Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek így lehetséges...

Szerintetek így lehetséges önálló lakást fenntartani egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet hogy én valamennyire szeretném magam függetleníteni a családtól. Ne értsetek félre, semmi gond velük, szeretem őket nagyon.:) Csak mindíg is vágytam az önálló életre , saját életre.


Lehetséges az hogy egyetem mellett olyan munkát találjak amiből fent lehet tartani egy kisebb lakást? Vagy sehova nem vennének fel?:(


Esetleg az egyetem mellett nem lenne rá időm?



Csak azért kérdezem, mert volt olyan távoli ismerősünk aki 20 éves, van munkája saját lakása és mellette egyetemre jár. (Saját lakást értsd: albérlet és nem szokott hazajárni)


2011. jún. 30. 09:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül az se nagyon tart fenn eg yalbérletet, aki teljes munkaidőben dolgozik. Persze attól függ, a családod mennyivel támogat. Ha adnak havi 60 ezret s mellette tudsz dolgozni,akkor talán. De jobb lenne, ha az egyetem alatt a tanulásra és a barátokra, párkeresésre fordítanád az időt. Ez az idő arra an. Mire végzel, dolgozni fogsz, és lassan családot is kell alapítanod majd. Az önálló lakás arra az időszakra való lesz majd.Azért jársz egyetemre, többek között, hogy majd legyen munkád, amiből bérelhetsz lakást.
2011. jún. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Diákmunkával 15-20 e. ft-ot tudsz keresni, Győrben egy lakásbérlet 40+rezsinél kezdődik, kaja 30 e, utazás 10 e. + 10 e zsebpénz, havi 120 ezer ft kellene, de rendes munkával sem keres mindenki ennyit, heti 60 órában.
2011. jún. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se ne nagyon éld bele magad! Unokatesóm Szegeden egyetemista, kezdetektől dolgozott mellette, egész jó állásai voltak, egyedül még sem tudott volna fenntartani egy albérletet! A normális helyen lévő albik bérleti díja 50-60 kezdődik. De ennél még magasabb is lehet. Egyetem mellett ennél többet nem nagyon keresel. De akkor még nem ettél, nem fizettél rezsit stb.
2011. jún. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
De miért jó egyedül lakni? Én azt sem szeretem már ha a lakótársaim nincsenek itthon... Tök jó barátok lettünk. Persze azért nem mindegy az sem, hogy milyen szak mellett akarsz ennyit dolgozni, nem mindegy, hogy orvos, vagy esetleg tanárszakos leszel e.
2011. jún. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

egyedül, szülők támogatása nélkül albit kivenni sztem egyenlő a csodával. pláne úgy, hogy normális körülmények közt szeretnél éni.

ha mondjuk csak 1 szobát vennél ki, és mellette melóznál plusz szoctám, ösztöndíj, diákhitel, akkor kijönnél normálisan.


felesleges egymagadnak egy egész lakás, sztem unatkoznál, és belegebednél, h előteremtsd rá a pénzt.

2011. jún. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Akkor írok neked példát az egyedüllétre:

Pl vegyünk egy panelt:

Bérleti díj: 30-40ezer forint, ebben nincs benne a rezsi: távfűtés(fűtés+melegvíz együtt, télen-nyáron ugyanannyi, igen drága, még ha kis lakásról is van szó)10-30ezer ft-ig, villany 5ezer, gáz (ha gáztűzhely van) 3havonta 5ezer, hidegvíz, közösköltség (5000-15000-ig attól függően, hogy felújítási alapot tartalmaz-e, vagy fizetik-e a panelprogram részleteit).

Ülj le és számold össze, hogy ez kb. mennyi, és aztán keress egy olyan munkát, ahol ennek az összegnek legalább kétszeresét megkeresed...hiszen a kaját, utazást, ezt-azt még nem is számoltuk!

Ha találsz ilyet, szólj, mert nekem még az egyetem elvégzése után sem volt ennyire jólfizető munkahelyen...

Megoldás lehet: kolesz - vannak egyágyas szobák is, és azért mégsem kerül annyiba, mint egy albérlet.

Vagy leadsz az igényeidből és 3-4-en költöztök össze! Sokan csinálják így, nem véletlen!

2011. jún. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Hát Szegeddel tudok példálózni, de a többi egyetemi városban is hasonló.

