Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? 10 éves kapcsolat.

Mit tegyek? 10 éves kapcsolat.

Figyelt kérdés

10 éve vagyok a párommal, mára én teljesene elhidegültem. Anyagilag, függünk egymástól. A gyerek is összeköt, nagyon apás, nem akarok neki fájdalmat okozni, szóval inkább nyelek. de most oda jutottam, hogy nem bírom tovább. Tegnap történt, kérném , hogy ti hogy látjátok a történteket!!! mert én már nem birom ki agyilag.. kinek van igaza, vagy tényleg én vagyok a rossz gonosz?? annyit mondja, hogy már kiborultam teljesen.

az esti eset:

pakoltam össze a szobában, lányom behozott anno játszani fakanalat a szobába, azzal fözött. Ahogy hajoltam le, a játékokért minden esetben párom, a fenekemre csapott a fakanallal.. jó nagyot, "mókából" .. ezt kb.. 10 szer, én mondtam neki, hogy nem vicces..stb.. csak csinálta, na kivettem a kezéből a fakanalat, és én is rácsaptam a fakanállal a fenekérre..egyet, és nevettem, hozzátenném ő is..

majd eltelt kb. 3 perc, és odajött, hogy én egy rohadt, szemét gonosz állat vagyok, mert tönkre tetttem az új telefonját.. a zsebében volt.. érintőképernyős, és a fólia rész összetört.. érzékeny telefon, és ez van. MOndtam neki, hogy vegyen vissza a stilusból mert nem direkt csináltam, nem tudtam hogy a farzsebében van, és ő kezdte az egész játékot el.

Erre közölte, alpári stílusban, hogy takarodjak el neki venni egy másikat.

(külön kasszán vagyunk és sok a konfliktus, hogy ő nem száll be a háztartási költségekbe stb. )

Én mondtam neki, higgadtan, hogy sajnálom nem direkt volt ezért ne beszéljen igy velem, a felét kifizetem neki.

erre lehordott mindennek, szemétnek.. stb.. hogy nem az egészet kifogom neki fizetni mert ő nem hagyja ennyiben, akkor elmegy anyámékhoz, hogy fizessék neki ki (30 évesek vagyunk külön élünk, nem az óviban vagyunk, hogy megmondalak)

nos nyomdafestéket nem tűrően beszélt, és nagyon durván. bántoan. én bementem a szobába hogy kisirjam magam, hiszen nem érzem magam hibásnak nem direkt csináltam. és ő kezdte, ha nem piszkál nem adom visssza de minden felelőséget rám hárít, és 30 évesen úgy viselkedik, mint egy 5 éves. Éjjel arra keltem, hogy durván markolászott, közöltem vele, hogy el lehet felejteni, úgy megszorította a mellem hogy fekete lett. A telefonjában pedig amit hozzám vágott és részben működik, van egy kép egy lányról akivel korábban is sejtéseim voltak. .

nem akarom őt, tudom de nem tudom megoldani, anélkül hogy a gyereket bántanám.

dillema másik része, hogy engem is egyedül nevelt anyám, és tudom hogy soha nem volt velem.. bátyám ezért mai napig neheztel rá. ok nélkül, mivel értünk dolgozott..

nem akarom hogy a lányom ezt éreze vagy utáljon mert nincs időm törödni vele, de nem tudom meddig birom a páromat elviselni.

ebben a konkrét sztoriban, ti mint külső szemlélők mit láttok? mit csináltam rosszul? (én nem anyáztam, üvöltötem,racionálisan felhivtam a figyelmét a dolgokra.ja és most el kell adnom a saját telefonomat, hogy odadjam estére a pénzt neki., anyukám azt mondja, hagyjam ott, és a telefont dugjam a fenekébe.. de alányom miatt nem tudom, de annyit nyeltem már.otthon nem segit anyagilag, munkával, gyerek felügyelettel...semmi, 4 éve nem voltam sehol. mert nem volt kire hagyni a gyereket.. úgy nevelem mintha egyedül lennék, de a lányom mégis nagyon apás... nem értem miért.

bocsi, ha hosszú vagy zagyva csak kivagyok már borúlva teljesen.


2011. nov. 4. 08:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
A gyerek előtt csapkodta a feneked te meg az övét?? Okosak vagytok mind a ketten! Egy gyereknek pont ezt kell látnia! Nem is értem mit akarsz? Sajnáltatni magad? Ha azt írom menj el tőle, akkor úgyis azzal jössz hogy a gyerek, az anyagiak stb. Azt írod nem vagytok óvodások, mégis azt kérded kinek volt igaza? Szóval?
2011. nov. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Jajjjj!!!!Ne maradj veel.én is hasonló szituba voltam de én inkább kiléptem a kacsolatból beadtam a válást.A kislányok apásak de ne türj el mindent.Tudom milyen a külön kasza milyen a megaláztatás.Sajnos átéltem.Anyukád is mondta hagyd el.Nehogy valami nagyobb szarságot csináljon veled.Meg a kicsi lányoddal.

Én mertem lépni elhagytam a férjem,egyedül voltam.Lett új párom ég és föld a volt férjemtől sose bántana meg.Imádja a gyerekem és van közös babánk is.Ha akarsz kicsit beszélgetni írj privit. 26/N

2011. nov. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem mindenki azt fogja mondani hogy hagyd ott,de te nem fogod az anyagiak miatt.Így mindenki téged fog bántani...

