Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Reális-e a szüleim elvárása?

Reális-e a szüleim elvárása?

Figyelt kérdés

Anyáméknak két házuk van egy telken, az egyikben mi lakunk a másikban ők, rendesen fizetjük a rezsit, van egy testvérem aki még tanul, aminek a havi költsége 70. 000 forint. Anyám folyamatosan fenyegetőzik, hogy költözzünk el mert nem fizetünk lakbért, vagy cserébe segítsek, a segítés abból áll, hogy apám beszeszel én meg szenvedek mellette egész nap.



Egyébként mindaddig segítettem amíg meg nem elégeltem a helyzetet, mert előfordult az is mikor még fiatalabb voltam, hogy csak azért mehettem el nyaralni 1 napra mert haverjaim segítettek annyit, hogy 1 nappal előrébb voltunk.

Igazából bűntudatot nem érzek, szerintem reálisabban látom a helyzetet mint szüleim. Nekem legalább is gyomrom nem lenne ahhoz hogy a gyerekemtől lakbért kérjek, főleg úgy hogy egy fizetésből élünk hárman. Testvéremet sem irigylem tudom tanul, de miért engem akarnak sarokba szorítani és ellehetetleníteni.


2011. júl. 2. 17:29
1 2 3 4 5 6
 1/54 skarma ***** válasza:
88%

Mi az, hogy fenyeget az anyád hogy kilakoltat, vagy mi?? Hát milyen szülő az ilyen?!


Egyébként hány évesek vagytok?

2011. júl. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
85%
Nem reális az elvárásuk. Ha ki akarjáák adni a házat, akkor miért engedték, h ti költözzetek bele. Legalább örülnének, h nem áll ott üresenn, van aki karban tartja. Nem hinném, h sokan állnának sorba házat bérelni.
2011. júl. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem lenne a ház, akkor is kellene valahol laknotok, és azt is fizetni kéne.Azért az elég nagy segítség, hogy nem kell albiban lenni.Valamennyit adjatok havonta, és kész.
2011. júl. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
58%

Nézd, az tény, hogy ha kiadnák a házat, abból lenne plusz bevételük, akár 70 ezer is. Ti pedig szívességből laktok ott.

Innentől viszont az van, hogy sajnos igenis lehetnek ilyen elvárásai. És mondhatja azt, hogy ha nem tetszik, akkor költözzetek el.


Akinek szívességet tesznek, annak bizony sokszor nyelni kell egy kicsit.

2011. júl. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a szülő dolga a gyerek segítése, nem pedig fordítva.

Szemen köpném magam, ha lakbért fizettetnék a saját lányommal.

A helyedben pedig már csak azért sem nekik fizetnék, csinálja, ahogyan akarja, tőlem egy fillért nem látna, ez 100.

2011. júl. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
88%

nem reális...sztem legalábbis nálunk ez vhogy így van:

anyu eltart 3 gyereket egyedül, mindent meg akar nekünk adni, bár sajnos az anyagi helyzetünk miatt ez nem mindig lehetséges....nem vagyunk már kicsik(14,17,21 évesek) és mindig ő ad pénzt....ráadásul az ő anyuja(a nagymamám) is mindig segít nekünk ha nem jövünk ki, bár ő se egy milliomos...

szerintem egy szülőnek szeretnie kell a gyerekét,mert az akkor is a gyereke marad,ha már felnőtt...szerintem ez így lenne normális....

2011. júl. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
59%

17:39 nek

Az oké hogy kitudná adni a házat, de mifelénk annyi példa van hogy beköltöznek az albérlők, lelaknak mindent. A lakbért meg a villanyt cseszik fizetni. csak ígérgetnek. Kapásból 4 példát tudok a környezetemből. A tulaj meg fizesse a villanyt ha nem akarja hogy kikössék. Kitenni meg nem tudja.

2011. júl. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
61%
Azért az,h 70E plusz is lehetne ha kiadnák a házat, kicst túlzás, mert helyfüggő, nálunk (17000 fős város) egy 1.5 szobás lakást 10-15E-ért adnak ki. Mennyi idős vagy? Egy kicsit azért tényleg adhattok a lakásért havonta, ne legyen gond belőle. (pl nézzetek szét, a környéken mennyiért vennének ki egy ilnen házat és mondjuk annak a felét, harmadát) így a szülőknek is és nektek is az. Ti olcsóbban vagytok mintha albiba mennétek idegenhez, a szülőknek meg jó, mert nem vadidegenek vannak a házban, és még pénzt is kapnak.
2011. júl. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
41%
En nem kerek a fiamtol egy fillert sem, de realis ha egy szulo elvar valamit azert hogy te es parod, gyerekkel ingyen lakjon ott. Itt nem csak mint Te, gyereke, laksz ingyen, hanem a parod is. Nekem mint gyerekenek, es parjanak sulne le a pofam, hogy nem csak anyagilag nem probalok segiteni, de meg egyeb mas segitseget sem vagyok hajlando nyujtani. Meg Neked all feljebb, gondolkozzal, kicsit nagy a p.fad.
2011. júl. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy aki már gyerek, az elmehet dolgozni.

Mindazonáltal az erőszakosság nem túl jó módszer az anyagi gondokra. Pláne nem a saját gyerekemmel szemben.

2011. júl. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!