Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rivalizálás unokatestvérek...

Rivalizálás unokatestvérek között? Ez normális?

Figyelt kérdés

Csak kiváncsiságból tettem fel a kérdést, mert én nevetségesnek és nagyon primitívnek tartom ezt.


22 éves vagyok, unokatestvérem 27. Mindketten lányok vagyunk.

Kisebb koromban is ment az irigykedés, a féltékenység. Keresztanyám állandóan egymáshoz hasonlított minket.

(Fel nem tudom azóta sem fogni, hogy miért kezelt minket riválisokként.)


Engem "keményebben fogtak" Anyumék, emiatt jobban tanultam, végig azt kaptuk meg, hogy majd rontok, mikor rontottam, akkor meg azt, hogy na ugye, mi megmondtuk.


Most csináltam meg a 2. OKJ-met, 85%-os lett.

Mikor meg akartam mutatni, közölte, hogy majd később, nem ér rá.


Hogy őszinte legyek, ez engem eléggé rosszul érintett, mivel sosem a riválisomként tekintettem rá.


Elmondtam anyumnak is, aki azt mondta, hogy keresztanyám "nevelte belé" ezt, hogy ellenfélként tekintsem rám....


Mi a véleményetek? Normális ez? Miért nem lehet örülni a másik sikerének? Én őszintén örültem az eredményeinek....


2011. jún. 30. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem normális! Én is így nem fel. És tudod mit? Ma 30 vagyok de elegem van már. Nem érdekel. Mindenki azt csinál amit akar. Gyerekkoromtól ha valamire azt mondtam, hogy ez nekem tetszik én ilyet szeretnék, akkor nekik is kellett. Mindegy, hogy jól állt-e nekik. Ha én valamit szerettem akkor ők is, ha utáltam valamit akkor ők is. Ha valahova mentem, akkor ők is. Ma vett magának a nagyobbik unokatestvérem ugyanolyan fölsőt, amiért én hónapokat jártam, hogy megtaláljam a megfelelőt. ÁÁÁÁ. Fel is bosszantottam magam. Az a gáz, hogy 50 kg különbség van közöttünk!!! Ugyanabba a suliba jelentkeztek anno, amibe én, mondván, ha én bírom, akkor ők is. Átlagban volt 2-2,5 jegy közöttünk!


Szerencsétlenek mikor veszik már észre, hogy mindig ők húzzák a rövidebbet?

2011. jún. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. Az unokatesóim szakmunkásnak mentek, irigykedve beszéltek arról, hogy én pedig egyetemre készülök, aztán mikor otthagytam az egyetemet mert nem szerettem a szakot, jöttek kárörvendeni, hogy mekkora szar vagyok. Nem is tartom velük a kapcsolatot.
2011. jún. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

IstenFerfi válasza:


"Rivalizálás unokatestvérek között?"


normális. nálunk is ment egy darabig míg fiatalok voltunk aztán tesóm feladtda. nekem jutott az ész neki meg az erő. ebbe ki is eggyeztünk.

2011. jún. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi soha nem rivalizaltunk, megertettuk, hogy masmilyen a hatterunk (o megallt erettseginel, 22 evesen, en nem)
2011. jún. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, mindenképp muszáj volt hozzá tenned, hogy neked van szerencsésebb háttered, és ráadásul most már nem csak egy érettségid, hanem többed is? Kihagyhatatlan volt, nem igaz? Még jó, hogy Ti nem rivalizáltok.
2011. júl. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17:21: Nem tudom, ezen mi a rivalizalas? O remek szakmunkas, en meg tanulok, es?
2011. júl. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De jó, hogy ezt kérdezted! Nagyon sok ember problémája, testvérek egymásnak uszítása, mint Toldi Miklós és a bátyja, stb... Sajnos ezt a szülők és nagyszülők szokták "betáplálni", borzalmas. Nem tudják mit tesznek, mennyire ártanak a gyerekeknek vele. Felnövekednek ebben, és sose tudnak kibújni belőle. Ha lesz gyereketek, ettől óvjátok.
2011. júl. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A keresztanyukád egyben a nagynénéd is?
2011. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Igen, bocsi, hogy nem volt egyértelmű, én nem fogalmaztam jól.

Anyum nővére lett a keresztanyám.

2011. júl. 4. 21:58
 10/12 anonim ***** válasza:

Anyukád és a nővére nem rivalizáltak kiskorukban?

Vagy lehet, hogy a nagynénéd irigy anyukádra, és így akar "nyerni". Kvázi ha az én gyerekem jobb a te gyerekednél, akkor én jobb vagyok nálad.

2011. júl. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!