Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett divat, hogy a...

Miért lett divat, hogy a szülők a gyerekeikkel aljamelót végeztetnek?

Figyelt kérdés
Egyre több ismerős gimisről, egyetemistáról derül ki, hogy nyáron vagy az egyetem mellett gyárban műszakban, vagy valamilyen hasonló kategóriájú helyen dolgoznak. Anyagilag nem áll úgy a család, hogy ez indokolt lenne. Mire jó ez? Én a 90-es évek elején voltam diák, de akkor meg sem fordult senkinek a fejében, hogy egy leendő diplomás értelmiségi minimális fizetésért fizikai munkát végezzen. Vagy most divat csak azért sem adni zsebpénzt a gyereknek, hiába telik rá?
2011. szept. 8. 20:38
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
84%
miért fáj az neked, hogy dolgozik? legalább megtanulja megbecsülni a munkát.
2011. szept. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem te egy elkényeztetett ... vagy.

(Nem csúnya szó, csak nem tudtam, mit írjak oda.)

2011. szept. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
93%

Családja válogatja. A gyerekeknek megnőttek az igényeik, amiket a szülők nem kívánnak kielégíteni (évente új okostelefon, mert a régi már gáz és hasonlók). Azt mondják a gyereknek, hogy ha kell, menj el dolgozni és vedd meg.


Így a gyerek elmegy dolgozni és megveszi. És mivel semmihez nem ért még, aljamelót fog végezni.

2011. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
94%
Régen pont hogy divat volt; a régi rendszerben szinte mindenki dolgozott gyárban. Viszont nem hiszem, hogy ez az egy példa, amit felhoztál, alkalmas lenne arra, hogy azt a tanulságot vonjuk le belőle, hogy ma ez a "divat".
2011. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
93%

Én az általános iskolai szünetekben is gyárakban dolgoztam, és a velem egykorú gyerekek szintén. A '80-as években voltunk gyerekek, nem haltunk bele a munkába.

Alja meló...? Olyan nincs szerintem. Igen, kellett a pénz, ez nem szégyen.

2011. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
94%

amiért aljameló egy gyári munka? mégis mit kéne dolgozzanak diákmunkában, vezérigazgatónak menni?


a leendő diplomás értelmiséginek meg nem fog leesni a karikagyűrű az ujjáról, ha 3 hónapig dolgozik és megtanulja a pénz értékét...


amúgy meg ha nem lennének ilyen "aljamelók", akkor nem tudom, te mit ennél, innál, miben utaznál, mit húznál fel...

2011. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem baj, ha egy gyerek megtanulja, hogy nem fognak mindig mindent a segge alá tenni. Én diák vagyok és szívesen dolgozom annak ellenére, hogy kapok zsebpénzt. Nem kényszerít senki és nekem is jobb érzés, hogy nem mindig a szüleimtől kérek pénzt. Érettségivel meg nem kapsz olyan menő munkát. Valahol el kell kezdeni.


19/L

2011. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
93%

Igazuk van a szülőknek, nem tudom, mit kell ezen kiakadni.

Ja, és kösz, h alja melónak nevezed ezeket a munkákat, eszed semmi! Fogalmad sincs az életről, ahogy a hozzád hasonló újgazdag... gyerekeknek sem.

Én is simán elküldeném a gyerekem diákmunkára "aljamelóra", mert tudja meg, milyen dolgozni, megdolgozni a pénzért. Ne szokja meg, h minden a segge alá van tolva.

2011. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
90%
*miért - a nélkül
2011. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
93%
Az én lányom főiskolás korában minden évben elment nyárom -önként- a műanyaggyárba dolgozni. Pénzért is persze, de ez nem lett volna indokolt. De tapasztalt annyit, hogy megbecsülje azokat, akik egész életükben nehéz fizikai munkát végeznek, és becsülje saját életét, hogy ő csak szórakozásból végzett ilyet. Csupa kék-zöld folt volt a sok műanyagláda cipelésétől, és hullafáradtan zuhant az ágyba. Megértőbb lett, az biztos.
2011. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!