Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetem az akaratom ellenére,...

Egyetem az akaratom ellenére, szülői nyomásra?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, 19 éves lány vagyok. A gimiben nagyon pocsék tanuló voltam (kettes), soha nem irtam házit, mindig puskáztam dogáknál, bámultam kifelé az ablakon a kicsöngetést várva. De két tantárgyból nagyon jó voltam: matek és angol. Ezeket se tanultam soha, de valahogy érzékem volt hozzájuk, az érettségim 95% és 99% lett belőlük. Volt egy nyelvvizsgám is, így duplázással bejutottam az ország legmagasabb felvételi pontjaival bíró egyetemre.

Ez egy k*rva nehéz egyetem, a szakom borzalmasan messze áll tőlem, már most gyűlölöm az egészet.


Én már februárban megmondtam a szüleimnek, hogy nem szívesen mennék egyetemre. Szakmát akartam volna tanulni, vagy elmenni dolgozni. Hallani sem akartak róla. Tomboltak/nak, hogy egy ütődött vagyok, elk*rtak, semmi nem lesz belőlem stb.


Mit legyen most velem??

Én szívem szerint elmennék dolgozni, jövőre felvételiznék egy könnyebb, számomra tetsző szakra, levelezőre. De persze erről sem akarnak hallani, szó szerint őrjöngenek, ha ezt szóba hozom.


Mellesleg, egy ilyen sminkekkel és kozmetikumokkal foglalkozó szaküzletbe szeretnék menni dolgozni: Clinique, Lancome, vagy Estee Lauder. Hogy lehet ide elhelyezkedni? Tapasztalatok?


2011. szept. 12. 15:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
hova jársz most suliba?
2011. szept. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
32%
hallgass a szívedre.és csináld azt amit te akarsz, nem pedig azt amit más!!! ha most a szüleidre hallgatsz és te nem akarod azt csinálni, akkor ne csináld mert az később nagyon rosszul jöhet ki számodra. Szóval csináld azt amit jónak látsz
2011. szept. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
32%

Én 4 államilag finanszírozott félévet pazaroltam el azzal, hogy engedtem a szülői nyomásnak. Most külföldre készülök, és hónap végén megyek is. Hamarabb kellett volna, de jobb későn mint soha..


A saját életedet kell élned, mert az évek úgy telnek, hogy csak na, és azon veszed észre magad, hogy egy csomó lehetőséget kihagytál..

2011. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
32%
Elég lenne várni. Vagy kibuksz, van lesz egy jó diplomád, ami sohasem hátrány.
2011. szept. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
En se mentem egyetemre, most kulfondon dolgozom, van erettmsegim de senki nem kivancsi ra. Ja es kb 3szor annyit keresek mint az otthoni diplomas baratnoim... szoval nem bantam meg soha 1 percre sem!
2011. szept. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

Én azt tanácsolom, hogy járd a saját utadat. Nálam hasonló helyzet volt, igaz általános iskola után, tehát nem egyetemről van szó. A szüleim azt akarták, hogy én is végezzek el egy bolti eladói szakmát, ahogy nővéreim. Bár már mindkét nővérem továbbtanult és diplomát szerzett, én épp emiatt ki akartam tűnni közülük. Nem volt könnyű menet, de igen is végig csináltam, amit én akartam. Magamnak is bebizonyítottam, hogy igen is képes vagyok rá, hiába mások (nem rokonok) leírtak, hogy úgysem fog sikerülni és mégis! Szóval ezzel csak azt szeretném mondani, hogy a Te életedet Te alakítod és nem a szüleid! Úgy cselekedj, ahogy jónak látod és amit a szíved diktál!

21/L

2011. szept. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Hova mentél külföldre és mit dolgozol? Fiúknak külföldön könnyebb állást találni, de gyönge lányoknak?
2011. szept. 12. 15:47
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

A férjem anno szülői nyomásra ment egyetemre,semmi kedve nem volt hozzá,és meg is lett az eredménye 10 fizetős félév ment a kukába,mert egyszerűen nem tudta befejezni,és azóta is fizetjük vissza a munkahelye felé a tanulmányi szerződést.

A szüleidnek azt kellene megérteni,hogy nem csak diplomával lehet élni.

2011. szept. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
47%
Gyere velem au pairnek Angliába! :) Én októbertől megyek.
2011. szept. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem az a lényeg, hogy olyat tanulj, ami neked fontos, mellé nem igazán féltelek, mert a matekkal azért sok mindent lehet kezdeni.

Én is abbahagytam a sulit amit eredetileg elkezdtem, gondolom okoztam otthon 1-2 nehéz percet, de én egy konkrét tervvel áltam elő, hogy már ide és ide adtam be az önéletrajzom, akárhova vesznek fel ott fogok dolgozni, és még azon a héten elkezdtem egy OKJ-s képzést levelezőn, és mondtam, hogy nem kell aggódni, újrateszek pár érettségit, és akkor is bejutok majd oda.

Kellő határozottsággal és alázattal, hogy érted, hogy jót akarnak neked, de jobb lesz neked így szerintem idővel meg fognak békélni, ha látják, hogy van hova tartanod.

Viszont megértem, ha ilyen helyen szeretnél elhelyezkedni, de túl sok reményt ne fűzz hozzá szerintem, örülj, ha felvesznek valahova dolgozni kezdetben egy érettségivel.

2011. szept. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!