Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek így lehetséges...

Szerintetek így lehetséges önálló lakást fenntartani egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet hogy én valamennyire szeretném magam függetleníteni a családtól. Ne értsetek félre, semmi gond velük, szeretem őket nagyon.:) Csak mindíg is vágytam az önálló életre , saját életre.


Lehetséges az hogy egyetem mellett olyan munkát találjak amiből fent lehet tartani egy kisebb lakást? Vagy sehova nem vennének fel?:(


Esetleg az egyetem mellett nem lenne rá időm?



Csak azért kérdezem, mert volt olyan távoli ismerősünk aki 20 éves, van munkája saját lakása és mellette egyetemre jár. (Saját lakást értsd: albérlet és nem szokott hazajárni)


2011. jún. 30. 09:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Hát azért a fogalmakat ne keverjük, albérlet és saját lakás nem ugyanaz. :)


Attól is függ, melyik városról beszélünk.


Budapesten könnyebb munkát találni, ha másokkal társulsz albérletben, akkor alsó hangon olyan 30-40 ezer forintod megy rá (ha mázlista vagy és olcsót találsz). Erre még jön a közlekedés (bérlet), a kaja, a sulis cuccok...és akkor még tanulj is...sokan csinálják, de nekem nem ment.


De a kollégium életem élménye. :))

2011. jún. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:

Persze lehetséges, de sokkal nehezebb úgy elvégezni az egyetemet.


Én csináltam nappali sulit ami mellett csak nyáron dolgoztam, és csináltam levelezős sulit is munka mellett. Hosszú távon rendkívül fárasztó a kettőt együtt, 1-1,5 év alatt nagyon bele lehet fáradni, pláne ha még élni is szeretnél mellette.

2011. jún. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
ha töbekkel bérelsz egy lakást akkor megoldható persz. Sokan csinálják. De az biztos,hogy kemény
2011. jún. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
*többekkel
2011. jún. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Hát nem Budapestről van szó, hanem esetleg Győr, Veszprém, vagy Pécs.

Egyedül szeretnék mindenképpen, de egyedül egy albérlet tényleg ennyire drága?

2011. jún. 30. 10:00
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem kollégium. Tényleg a legjobb buli az életben :)
2011. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Egyedül esélytelen...
2011. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Pécsett nem annyira drága, jártam oda két évet és ha jól emlékszem, 25e+rezsiért már lehetett panelt kapni bérleményben. Mondjuk ez 8 éve volt, nem tudom azóta mennyit drágult.
2011. jún. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Függ attól is, hogy milyen szakra mész. Két lehetőség van: kevés tanulás mellett, kevés bejárás mellett dolgozol (bár Pécsről ezért jöttem el, mert annyi egyetemista van, hogy egyszerűen nincs munkakínálat a nagy kereslet mellett), vagy annyira jól tanulsz, hogy az ösztöndíjadból fenntartod magad.
2011. jún. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket:)

Amúgy nem tudom szerintem egyedül nem esélytelen.

Hát pécsen lehet hogy nincs munkakínálat nem tudom majd megnézem, de még nem biztos hogy Pécsre megyek. Lehet Győrbe.

2011. jún. 30. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!