Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez az új "divat", hogy...

Mi ez az új "divat", hogy csak az felnőtt, aki már elköltözött otthonról?

Figyelt kérdés
A régi világban még szokás volt generációknak együttélni, és ettől függetlenül mindenki élte a saját életét, felnőtt volt. Nénikém 62 éves és még a szüleivel él együtt. Akkor ő se felnőtt még? Én még csak 22 vagyok, de egyelőre én is otthon lakok. Nálunk ez így szokás. Lehetségesnek tartom, hogy én se fogok elköltözni. Akkor ez most baj? Én komolyan nem értem...
2011. jún. 14. 16:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem az a baj, hogy otthon lakik vagy sem. Ahogy írod, ha valakinek a többgenerácós együttélés a természetes, rendben. viszont ne felejtsük el, hogy ez arról szól, hogy mindenki belead a közösbe, vagy pedig több generáció is mondjuk amennyire lehet házon belül elkülönülten él és mindenki fizeti a saját dolgait. Ellenben nagyon sokan azért laknak otthon, mert anyuka-apuka pénze megy a házra, a költségekre, anyuka takarít, főz, mos, teljes kiszolgálás van. Ebben az esetben valóban csak az tekinthető felnőttnek, aki már elköltözött és a saját lábán áll.
2011. jún. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 napietus ***** válasza:
62%

én is otthon éltem, amíg nem voltam férjnél (illetve a jegyességem allatt már itt is-ott is). nem kell az ilyenekkel foglalkozni, minek dobálnád ki a pénzt az ablakon, ha nem muszáj? egy lakást nemcsak megszerezni kell, hanem fenntartani is, szerintem hülyeség arra költeni a fizetésed jó részét, hogy fedél legyen a fejed fölött, ha nem muszáj, mert van hol laknod.


29/N

2011. jún. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak 20as éveik elején járó korosztálynál számít ez a "felnőtté váláshoz" ...
2011. jún. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Ez hülye divat. Pontosan most jön majd az az időszak, hogy az emberek nagy része otthon marad, mert nem futja nekik saját házra, albérletre.

Én a diplomámmal 93 000-ret keresek, a férjem munkanélküli. Örülünk, hogy a szüleinknél van egy szoba, ahol elférünk, és fizetjük a rezsirészt. Saját lakásra nem telne.

2011. jún. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy eltúlzott liberalista túllihegés. Nézd meg a jól szituált emberekről szóló szappanoperákat a TV-ben. Lehet, hogy nem reprezentatív minta, mert többnyire kitalációk, de ezekben a filmekben együtt él néha 3-4 "generáció" is. Idős szülő, középkorú "gyermeke", aki a céget viszi, annak felnőtt gyerekei és még azok kisgyerekei. Elegáns, tágas, 3-400négyzetméteres villában, cselédekkel körbenyaldosva. Egy ottlakó háztartási alkalmazottat még a mai magyar fizetések mellett is fenn tudna tartani egy ilyen "nagy család", de nálunk inkább spricc albérletbe, "hát már neámhogy egy fiatalnak egy kicsit is alkalmazkodnia vagy a szabadsága mellett kiállnia kelljen ám" -.-'


Aki látta anno a Dallast, a legjobb példa. Ott dicsőség volt Soutfork Ranch-on élni, holott biztos tellett volna a Porschék, Mercik mellett többre is mint egy magyar nyomor30négyzetméteres luk 35 évig havi 90ezres lakáshitellel -.-

2011. jún. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
Sok embernek, például nálam is így volt ez, az kellett a felnőttéváláshoz, hogy elköltözzek otthonról. Először kollégiumba, másik városba, aztán külföldre. Néhány hónapja hazajöttem, hazaköltöztem, de már nehéz volt a szülőkhöz alkalmazkodni, nem tudtam a saját életemet élni, és örültem, hogy munka miatt másik városba tudtam költözni.
2011. jún. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Kedves 16:52. Neked mit jelent a felnőttéválás? Miben lett más az életed azzal, hogy elköltöztél?
2011. jún. 14. 16:55
 8/17 A kérdező kommentje:

Hm. a kommenteket olvasva, és saját gondolataim alapján felvetődött bennem egy új kérdés. Mit jelent az hogy valaki felnőtt? Mert azt hiszem rögtön az első válaszoló írta, hogy az aki nem fizet rezsit, nem takarít, stb. az nem felnőtt. Az utolsó pedig írta, hogy ugye csak akkor lett felnőtt, mikor elkköltözött. De hiszen rezsit fizetni, takarítani otthon lakva is lehet!

Én személy szerint belefizetek (bár nem a teljes fogyasztásom árát, mert még tanulok), mosok, főzök, takarítok, ha kell csekket fizetek be, sőt intézkedek (szerelő, kocsi papírjainak átírása, stb), ha arra van szükség. És felnőttnek érzem magam. Ez alapján szerintetek az vagyok? Mert ha mindez elég ahhoz, akkor nem tudom, hogy ezek közül mire nem képes, mit nem csinál meg a többi fiatal, akik miatt kialakult a "aki otthon lakik az nem felnőtt" sztereotípia.

2011. jún. 14. 17:05
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, szerintem ahogy te csinálod az teljesen korrekt. Én csak azért írtam a válaszom, mert általában 18-19 évesek nagyon nagy hévvel írják, hogy anyámék mekkora szemetek, hogy képesek beleszólni a dolgaimba, amikor én felnőtt vagyok és é döntök... Jogai tekintetében felnőttnek érzi magát, de a kötelességei tekintetében olyan szinten van, mint egy 5 éves gyerek. Én is még itthon lakok, tanulásból kifolyólag, ennek ellenére együttműködöm a szüleimmel, meghallgatom a véleményüket, igyekszek segíteni, amiben tudok, és amint megtehetem én természetesen önállósodni is szeretnék, mert ez már tényleg személyes véleményem és tapasztalatom, de a többgenerációs együttélést nem tartom "egészségesnek". De akiknél működik persze oké.:)
2011. jún. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ok, akkor most már kezdem kapisgálni :) Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt.
2011. jún. 14. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!