Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldanátok ezt meg?

Hogyan oldanátok ezt meg?

Figyelt kérdés

(Elnézést kérek tudom, hogy ez a kérdés nem pontosan, ide tartozik, csak ezt olvassák gyakrabban és valahol ez is emberi kapcsolatról szól. Csak nem a szűken vett családi kapcsolatról)


Megpróbálom röviden leírni.

A szomszédunkba költözött egy Roma férfi, kb. Annyi idős lehet mint én.

A kutyái mindig átjártak a kertünkbe. Anyukám szerint nagyon kedves, aranyos volt, amikor szólt neki. A kutyáit elpaterolta, elajándékozta nem tudom pontosan mi lett velük.

Akármikor arra mentem és Ő ott volt, mindig kiköszönt, hogy szia, én meg kapásból vissza, hogy szia. Pedig nem tegeződöm idegen emberekkel. Azt gondoltam, hogy egy dolgos, rendes ember. És be is érett az, amitől régebben félni szoktam, és amiért nem tegeződöm le rögtön. Látom már, hogy milyen ember Ő. Hát nem aranyos és nem kedves. ( Mondjuk még egy szót sem váltottam vele és nem is szeretnék vele beszélni, mert szeretném a három lépést megtartani) De megint van egy kutyája és 1 méterszer 1 méteres ketrecben tartja. Egy igazi kétszínű, sunyi embernek látom már és félek tőle. Más okból is, egyszer késő este sétáltam arra a kutyámmal és láttam, hogy részeg és rám köszönt, hogy helló meg valami zagyvaságot tett hozzá, meglepődtem nagyon, ekkor rá köszöntem, hogy Jó estét!!! Direkt kihangsúlyozva.

Valamelyik nap arra mentem és kint volt, hallottam, hogy köszön, de úgy tettem, mintha nem hallanám, el is fordultam a kutyám felé, de erre hangosan még egyszer rám köszönt, hogy szia, ezek szerint nem vette a lapot.

Na, most a lényeg, és ami a kérdésem, nem akarok többé sziát köszönni neki és köszönni sem szeretnék. Nem is ismerem!!! De félek, olyan, mintha bizalmaskodni akarna. Szóval mi alapon bizalmaskodik velem, és egyáltalán mi jogon tegez engem?! 38 éves vagyok. Lehet, hogy gyerekesen hangzik, amit leírtam, de félelem van bennem és nem tudom, hogy honnan ered. De le szeretném szerelni, de úgy, hogy azért ne legyek bunkó, de határozott legyek. Hogy adjam tudtára, hogy ne köszöngessen? Mondjam meg neki, hogy fiatalember mi alapon tegez engem? Tanuljon illemet. De az meg hülyén jön ki, mert előtte meg folyton visszaköszöntem neki, hogy szia. Tudom, hogy az ember bármikor meggondolhatja magát az én döntésem, ha akarok, köszönök, ha akarok nem. Csak mégis ez a félelem. Nem tudom mi ez.

Ha legközelebb arra megyek és rám köszön, köszönjek, hogy jó napot kívánok!!! Jól kihangsúlyozva, hátha kapcsol? Mit csináljak?? Vagy forduljak el és ne köszönjek, attól félek, hogy belém köt. Basszus és nincs egy férfi a háznál, ha a volt párommal mennék arra, biztos nem merne bizalmaskodni.

És az sem megoldás, hogy ne menjek arra, csak arra tudok menni a kutyával, nincs más út. És azt se mondjátok, hogy menjek pszichológushoz, hogy egy 38 éves nő nem tud megoldani egy ilyen helyzetet! Vagy lehet, hogy ez kéne. De nem bízom bennük, szerintem csak a pénzt viszik :)

És tudom, hogy ez nem nagy probléma, nem olyan nagy ügy. Az életben hatalmas problémák vannak, ez nem probléma, azokhoz képest, ez csak kellemetlenség, nekem is van nagy problémám (egészségügyi) de az ilyen dolgok kiakasztanak. Ma egész nap ezen járt az agyam. Nem tudtam a félelemtől koncentrálni. Ez valami szociális fóbia? Reggel lassan fél négy van és nem tudok aludni. Lehet, hogy csak egy nagy adag kikapcsolódásra lenne szükségem? Egy kis környezetváltozásra?



