Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ilyenkor a teendõ?

Mi ilyenkor a teendõ?

Figyelt kérdés

Hatalmas problemam mostanaban, hogy a csalad hangulat edesanyam kedve szerint mozog. Bovebben:

Ha takarit vagy barmit dolgozik elvarja, hogy segitsek neki. Eddig ebbol volt a problema, es mondta is, hogy "en regen megkerdeztem mamat, hogy mit kell segiteni"...

Megtanultam ezt tole, viszont megint mas a helyzet. Mostmar hiaba kerdem meg, hogy mit segitsek, a valasz: semmit.

Ezzel csak akkor nem lenne bajom, ha este nem jonne a szemrehanyasaival, hogy ma egesz nap nem csinaltam semmit es hogy egyszer majd a sok munkaba betegszik bele, mert en nem segitettem.


Segitsetek! Neha ugy erzem, hogy el akar kergetni a hazbol a viselkedesevel :(


2011. jún. 27. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy ideig nálunk is ez volt a helyzet. Minden nap kb 20x megkérdeztem, hogy mit segítsek? Válasz: semmit.

Utána szidott bátyáméknak, meg keresztanyáméknak, hogy nem csinálok semmit.

Egyszer kiakadtam, és emeltebb hangon közöltem, hogy mi a f-nak mondja, hogy ne segítsek, ha utána boldog-boldogtalannak szid, hogy nem csinálok semmit. Mondja meg, hogy mit csináljak és megcsinálom, de sürgősen fejezze be azt, hogy "semmit" és utána lehord.


Nem nagyon használt, mert még hosszú hónapokig ezt csinálta, aztán taktikát váltottam.


Amit gondoltam, hogy meg akarja csinálni, azzal megelőztem. Volt, hogy megkérdezte, hogy ezt most minek kellett? Válaszoltam, hogy azért, hogy segítsek, de látom ez is baj. Azóta nincs ilyen probléma, megcsinálom magamtól, vagy ha pl én főzök, akkor megmondja, hogy mit gondolt ki és mire hazaér a melóból elkészítem.


Hosszas meló lesz, de te anyudnál is szerintem be fog válni. :)

2011. jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
koszi a tippet, meglatom mit mondanak masok...
2011. jún. 27. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a válasz a mit segítsekes kérdéseimre. (Bár ha olyan kedve volt, akkor megmondta, hogy ezt és ezt csináljam meg.) Aztán ugye jöttek a panaszok. Mire én is felháborodtam, hogy de hát megkérdeztem. Erre anyu közölte velem, hogy ha látod, hogy takarítok, akkor miért kell hülyeséget kérdezni? Van 1000 dolog amit meg lehet csinálni, miért én mondjam meg, hogy kit? magadtól nem veszed észre, hogy mit kellene tenned? Lássuk be igaza volt. Attól kezdve soha nem kérdeztem meg, csak fogtam a rongyot és letöröltem a port, vagy elmostam az edényeket.
2011. jún. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyi idös vagy, de lehet, hogy anyukád úgy érzi, hogy elég nagy ahhoz, hogy mondás nélkül is ézsrevedd, hogy mit kell megcsinálni.

Az gondolom természetes, hogy a saját szobádat rendszeresen kitakaritod, és rendben tartod. De ezen kivül a közös helységek is nem csak anyudra tartoznak, a konyhában legalább naponta egszer el kell mosogatni, az asztalt, munkalapot letakaritani, a fürdöszobában a csapokat, mosdókagylót, kádat letörölgetni, a szemetet kivinni, a WC-t lemosni, a padlót felmosni. Ezeket neked is ézsre kellene venni, és magadtól valamit átvállalni. Lehet, hogy ha megbeszéled vele, hogy pl. a fürdöszobát teljesen átvállalod, akkor könnnyebben meglátja, hogy te is csinálsz valamit otthon.

Esetleg ha kedved van hozzá, elkezdhetsz fözni, az is sokat segithet. Kérhetsz töle tippeket, hogy mit és hogy csinálj, és ha már pici gyakorlatod van, akkor próbálhatsz újabb fogásokat is (csak olyat, ami a megszokottakhoz valamennyire azért hasonlit)


Feltételezem, hogy anyukád a háztartást munka után végzi, ezért elég fáradt, mire odakerül. Emiatt is idegesebb, és ha szólás nélkül megcsinálsz pár dolgot, mire hazaér, annak biztos örül majd.

2011. jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszi a tippeket, 16 vagyok :P
2011. jún. 27. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!