Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs biztos jövője a kapcsola...

Nincs biztos jövője a kapcsolatunknak anyagiak miatt?

Figyelt kérdés
mindössze 3 hónapja járunk. Én 19L ő 21 fiú. Én most kezdem az egyetemet, ő egy 4 éves iskolát. Így az elkövetkező években még részben a szüleink támogatására részben meg kisebb munkákból származó bevételre támaszkodunk mindketten. Hogy közös otthont hozzunk létre, ahhoz lényegesen több pénz kellene, és ha összeházasodunk majd, onnantól a szüleim sem támogatnának pénzügyileg. Tudom h fiatal vagyok, nem kéne ezen rágódnom, de h fogunk majd megélni?a házasságot fontosnak tartom
2011. júl. 5. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Fiatalok vagytok még. Míg befejezitek az iskolát, 4-5 év alatt annyi minden változhat. Ne rágódj ilyeneken, élvezd a szerelmet.
2011. júl. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Friss még ez a kapcsolat nagyon ahhoz, hogy ilyeneken törd a fejed. Én 4 éve vagyok együtt a barátnőmmel és talán majd idén jön el az összeköltözés ideje...
2011. júl. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlen, hogy kezd kitolódni a házasságkötés és gyerekvállalás, tehát a családalapítás időszaka 30 felé. Sokan vagyunk hasonló helyzetben. Az én véleményem az, hogy amíg a 2 fiatal nem önálló anyagilag, addig ne akarjon családot alapítani.

Legyetek boldogok, szerelmesek, de előbb alapozzátok meg a közös életeteket, különben a szerelem fog rámenni. Olyan ez, mint a túl korán jövő gyerek. Tönkreteszi a szerelmet, ha idő előtt esik teherbe a nő. Ugyanígy nem szabad elkapkodni a házasságot sem.

2011. júl. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

mi 5 éve vagyunk együtt, mindketten dolgozunk. gyerek egyenlőre nincs, az ő lakásában lakunk.

Szerintem még 21 évesen nem olyan "megbízható" egy pasi. Adj időt a kapcsolatotoknak, nem kell sietni. Ha nagyon össze akartok költözni vegyetek ki egy albérletet, lakva ismeritek meg egymást igazán.


24/N

2011. júl. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó dolog,hogy gondolkodsz ilyeneken,de akármennyire is szerelmesek vagytok, három hónap után talán még kicsit korai.Most élvezzétek a nyarat,és minden együtt töltött percet,hisz utána már kevesebb időtök lesz. Ha komolyan gondoljátok,próbáljátok meg az összeköltözést valamelyikőtöknél,és ha működik, majd ráértek közös otthonon és házasságon gondolkodni. Ha bírod az egyetem mellet is dolgozhatsz hétvégeken, vagy estin csinálod a sulit és akkor akár állandóra is. Ha tényleg szeretitek egymást, akkor szerintem az anyagi nem lehet a kapcsolatotok akadálya,már akkor ha párt keresel magadnak és nem eltartót!Nem könnyű ma elindulni, de sok sikert és kitartást!
2011. júl. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jajjj életed LEGJOBB évei következhetnek! Addig örülj, amíg nem számlákon kell veszekedni, meg hogy ki mosogasson, stb.

19 éves vagy - miért nem akarod kiélvezni, hogy JÁRTOK? Találkozgattok, közös programok, randik, kézenfogva andalgás, egymásnál alvás, közös nyaralások - ez egy nagyon szép része két ember közös életének, ne akard átugrani.

Ha kitart a kapcsolat, biztos fogtok MAJD a közös életre is megoldást találni.

2011. júl. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdésed ilyen: [link]


Egyébként: egy jó kapcsolatban nem okoznak gondot az anyagiak később sem. A közös otthon megteremtése közös feladat, kinek mikor jön el.

Mi négy éve vagyunk együtt a párommal, és azonnal összeköltöztünk, pedig még javában tanultunk. Először csak a kollégiumban laktunk együtt, majd amikor ő úgy döntött, otthagyja a sulit, elköltöztünk albérletbe. Két évvel később lehetőséget kapott egy lakás megszerzésére: a főbérlő (távoli rokon) tönkrement, nem tudta fizetni a hitelét, a lakáson majdnem annyi hitel van, mint amennyi az értéke. De ha elárvereznék, abból biztosan nem jönne be annyi pénz, mint a hitel hátralévő része. Tehát nem lenne lakása, csak adóssága. Így a párom átvette tőle a hitel fennmaradó részét. Most 26 éves, várhatóan 3-4 éven belül ki tudjuk fizetni a lakást és ihaj-csuhaj, minden szép.

Pedig hidd el, négy éve álmunkban nem gondoltunk erre.

Felesleges a jövőn rágódni. Tegyél meg mindent, amit tudsz a jelenben, hogy tiszta lelkiismerettel bízhass a jövőben. Ennyit kell csak tenned.

2011. júl. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%

Lehet, hogy lesz jövője a kapcsolatotoknak, de most még nagyon fiatalok vagytok, mint a kapcsolatotok is, egy fiú aki jelen esetben 21 éves, nem hinném, hogy tudja, hogy mit akar igazán az Élettől.

Egyenlőre élvezzétek egymás társaságát, csináljatok közös programot, menjetek el bulizni stb...

Hidd el most jönnek csak a JÓ dolgok, neked egyetem, a párodnak is másik suli. 4-5 évetek van mire befejezitek a sulit, gondolom addig esküvőt sem akartok. Ha ezt a sok idő kibírja a kapcsolatotok akkor a pénz már csak másodlagos. Nem a pénznek kellene meghatározni egy kapcsolatot. Majd a suli közben is összelehet költözni, ha már megvan a megfelelő anyagi hátteretek, hogy tudjátok fizetni a lakbért, csekkeket stb.

Amint egyik hozzászóló is írta "lakva ismerszik meg az ember"


21 éves menyasszony!

2011. júl. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!