Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családomban "divat" a...

A családomban "divat" a kapott bonbonokat másnak elajándékozni. Miért?

Figyelt kérdés

Nem csak a szüleim, hanem a mamámék, és a rokonok is ezt csinálják, hogy pl. a mama kap egy bonbont a keresztanyámtól, ő továbbadja anyu születésnapjára, anyu esetleg a testvére névnapjára...

és a bonbonok így körbe mennek, és ha egyszercsak v.ki úgy dönt, hogy megenné, és kibontja, jobb esetben tiszta fehéres már a csoki, rosszabb esetben romlott is a konyakmeggy, v. ami benne van. :D

nem bosszant, mulattat a dolog, de nem tudom megérteni :D miért nem lenne egyszerűbb, ha mindenki elfogyasztaná, amit kap, és venne helyette másikat (tellne rá, nem ez a baj) :D

csak már évek óta ezt csinálják...

20/L


2011. júl. 4. 19:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%

Egyik sem szeretheti túlzottan a bonbont, ha én kapok néhanapján, nem sokáig tart, körbekínálom, és magam is eszek belőle.

Eleve az olyan dolgokat szokták továbbpasszolni a rokonságnak, ami nem tetszik. Egyszerűbb lenne, ha nem ajándékoznátok egymásnak bonbont.

2011. júl. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Próbáltam anyut rávezetni, hogy olyat vegyen, aminek ő is örülne ( más csoki, nem bonbon stb.)

de ő ragaszkodott a bonbonhoz. :D

és sztem ez a baj, hogy mindenki annyira megszokta, hogy már rutinból azt vesz.

volt már olyan baki is, hogy akinek adtuk, pont azt a bonbont ajándékozta nekünk vissza :D( mert már elfelejtette, hogy mi adtuk).

2011. júl. 4. 19:10
 3/27 anonim ***** válasza:
81%

nekem is van egy ilyen barátnöm aki gondolom az ezer éve kapott bombont adja tovább.

már 3x kaptam töle lejárt vagy kifehéredett bonbont. nem nagy barátnök vagyunk de megköszöntjük egymást.

már tudom hogy ami töle jön az romlott, vagy rossz.

2011. júl. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
80%

Hát ez nálunk is tapasztalható néha! :D

Én pl nem eszek édességet, így ha az itthoniak sem tartanak rá igényt, akkor továbbadom :D :))

2011. júl. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
54%

Én Anyukámnak szoktam odaadni (de ő nem adja tovább, hanem megeszi) de csak azért, mert laktózérzékeny vagyok, és a legtöbb csokiban van tejpor.

Az ajándékot spórolás végett szokás tovább adni, azért, hogy ne kelljen nekik venniük valamit.

Nem tartom egyébként helyesnek.

2011. júl. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nagyon vicces! És gazdaságos is! Főleg, ha a csomagolás is mindig marad! Egyébként valószínűleg nem szeretik a bonbont. :)
2011. júl. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
48%

Ez vicces :D

De akkor hogy van, megkapja az ajándékozott a bonbont és elteszi? Nálunk az a divat, hogy ilyenkor azonnal kibontja és mindenkit megkínál. Persze amennyi van egy ilyen dobozban, azonnal el is fogy, de nem baj :) És ha valaki nem bontja ki, főleg kisgyerekekre jellemző, akkor az anyuka rászól, hogy ne legyen irigy és kínálja meg a többieket is :)

2011. júl. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

talán én és a keresztapám vagyunk az egyetlenek, akik mást adnak (én érdekes csokikat szoktam, ő bort).

bezzeg azokat megisszák/befalják :D

mi meg kapjuk a bonbont :D

2011. júl. 4. 19:14
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

Ez vicces. Különösen akkor, ha valakihez így visszakerül az a bonbon, amit ő vett.

Mi, ha kapunk, megesszük.

2011. júl. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
71%
Az édességet/alkoholt én is mindig továbbadom, mert nem fogyasztok ilyesmit. Alkoholt a családom többi tagja sem, édességet viszont ők sokat, szóval örülnek neki.
2011. júl. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!