Nem normális embered van ,az már biztos,és ha tűröd akkor te is az vagy.

Anyukádhoz nem költözhettek a lányoddal?

2011. nov. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már ez a külön kassza is sok, elvégre ha együtt éltek, közösek a kiadások is. Vagy aki a tv-t vette, csak az nézheti?

A másik, hogy a lányod megérzi ám, hogy ti veszekedtek, és ez neki sem jó, nektek sem.

Ha külön mennétek, a lányodnak lehetne egy kiegyensúlyozott anyukája, és egy apukája, aki bár nem él vele, nagyon szereti őt, a találkozást is meg lehet oldani. Csak a gyerek miatt együtt maradni hülyeség.

2011. nov. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Ha csak ezt az esetet veszem figyelembe...gyerekesek vagytok....

párodnak nem kellett volna igy felháborodnia, ha ő kezdte..neked meg nem kellett volna beszállnod a kis játékába.

Ha már rég azt érzed, hogy csak az anyagiak (ugyan ezt nem értem, ha külön kasszán vagytok) meg a gyerek tart össze, nincs értelme...

a gyerekednek is jobb azt látni, hogy boldogok vagytok..ha kell külön külön...de ha folyton marjátok egymást ..az nem tesz neki jót!!!

2011. nov. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

És ha azt mondanád ha nem változtat elválsz, akkor hogyan reagálna?

Az se mindegy...

Lehet azt mondja, hogy a gyereketekért képes megváltozni ha már nem is érted.

Bár ott van az, hogy attól te még nem szereted...

Az az igazság, hogy amellett, hogy el vagy hidegülve ott van az is ami egyértelműen lejött, hogy teljes mértékben uralkodik feletted.

Ha te mondasz valamit, az szinte nincs is, mert ő a férfi majd ő megmondja hogy lesz ő bármit megtehet..?

Már nem azért, de ha ő nem vesz részt a gyereknevelésben, akkor egyáltalán miről beszélünk?

Nekem ez az egész helyzet abszurd.. Együtt élsz valakivel aki se a háztartásban se a gyereknevelésében nem vesz részt, és nem hangzik úgy, hogy te kiállnál azért, hogy ne legyen így...Miért engedsz meg neki mindent?

Én addig nyüstölném és állnék ki a véleményem mellett ameddig nem mondaná, hogy jólvan megteszem... Ha meg nem "képes rá" akkor viszontlátásra.... De ez egy nagyon nehéz kérdés, mert ugye a lányotok...

Szerintem ebben az esetben nincs helyes megoldás. Ha ebben a "kapcsolatban" maradsz, te sérülsz és teljesen megaláznak, mert lehet még nője is van...

Ha kiszállsz, a kislányod sérül..

Úgyhogy vagy párodnak kellene változtatni, megoszlani a munkában, vagy muszáj lesz otthagynod szerintem, mert ez így nem állapot...

2011. nov. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is 10 év után váltam külön a páromtól,2 éves gyerek mellett. Én párom sokat csavargott,meg a haverokkal foglalkozott,ezért elküldtem. Én is féltem,hogy anyagilag mi lesz velünk,de a gyereknek se jó,hogy a veszekedést látja. Akkor inkább külön,de nyugalomban kell élni.
2011. nov. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

nem a gyerek elött történt, ő akkor a szobájában aludt.

Nekem nem stílusom ez, a gyerekesség, igy 30 felé.. ő kezdte, és mivel fájt, ő viccből én pedig ez miatt vissza adtam. A folytonos megalázásból elég, lehet anyukámhoz költözünk, most ezen rágodok.

aki azt irta, hogy ez a kérdés gyerekes, mivel az igazság érdekel, az nem gyerekességből kérdezem.

hanem a kérdés az, hogy tényleg én vagyok az oka, ill. hogy lehordott mindennek, és én ezt nem értem mivel nem szolgáltam rá. a kérdés ez, hogy jogos, volt e... mert én épp ésszel úgy gondolom, hogy bocsánatkérésel tartozik.

a lakást, a mai világban ugysem tudnánk árában eladni. de

azt, hogy teljesen külön lennénk, egy házban igen.. csak nem tudom, hogy az ő szintjével ez hogy kivitelezhető.

2011. nov. 4. 09:19
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem is gondolkodnék.Ha megoldható lenne az elköltözés,akkor menj,az ilyen ember már sosem fog megváltozni.
2011. nov. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem fogok ítélkezni, csak véleményt mondok. Biztosan van benned is hiba, hiszen egy kapcsolathoz 2 ember kell.


De! Ha kimondtad, hogy nem szereted és nem akarsz vele lenni, akkor a kérdés el van döntve. Mivel anyukád is arra biztatott, hogy hagyd el, hozzá biztosan mehetnétek átmenetileg. Ez, hogy anyagilag függtök egymástól, számomra kicsit abszurd, mivel írtad, hogy külön kasszán vagytok és nem ad pénzt a háztartásba. Akkor csak ő függ tőled. A gyereknek nagyon nem jó, ha látja hogy a szülei marják egymást. Attól hogy valaki gyerek, még nem hülye.

2011. nov. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!