Munkával megkereshetsz kb 15-20 ezret. Első félévben ugye tanulményi ösztöndíjad nem lehet, szociálissal max 10-15 ezer, de akik ennyit kapnak, azok árvák, félárvák, esetleg fogyatékosnak minősítettek. Olyat meg nem ismerek, aki munka mellett tartani tudott egy erős átlagot, szóval inkább 5-6 ezret kapnak tanulményinak, nálunk a legjobb kap 18 ezret.

Lakás, még ha csak egy vacak garzonnal be is éred, 35 ezernél kezdődik, a rezsi ehhez kb 40. Én egy szobát béreltem többedmagammal havi fix vagy nem fix, e kb 25 ezerért.

Mellesleg 3 év alatt egyszer hívtak fel komoly ajánlattal a szövetkezetek, pedig nem egynél vagyok beregelve, annál pedig közölték, hogy heti 20óra nekik kevés. Márpedig mégiscsak a suli az első. Egyéb helyeken meg nem igazán alkalmaznak iskola mellett, így is leépítések vannak.

Persze ismerősöm nekem is van, aki hú egyetemista, fenn tart egy lakást, meg még pénze is van. Utóbb kiderült, hogy a suliből kibukott, mert nem járt be, a lakást mellékesen anyuciáktól kapta, a keresete meg anyuciáktól van. A munkája meg átverés volt, mondjuk én első blattra levágtam. :D Persze, egy segghülye, érettségizett senkinek majd kezdetben havi több100ezret, majd később milliókat fizetnek. HAHA! XD

Amúgy én is úgy terveztem ahogy te. De aztán elég hamar rá kellett jönnöm, hogy nem amcsi filmekben élünk.

2011. jún. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Én Győrben jártam egyetemre, és most is itt élek. Tapasztalatból mondom, lehetetlen!!!!

Nekem volt munkám végig a suli alatt, hatalmas mákom volt, kedves főnökök, tehát kb akkor dolgoztam, amikor tudtam, így kb 50ezret kerestem. DE, este 8kor, amikor a többiek már a bulira sminkeltek, én még a gépet bújtam, utána álltam neki tanulni, utána meg elájultam a fáradtságtól. Muszáj volt csinálni, másként nem tudtam volna tanulni sem. DE koliban laktam, mert még a szoctámmal, ösztöndíjjal és a keresetemmel is épp csak a lakás költségeit tudtam volna fedezni. Most már a párommal bérelünk egy lakást, persze mindketten dolgozunk, így már okés. És nekünk elég baráti az albérlet, 45+rezsi...Tapasztalataim szerint ez itt Győrben olcsónak számít, 60 alatt kevés van. Télen volt, hogy 90 körül fizettünk a fűtés miatt. Győrben pedig most iszonyat nehéz munkát találni, állandót sem, nemhogy diákot...szóval szerintem menj koliba, aztán ott meglátod, hogy lesz-e munka, mennyit tudsz keresni, stb, a koliból később is ki lehet költözni. Ja, és akkor a lakás kauciójáról még nem is esett szó :)

2011. jún. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én Pécsen tanulok már 4-ik éve. Nagyon nehéz diákmunkát találni, mert 90%-ban olyan diákokat keresnek, akik napi 8 órában ráérnek, vagyis pl. évhalasztók.

Én tanulás mellett nem tudom ezt garantálni, főleg nem a hétfői és keddi napokon, amikre leginkább keresnek embereket.


Vannak olyanok akik dolgoznak, de legtöbben inkább nyáron próbáljál megkeresni a rá valót, plusz felveszik a szociális támogatást meg keményed dolgoznak az ösztöndíjért.


Sajna viszont pl. csak tanulmányi ösztöndíjból nem nagyon lehet megélni, hacsak nem valami menő műszaki pályát választ az ember. Én egész évben hajtok, hogy legalább ezt megkapjam, most 5.1-es a kredites átlagom, de 16 ezernél nem számíthatok szerintem többre.


Az a legjobb, ha külön szobát találsz egy albérletben. Pécsen ha nagy mázlid van, akkor találhatsz 25 ezerért rezsivel, de az tényleg a legalja. Időben kell elkezdeni a keresgélést.


Viszont ennyiért szerintem megéri albérletbe menni, mivel a felújított koleszszobák Pécsen 2 ágyasak és kb. 20 000 Ft a havi díja. Plusz 5-ért meg külön szobád van és a konyhát meg a fürdőt is kényelmesebb használni.

2011. jún. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!