U.i: Nem szoktam az ilyen dolgokat megbeszélni mással, de úgy gondoltam, kiírom magamból, hátha megnyugszom egy kicsit. Ha valaki olyan még válaszol is, Akinek ez ismerős helyzet, vagy volt már hasonló szituációban, azt nagyon megköszönöm!:)


2011. júl. 2. 03:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
62%

Nem látom azt a részt ahol elmagyaráznád, hogyan is bizalmaskodik. Nem irtál semmi olyat ami sértő lehetne rád nézve.

Sőt, egy szavatokba került és elpaterolta a kutyáit, a mostanit pedig ketrecben tartja. Képzeld magad a helyébe, ő mit gondolhat rólad. Ezek után előállsz azzal hogy nem is köszönsz és elfordulsz, hoznék vagy 30 kutyát a pasi helyébe csak hogy szokd.


Hogy a szomszédodnak ne köszönj ahhoz komoly harag kell, csak úgy minden elözmény nélkül átváltani a "nem ismerlek" hozzáállásra, hát ez több mint sértő.


A tegeződés megszüntetése világos és érthető igény, ennek sem fog örülni de fel fogja dolgozni. Te magázod és elöbb-utóbb kapcsolni fog.

2011. júl. 2. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Nem kell ezen sokat agyalni : ezután "Jó napot!"-ot mondj neki köszönésnek és kész!...


Előbb utóbb veszi majd a lapot és ő is magázódásba vált majd át (ha nem, ne törődj vele)...


Nem is muszáj beszélgetned sem vele, ha nem akarsz...


Amúgy az illemszabályok szerint a nőnek kellene megengedni a tegeződést, elég bunkó dolog volt a részéről, hogy első találkozásotoknál ő a tegeződés mellett döntött (már ekkor kellett volna vissza magáznod)...


Nézz át rajta, mintha levegő lenne (legfeljebb majd azt mondja, hogy fennhordod az orrod)...

2011. júl. 2. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

Az elsőnek van igaza! Ha az első alkalommal nem mondtad neki,hogy ne sziával köszönjön,hanem Jó napottal,akkor most már sértő és bunkóság is mondani neki. Nem csak egy cigány férfi,hanem a magyar is joggal sértődne meg. Főleg,hogy erre semmi okot nem adott.

Nem zaklat benneteket,nem rendez éjszakai tivornyákat,úgy viselkedik,mint egy rendes szomszéd. Az,hogy egyszer részegen hablatyolt valamit,nem zaklatás! A magy férfiak is szoktak részegek lenni,és zaklatni is szokták a szembejövőket.

Semmi okod félni tőle. Fogadd továbbra is a köszönését,azért még nem kell barátkozni vele.

2011. júl. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló. Te valamit nagyon félre olvastál. Micsoda, hoznál 30 kutyát, hogy szokjam, miről beszélsz ember??? Én imádom a kutyákat. Én nem kértem meg, hogy elvigye a kutyáit, senki nem kérte meg. Az egyedüli kérés az volt, hogy nem jöjjön át a kertbe, mert letaposták Anyukám veteményesét.

A mostani kiskutyát meg egy icipici ketrecben tartja, az a kutya még életében nem ment 5 métert! Jobb lenne, ha az ostoba véleményedet megtartanád magadnak!!!

Ráadaásul egyáltalán nem ismerem!!! Ő nekem nem egy ismerősöm!! Egy szót nem váltottam vele. Ez nem harag, mivel nem ismerem. Én 12 éve lakom itt, Ő fél éve. Csak azért mert a mögöttem lévő utcában lakik, nem jogosítja fel arra, hogy hellózon, akármióta lakik itt stb. Egyszerűen unszinpatiussá vált, mielőtt szimpatikussá válhatott volna! Szeretnék úgy nyugodtan végig sétálni az utcán, hogy csak azok köszönnek és csak azoknak köszönök, akik szimpatikusak és intelligensek, kedvesek. A mögöttünk lévő utcában 6 házból vannak emberek, akik szimpatikusak és akiket kedvelek és ez azért elég jó arány, mivel összesen van 9 ház, Ők jóval a korom felettiek. És a férfiak ezekből a házakból mind kezit csókolommal köszönnek. Volt egy idősebb nő, aki lehellózott, eréjesen vissza hellóztam, míg mellette a férje kezit csókolomot köszönt, másnap már a nő is Jó napot kívánt, mert vette a lapot :)Az is egyfajta bizalmaskodás, hogy letegez, de a hellóig és a részegen tett megjegyzésig, valamit dünnyögött a kutyával kapcsolatban nem is foglalkoztam ezzel. Nekem ennyi elég, nekem erre nincs szükségem! Nekem ilyen alak ne köszöngessen! Ennyi !

