Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdekes "nevelés". Bele lehet...

Érdekes "nevelés". Bele lehet ebbe szólni? (folyt. Lent)

Figyelt kérdés

Barátomnak van egy viszonylag fiatalabb kamasz húga. Elég egyszerű lányka, de alapvetően nem gonosz, bunkó, ilyesmi...


Az a gondom, hogy szerintem ő és a családja iszonyatosan bunkó módon beszélnek vele, jóformán, mint egy törlőronggyal, komolyan a kutyához kedvesebben szólnak!

Feltűnt, hogy a kislány iszonyú szeretethiányos, és minden hülyesége - amiért ugye kiabálnak vele - abból ered, hogy így viselkednek vele. Nem hiszem, hogy illik beleszólni más családok dolgába, de próbáltam barátomat finoman rávezetni, hogy szólhatna normálisan is a lányhoz, de erre mindig csak vállat von.


Sajnálom őt, de nincs kedvem vele foglalkozni, én általában fáradt vagyok ha átmegyek, edzésről vagy munkából megyek, és mindig próbál velem beszélgetni, de nincs hozzá energiám, és szerintem ez amúgy is főleg a családja dolga lenne, hogy többet foglalkozzon vele.


Szerintetek hogy lehet ezt normálisan megmondani valakiknek, hogy ne bánjanak így vele? Annyira természetes jelenség ez ott, hogy nem is hiszem, hogy feltűnik bárkinek, még a lánynak se, hogy ez így nem jó. Viszont így meg pár év, és olyan züllött kamasz lesz belőle, mint volt néhány ismerősöm, hasonló családi okok miatt, azért meg szerintem kár lenne... A család minden más tagja egymással teljesen normálisan beszél, valahogy ő lóg ki a sorból... nem értem miért?


Valakinek van valami ötlete?

20L


2011. jún. 29. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Lehet van a lánynak egy ismeretlen háttere pl nem kívánt gyermek. És ez rányomja bélyegét a családi viszonyaiban. Sajnos ezen nehéz változtatni. Max. te tudsz kezdetben foglalkozni vele.
2011. jún. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

nah ő a tipikus pelda arra, amikor betolti a 18-at aztan elhuz es utana karacsonykor latjak csak.

nem sokat tudsz tenni, max nayaggatod a baratodat vele, meg talan beszelsz a szulokkal..de ennyi

2011. jún. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Még akkor jár jobban, hogy ha nem zűrös lesz és elmegy otthonról barátokhoz. Na ha csak elfut a semmibe az nem jobb, de legrosszabb ha magára marad és egyszerűen semmi, csak üresség.


Szerintem bele lehet szólni durván hogy hagyjátok már békén!! vagy akármi, az más hogy most ehhez nincs energiád csak mondom. Nem tudom mitől lehet, engem se szerettek ,annak viszont örültem volna ha végre lebuknak, hát, nem voltak ilyen jó barátaim. Ha közel álltok egymáshoz akkor már az is szókat számít szerintem hogy legalább normálisan beszélgetsz vele.


Mindenesetre belül szerintem ő is érzi hogy valami nincs rendben csak nem tud mit csinálni. Főleg úgy hogy te ott vagy "viszonyításnak" mert ha nem lenne akkor még könnyebben azt hinné ez természetes.

2011. júl. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Lehet hogy nem ez a megoldás (ha van olyan), de én a helyedben kipróbálnám, hogy ha a szülők jelenlétében nagyon kedvesen, törődően viselkednék a kislánnyal, főleg amikor épp taplók vele, akkor lehet, hogy feltűnő lenne a kettő közti kontraszt. Mondjuk kétlem, hogy ettől magukba néznének, talán észre se vennék. Mindenesetre én a helyedben keresném az olyan helyzeteket, ahol ez a különbség kiéleződik.

Beleszólni viszont nem mernék, mert félteném a az anyós-apósjelöltekkel való viszonyom.

Az egyetlen kapocs, amin keresztül esetleg el lehetne indítani egy folyamatot, az a barátod. Komolyabban is próbáltál vele beszélni erről? Ha nagyon a szívedre vennéd, akkor is csak vonogatná a vállát? Ő nem veszi észre, nem sajnálja egy kicsit se?

2011. júl. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk benne felmerülne, hogy mi lesz majd ha a pasas a saját gyerekével fog így viselkedni, hiszen ezt látta. A családi minta rendkívül fontos, és a pasi nem épp a legjobb helyen van. Azzal meg nagyon nincs elintézve hogy a vállát vonogatja. Én az ilyenen nagyon fel tudom paprikázni magam. Szerintem engem nem is érdekelne a pasival való kapcsolatom. ha meghallanám hogy bunkó a kedves anyuka vagy apuka a lánnyal, szerintem hangosan kiosztanám, hogy mégis milyen szülők. Nem érdekelne hogy megromlik velük a kapcsolatom, hiszen kik ők nekem. Jegyezd meg, pasik jönnek mennek, csak 20 éves vagy, lesz még más hapsid is. Mondjuk nem árt tudakozódni előtte arról hogy miért is van ez a szitu így. lehet hogy tényleg nem kívánt gyerek, vagy lehet hogy nem az az apja aki neveli, stb...


32/N

2011. júl. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha netán az az oka, hog nem kívánt gyerek, az akkor sem indok. Nem a kislány követelte, hogy szülje meg, úgyhogy innentől kezdve teljesen mindegy, hogy akarták-e vagy nem, ilyet nem szabad tenni.
2011. júl. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy nem szabad tenni. De van úgy, hogy 'becsúszik' és akkor már nem tudnak mit tenni, 'kénytelenek' felnevelni. És akkor ő csak púp a hátukon. Ez meglátszik a későbbi hozzáállásban is.


Nem szabadna, hogy így legyen, de van ilyen :S

2011. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A "nem szabad ilyet tenni" alatt nem a megszülést értettem, hanem a viselkedést, amit jelenleg folytatnak.
2011. júl. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Adták volna örökbe, ha ekkora teher nekik. Biztosan vannak kedves, jómódú, terméketlen párok, akik a fél karjukat is odaadnák egy gyerekért.
2011. júl. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ja, bocs, azt elfelejtettem említeni, hogy ő amolyan "örökbefogadott gyerek", valami távolabbi rokonaiknak "nem kellett" és ezért fogadták be, de már pici kora óta ott van.

Barátomat kérdeztem többször is, ő azt mondta, hogy már nagyon sok durva dolgot csinált, és nem alaptalan, de szerintem akkor se megoldás, hogy így beszélnek vele... szerintem amúgy is csak azért csinál hülyeségeket, mert ilyenek...

Azért köszi a válaszokat!

2011. júl. 3. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!