tudsz, ha anyukád nem akar megváltozni, nem tehetsz semmit. Max nem eszel belőle.
2011. jún. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:34


Megsúgom, hogy bármivel, kézzel, zsepivel, ruhát szélével, mindegy, több bacit viszel rá, mint ha nem törölnéd meg semmivel, és csak úgy innál utánna, vagy mások innának utánnad.:)

2011. jún. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
21%
és amikor a fasszt szopjátok, az miben különbözik?
2011. jún. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Sok válasz érkezett, köszönet érte, és köszönettel várom a továbbiakat is.

Néhányra válaszolok.

- Anyám 72 éves, tehát valóban kevés esélye van a változásnak.

- Én nagyon szívesen elköltöznék, ha tehetném, hogy a saját szabályaim szerint éljek, meg amúgy is. (Egyébként nagyon "kései gyerek" vagyok, de így is bőven ideje lenne, de szerintem ez a téma máshova tartozik.)

- Ha volna megjelölt saját kajája, ami csak az övé, ill egy eésre elfogyna, akkor nem érdekelne, hogy mit hogy eszik, de így az jut az eszembe, hogy bármibe belenyalakodik, és elmegy a kajálástól is a kedvem, nem egy nagy élmény.

- Nem akarom mindenben "megváltoztatni", csak azokban a dolgokban szeretnék vele megegyezni, amik a vele együttélőkre is hatással vannak. (Használat után zárja el a gázt, ne "nyaljon bele" a kajába, ne karistolja össze állandóan a teflonedényeket kajakikaparás címén, az undorítóan gombás lábával menjen már el a dokihoz, és kezeltesse, ne hazudozzon, ne használjon fel a főzésnél romlott vagy régen lejárt szavatosságú terméket.) Persze örülnék, hogy amikor a szobájban olvas az ágyon, nem féloldalasan félig ülve, félig fekve könyökölö testartásban lenne, mert ez roppant egészségtelen testtartás, de erről elmondtam egyszer a véleményem, és elfogadom az ő döntését. Felnőtt ember.


Az anyám siket, csak szájról olvas, ha elkezdem ezt mondani, akkor elfordul bevágja magát a szobájába, és semmi nem változik.

valami újjal próbálkozni, ehhez várom az ötleteket.

Gondolkozom, egy levélen, egy listán, de nem tudom, hogy jönne ki.

2011. jún. 27. 06:50
 17/22 anonim ***** válasza:

Nézd, ha végképp nem bírod, akkor azért szedd össze magad, biztosan meg tudod oldani a költözést. Azt hittem, ilyen 15 éves vagy, de ezek szerint akkor nem...

A másik, hogy ezektől a dolgoktól amúgy semmi bajod nem lesz, felnőtt fejjel beláthatnád. Főzés közben az ételt meg kell kóstolni, és ha az ember ötször kóstolja meg, akkor nem fog öt kanalat összekenni. Ahogy két-három kanál lekvárért sem fog új kanalat vagy egy tányért összepiszkolni. A sajtkrémnek sem lesz semmi baja ettől.

Gondolj bele, ő az anyád, amikor kicsi voltál, a melléből etetett, és évekig a kakis feneked törölgette. Az sokkal gusztustalanabb, mégis megtette. Az hogy beleeszik a kajába, ehhez képest egyáltalán nem problémás. Mégis ennyit nem lehet elnézni neki? Ha nincs nyálon át fertőző betegsége, akkor semmi baja nem lesz a kajának.

Komolyan, azt még valahol megértem, ha a kis tiniknek, akiknek gőzük nincs az életről, ilyen dolgok problémát okoznak, de egy felnőtt embernek már nem szabadna.

2011. jún. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Utolsónak, és annak, aki szerint nem szeretem anyámat:

Nem demagóg válaszokat vártam!

Ha tehetném, elköltöznék. Nem emiatt, hanem azért, mert ez az élet rendje, és önálóságra vágyok. Jelenleg azonban önhibáon kívül nincs munkám (ami legalább ennyire bánt)... De nem az anyagi helyzetem a kérdés tárgya.

Az, hogy főzés közben belekóstol a lábasba, természetes (szoktam én is főzni), az is, hogy nem használ ehhez öt kanalat. Nem erről írtam.

A gond ott kezdődik, hogy alap tisztasági és ápolási követelményeket nem tart be (wc után kézmosás, száj, körömápolás, hogy a hajmosásról ne is beszéljünk.)

Valóban nem szeretem, hogy azzal a szivaccsal mosogat, amivel előtte a virágföldet törölte le az asztalról, attól meg pláne kiborulok, hogyha én elmosok egy tányért magamnak, akkor is megsértődik.

Ilyen esetekben azért a fertőzés veszélye szerintem valós.


A szeretetnek pláne nem értem, mi köze ehhez. Ha valamilyen betegség, vagy annak fokozott kockázata fennáll (mint ahogy a fenti alapvető higiéniai szabályok megszegése következtében érthető)

Ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy aki nem hajlandó szeretkezni gumi nélkül az AIDS-es párjával, az nem szereti őt!

Álljon már meg a menet!

2011. jún. 28. 06:07
 19/22 A kérdező kommentje:
Hangsúlyozom mégegyszer: olyan konfliktuskezelési metódus javaslatokra vagyok kíváncsi, amit erre a helyzetre hatékonyan tudok alkalmazni. Nem az anyámat, nem magamat kívánom minősíteni, és másoktól sem ezt várom.
2011. jún. 28. 06:36
 20/22 anonim ***** válasza:
Aztamindenit,ugyanezt csinálja az én anyukám is:O Én sem bírom...:S
2011. júl. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!