2011. júl. 2. 06:30
 5/32 A kérdező kommentje:
Kedves második hozzászóló köszönöm szépen, hogy válaszoltál:) És külön köszönöm, hogy átolvastad az "agymenésem" :)És Igen, én is így gondolom, hogy a nőnek kell először mondania, ha tegeződni akar és nem a férfinek. Igen, már rögtön az elején vissza kellett volna magáznom. ( mert egyébként óvatos vagyok mindenkivel) Nem értem miért nem tettem. Talán beleestem abba a hibámba, mint régen, hogy nem tulajdonítottam neki jelentőséget és hagytam. Azt fogom tenni, hogy jó napot aztán annyi!
2011. júl. 2. 06:30
 6/32 A kérdező kommentje:
Harmadik hozzászóló, köszönöm a választ! Nahát az tenné be a nagykaput, ha zaklatni merne az otthonomban. Legyek hálás, mert nem zaklat? Velem ilyen piás ember ne akarjon haverkodni. Éreztem, hogy nem kellett volna bele írni azt, hogy Roma. Először bele sem akartam írni. Felejtsétek el!
2011. júl. 2. 06:31
 7/32 anonim ***** válasza:
62%
Esküszöm nem értem, mi a problémád. Köszön, te visszaköszön, miért fáj ez neked? Ráadásul ne hibáztasd már, amiért sziával köszön, persze, hogy azzal, ha te is úgy köszöntél eddig neki. Persze gyárthatod magadnak a problémákat, de ettől csak besavanyodsz...
2011. júl. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
06:55 Látom, hogy nem érted. Én meg azt nem értem, hogy mi a francnak válaszolsz, ha nem olvasod el tisztességgel, amit írtam! Egészen a piás beszólásig nem foglalkoztam azzal, hogy tegez. Elment mellettem szia-szia, ennyi volt. Ennyinek is kellett volna maradnia!!! úgy-ahogy mondod, csak lemaradtál néhány sorral!! Tanulj meg olvasni fiam!
2011. júl. 2. 07:07
 9/32 anonim ***** válasza:
57%

"A kutyái mindig átjártak a kertünkbe. Anyukám szerint nagyon kedves, aranyos volt, amikor szólt neki. A kutyáit elpaterolta, elajándékozta nem tudom pontosan mi lett velük."


Nem tudom ezt másképp értelmezni minthogy ő tett szíveséget nektek, ezek után nem köszönsz neki hát... én tartom, hogy vinnék oda 30 kutyát aztán már biztos nem szeretnéd a kutyákat annyira.


Nem akarsz vele bratyizni rendben van. Nem köszönsz neki ezentúl tegeződve és kész.


De figyi, ha sokat hisztiszel itt kifejezetten rosszul is járhatsz, azért a szomszédokkal nem árt jóban lenni. Szóval itt sok mindent leirtál, de az ő oldalát nem gondolod végig, pedig ae lenne a legjobb dolog amit tehetsz és ez vezetne a megfelelő viselkedéshez.


Rossz szomszédság török átok, ez a mondás nem véletlenül létezik, nekem továbbra is úgy tünik hogy te vagy itt az aki szítja a tűzet.

2011. júl. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
07:09 Figyelj magyarázd csak ki az ostoba hozzászólásodat, nem érdekel, hiszen nem ismersz!!! A tüzépes kutyák is átjártak, mindenkit zavart, engem kivéve. Nagyon szeretem az állatokat. Sőt kérleltem Édesanyámat hogy ne jelentse fel a tulajt. Amúgy volt úgy, hogy Négy kutyánk volt és 3-4 újszülött. Szóval a felelősségteljes kutyatartásba, most inkább ne menjünk bele, mert látom, hogy falra hányt borsó !!!
2011. júl. 2. 07:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!