Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyagiak megmérgezik a...

Az anyagiak megmérgezik a boldogságunk. Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Férjem és énköztem hatalmas, gyönyörű szerelem volt az elején.


De mostanában beárnyékolja boldogságunk a kilátástalanság.

Ő kevés fizetést kap, én pedig munkanélküli vagyok majdnem egy éve, sajnos nincs sok esély bármilyen munkát találni a környékünkön pláne nőként.


Én állandó belső feszültségben élek, majdhogynem depresszió, folyton érzem a feleslegesség érzését és a kétségbeesést, hogy miként fogunk megélni, ha végre babánk is születik. Így is nehéz baba nélkül, de várni már nem akarunk, hiszen 30 éves vagyok, 2 éve halogatjuk a dolgot, de eddig csak rosszabb lett az anyagi helyzetünk, csak egy csoda segíthetne...


Hiába szeretem, csak a keserűséget, csalódottságot érzem egyfolytában, emiatt szinte minden nap összeveszek vele.

Ő türelmes, de ez így akkor sem mehet tovább.


Van valaki hasonló helyzetben?

Milyen praktikátok van, hogy átvészeljétek a pénztelenség okozta szörnyű időszakot?

Nem szeretném, hogy az undorító anyagiak miatt tönkremenne egy csodás kapcsolat.


2011. aug. 27. 08:17
1 2 3
 1/25 yuda ***** válasza:
100%

Néhány jó tanács még ingyen van :)

Régi bölcsek is megtették, szerintem akkor ti is elgondolkodhattok merészebb lépéseken.

-el lehet költözni, munkahelyet lehet váltani, el lehet képzetlenebb munkát is vállalni, lehet agresszívebb munkakeresés: pl. kitűzöd, hogy napi 3 helyet akkor is megnézel személyesen, és nem otthon üldögélsz.


Mielőtt lerázod, hogy ennél okosabb vagy, adj magadnak minden gondolatra fél percet és gondold végig. Egyik-másik segíthet.


Igazad van, a pénzen nem múlhat, de lásd be, az sem megoldás, hogy otthon nézelődsz.Döntéseket kell hozni, és megmozdulni!

2011. aug. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

Mi voltunk iylen helyzetben, és rájöttünk, hogy nem szabad tervezni...


Amíg van mit enni addig nincs gond, a számlákra kell csak figyelni a többit le kell tojni.


Továbbá nem szabad bevállalni minden szir szar hűséget tv re telefonra kábelnetre stb re ha egyszerűen

NEM FUTJA RÁ....


Lehet élni úgy is hogy csak villanyt vizet fizetsz és van egy feltöltős mobilod, és fával fűtesz...



Vissza kell váltani a kiadásokból is ha kevesebb a bevétel.. Továbbá nem kell félni, hogy nem fog sikerülnia szülés ha nem tömsz egymilliót az orvos zsebébe, mert te is megszülettél, pedig akkor annyi pénze még senkinek sem volt amennyit ma egy orvos egy szülésért kap. Sőt régen nem is adtak az emberek, max bevittek egy disznótorost, vagy egy üveg pezsgőt a dokinak egy KV val és ennyi.

2011. aug. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Sajnos a költözés nem jöhet szóba, mivel férjemnek van itt egy 6 éves fia az előző házasságából és érthetően nem szeretne távol kerülni tőle.

Én pedig már teljesen leadtam az igényeim, szakmával+ érettségivel jelentkeztem már takarítói, összeszerelői állásra is, de soha sehonnan még vissza sem hívtak.

Olyat is csinálok, hogy olyan helyekre is jelentkezek ahol nem is hirdettek állást, hátha...de eddig semmi.

2011. aug. 27. 08:29
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

OFF, bár kapcsolódik a témához.


Remélem nem gondolod komolyan, hogy ebben a helyzetben gyermeket szülsz.

1. nincs munkahelyed

2. Emiatt nem felhőtlen a kapcsolatod.


Ha szülsz, miből fogod megfelelően ellátni a gyermeket?

Mit csinálsz, ha a férjed besokall, és elhagy a gyerekkel?


30 évesen gondolkozhatnál felelősségteljesebben is.

2011. aug. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
68%

Én ezzel a nézelődéssel is csinján bánnék, volt nekem is ilyen időszakom hogy elmegyek megnézem, de a portán nem jutottam túl, és csak a pénzem ment bele a buszjegybe stb be meg az időm. Vagy egyszerűen hagyjam ott az önéletrajzomat és majd jelentkeznek, aztán az is csak nekem kiadás hogy otthagyom a kinyomtatott önéletrajzomat amit miután távoztam a kukába dobnak.



El kell menni álláskeresésire vagy akármiylen segélyre amit igénybe lehet venni, és nézelődni, vagy a segélyből elkezdeni feketézni a piacon, vagy elmenni házakhoz munkát vállalni pl főzés takarítás stb, valami csak akad.

2011. aug. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Szülésért nem tervezek fizetni a dokinak egy fillért sem.

Internetet a szüleimtől használom és panelban élünk, tehát fával sem fűthetünk :)


Igazából ez keserít el rettenetesen, hogy az ember célja nem az kellene, hogy legyen, hogy nyomorogva, mindenen spórolva jusson ételre hónap végén is.

Nem ilyen életet szántam se magamnak, sem a majdani gyermekeinknek.

Lelkileg felőröl ez az egész.


Ráadásul a munkaügyi központok már nem hirdetnek ingyenes képzéseket ( ahová amúgy is szinte lehetetlen bejutni ), tehát a továbbtanulás is kilőve, hiszen az is pénz.

Patthelyzet...

2011. aug. 27. 08:33
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

Vállalhatnál gyerekfelügyeletet is főzéssel takarítással, és akkor a saját gyereked is bele fog férni a napodba.


Nem lakik arrafelé pár pénzesebb család?

2011. aug. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
32%

Panelból menni kell, mert a távhő meg a sok xtra költség miatt abszolót nem tervezhetőek a kiadások, továbbá nem rugalmasak, majdhogynem annyi mintha albérletben élnél, de még az is jobb mert ha nem tudod fizetni felondod és kisebbe mész nade a panel?


Én attól megszabadulnék minél hamarabb mert annál még egy vidéki putri is jobb gémeskúttal meg pottyantóssal...

2011. aug. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Jaj, elnézést, véletlenül lepontoztam az 55%-os válaszolót :(


Szóval nem nagyon van itt gazdag család, mivel egy Borsod megyei kisvárosban élünk, itt szinte mindenki nyomorog.

2011. aug. 27. 08:37
 10/25 A kérdező kommentje:

Albérletben élünk, de gázfűtéses, így a rezsi nem olyan sok.


Igazából olyanok tapasztalata érdekelne akik hasonló élethelyzetben vannak, hogy mit tesznek annak érdekében, hogy életben tartsák a kapcsolatuk.

2011. aug. 27. 08:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!