Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez jelentheti a kapcsolat végét?

Ez jelentheti a kapcsolat végét?

Figyelt kérdés

Párom mostanában elég ingerült, és én iszom meg a levét. Velem kiabál, engem oktat ki stb. Ha valamin vitázunk, és én azt mondom a kékre hogy kék ő meg hogy piros akkor is én vagyok a hülye, meg a hibás, hogy a kék az nem kék hanem piros.

Nekem soha nem lehet igazam. Ha megbánt soha nem látom rajta a lelkiismeret furdalást, megbánást. Ha valakinek valamit mondok, minek jár a szám, de ő mindent elmond mindenkinek. Úgyérzem próbál beskatujázni. Néha úgy érzem ...elég.


2011. jún. 28. 10:23
 1/9 anonim válasza:
Hát...próbáld meg beszélni vele hogy ez neked nem esik jól hogy ő ilyeneket olyanokat csinál...ha ezt nem beszélitek meg nem fog jóra fordúlni a kapcsolat (szerintem)
2011. jún. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
vagy kérdezdmeg hogy miért ilyen ingerűlt...
2011. jún. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia,

ha csak ez egy átmeneti helyzet, probáljátok megoldani, keresni a problémára a megoldást...

Ha viszont az elejétől kezdve ilyen volt és nem fog változni, akkor csak rajtad múlik, hogy egy ilyen természetü emberrel akarod-e leélni az életed.

L,20

2011. jún. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem senkinek nincs joga a másokon levezetni a saját problémáit, nem is tűrném senkitől. Ezt el lehet mondani egyszer, normálisan, a következő ilyen esetnél meg szó nélkül ott kell hagyni, hogy te erre nem vagy kíváncsi a balhéra (természetesen a problémára igen!). Ha ebből sem tanul, akkor sajnos igen, vége van, és minél korábban szétmentek, annál kevésbé sérül az önbizalmad meg a lelked.
2011. jún. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A sorstàrsad vagyok.Nem is tudok tanàcsot adni.
2011. júl. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval!


Vagy már tényleg nem szeret, legalábbis ha korábban nem volt jellemző ez a stílus részéről. Szóval lehet, hogy tényleg nyűg vagy neki.

Velem akkor viselkedett így a párom, amikor összejövőben volt egy másik lánnyal. Utóbb tudtam meg az egészet. Mikor benne voltam én sem értettem. S hiába próbáltam beszélgetést invitálni, túl sokat nem ért. Gondolkozz el ezen! Nem lehet, hogy nálatok is ez lehet a helyzet.


Mindenesetre én sem javaslom, hogy hagyd. Szólj rá, hogy így nem beszélhet veled! Ha gond van, miután lehiggadt, s tud róla beszélni, légy nyitott. Ám ha ezt is kifigurázza, ill. nem változik semmi, szerintem pakolj.... :-(


Ha nem is más nő vagy a belőled való kiábrándulás az ingerültségének az oka, hanem más külső tényező, akkor sem kezelheti a párját lábtörlőnek.

Minél jobban hagyod, annál inkább hiszi, hogy megteheti veled.

2011. júl. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igaz most eléggé padlón vagyunk mind anyagilag mind lelkilek, de próbálok veleszembe higgadt maradni.

A kérdésem kiírása óta eltelt pár nap. Még akkor este annyit mondott csak, (mivel előtte vitánk volt, amiben talán neki volt igaza) hogy nagyon szeretlek, mégha néha le is szidlak.

Bízom benne hogy ez nem marad így, teszek ellen, de ha nem változik, akkor ...

2011. júl. 6. 13:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de én a gyermekemet szoktam "leszidni".

A párommal mellérendelt viszonyban gondolom magam, így ővele inkább veszekedni fogunk.

Ne haragudj, a szóhasználatból eredő kijavításért. Nem akarlak kioktatni, félre ne értsd, csak arra szeretnék rávilágítani, hogy ha ő is ezt a szót használta, akkor el kellene gondolkodni azon, vajon nem kezel-e le téged. Vagy talán egy kicsit úgy, mintha a gyereke lennél. Ill. nem adod úgymond te magad "alá" neki.

Nekem inkább ez alá-fölérendeltségi viszonyt mutat. Ami akkor jó, ha olyan tevékenység van, ahol külön-külön egyénként, vagy nőként, ill. férfiként kell érvényesülni. (Pl. neked a konyhában, neki az autóban stb. de ez egy egyszerű példa volt. ) Lényeg, hogy egy beszélgetés szerintem akkor ér valamit, ha egyenrangú félként hallgatja meg az egyik fél a másikat. Az ilyen közös dolgokban nem lenne szabad alá-fölérendeltségi viszonynak kialakulnia.


De 1000 bocs, ha ezzel mellélőttem.

Csak ez jutott az eszembe.

2011. júl. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam biztos a kapcsolat végét jelentené. Mi az hogy mindig neki van igaza? Akkor ezek szerint ő tökéletes, mindentudó. Én az ilyentől falra másznék. Az emberségemből forgatna ki ha behódolnék neki. Utálom az ilyen embereket akik azt hiszik hogy nekik mindig igazuk van és ők tévedhetetlenek. De meg is kapják mindig amit érdemelnek, hidd el. Előbb utóbb pofára esnek a nagy igazukkal, vagy egyedül maradnak és nem értik miért van ez. Én nem maradnék ebben a kapcsolatban, mert ő nem fog változni, mindig ilyen marad.
2011. júl. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!