Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Joseph, Jermaine, Jamelia,...

Joseph, Jermaine, Jamelia, Juliana, Aliyah. Mit gondoltok ezekről a nevekről?

Figyelt kérdés

A férjem külföldi,állapotos vagyok.

Gondoltam,ha már egyszer külföldi a párom,akkor kihasználom és valami szép külföldi nevet adunk neki.Az első kettő fiú név,az utolsó kettő lány.

Így kell őket kiejteni:Dzsozef,Zsörmen,Dzsemélia,Dzsuliáná.

A párom "Juliana"ra szavaz,így szeretné elnevezni az anyja után a gyermeket,viszont nekem nem nyeri el a tetszésem.

Megállapodtunk abban,hogy én is adok neki egy nevet és ő is.Így tehát a "Juliana" mindenképp marad.De mégis milyen név passzolna még hozzá?:)

Köszönöm a véleményeket előre is :)


2011. jún. 27. 14:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Csak azt venném figyelembe,hogy hol fogunk élni. Mert Mo-n,akkor soha nem adnám ezeket a neveket. Kiejteni sem tudják majd normálisan és gúnyolni is fogják. Én nem tenném ki ennek a gyereket!
2011. jún. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
Az aliyah héberül bevándorlást jelent. Az hogy került a nevek közé?
2011. jún. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Most fiad lesz, vagy lányod? Mert ha már fix lánynevet választottatok, akkor miért a Joseph és a Jermaine?

Nekem igazából egyik sem tetszik a felsoroltak közül. Persze vannak olyan vezetéknevek, amihez nem passzol egy egyszerű magyar vezetéknév, de azért én nem esnék túlzásokba. Olyan nevet választanék, aminek van magyar megfelelője is, pl. Olivia, Victoria, Emilia - olyasmi, amiről nem az jut az ember eszébe, hogy a szülő csak arra várt, hogy minél extrémebb nevet adhasson a gyerekének. De pl. a Jamelia és Aliyah neveket amerikában élő rasztahajú afroamerikai nőknek tudom elképzelni..

2011. jún. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
*keresztnév
2011. jún. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Melyik országból származik a férjed? Úgy könnyebb lenne belőni a nevet.
2011. jún. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát valószínűleg itt is sokat fogunk lenni,de külföldön tervezzük a jövőnket :)
2011. jún. 27. 14:28
 7/18 anonim ***** válasza:
nekem egyik sem tetszik.még a Juliana a legjobb ezek közül.
2011. jún. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Igaza van a 14:25-nek. Magyaro-n csak gond lesz a kiejtésük. Ha Juliana-t adsz neki, lehet, hogy te Dzsulianának fogod hívni, de ha valaki meglátja szimplán leírva, Juliannának fogja olvasni. Meg a vezetéknévtől is függ. Ha mondjuk A vezetékneve Jordan, akkor már sok lenne a Juliana Jordan. Én valami lájtosabb nevet adnék neki, pl Viktoria az kint is, itt is ismert név, nem lenne gond a kiejtésével. Vagy Laura, Rita, meg rengeteg ilyen név van.
2011. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ghana,de keresgéltem és egy normális nevet sem találtam eddig ghánaiul.
2011. jún. 27. 14:29
 10/18 anonim ***** válasza:
milyen áll.polg. a férjed?
2011. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!