Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "szülői ház elhagyása"-kor a...

"szülői ház elhagyása"-kor a szülőtől/gondviselőtől kell engedély?

Figyelt kérdés
sziasztok! 16 éves lány vagyok, és jelenleg az anyai nagymamám a gyámom, mivel 10 évesen ideköltöztem anyutól. a mamám kérte a gyámságot és hát meg is kapta mivel az előző lakhelyemen a körülmények nem voltak a legjobbak. azóta itt élek, azonban az életem egy pokol itt, már úgy 3-4 éve. sajnos igazából még nem tudom hova mehetnék, mert elszeretnék mindenképp költözni, és képtelen vagyok kivárni míg betöltöm a 18-at, de így első lépésben ezt szeretném megtudni, hogy az ő engedélyük kell-e, mert úgy tuti, hogy nem engednék, hogy elköltözzek. köszi a válaszolóknak.
2011. jún. 28. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem költözhetsz sehova a gyámod engedélye nélkül
2011. jún. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Két szék közt a pad alá. Ügyes.


Nos, mivel kiskorú vagy, igen, kell az engedélyük. De ha összeházasodsz vkivel, nagykorúsíthatod magad. :)

2011. jún. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kell az engedély, mert kiskorú vagy.
2011. jún. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
értem..köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 28. 14:52
 5/7 anonim ***** válasza:
hát igen még meg kell edződnöd addig...de ha belegondolsz nem olyan sok a 2 év.Addig inkább azon iparkodj hogy törhetsz ki más úton módon.
2011. jún. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítanék, fiatalkorú. Miért pokol az életed?

Javaslom, ha tényleg annyira nehéz ott élned, akkor menj el a gyámügyre, ők segítenek.

2011. jún. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem mehetsz el otthonról és a férjhez menéshez is az engedélye kell. Így próbáljatok valami kompromisszumot kötni, és nem pokollá tenni egymás életét.
2011. jún. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!