Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megszakítanád a barátságot...

Megszakítanád a barátságot egy fiú miatt? Meg tudnád bocsátani?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. 2 éve járok egyetemre, és szerelmes vagyok az egyik csoporttársamba. Nagyon, mindennél jobban. Őnem szeretne kapcsolatot, nem is szokott csajozni, elég félénk,1x megcsókolt, de nem lett járás. A legjobb barátnőmnek bemutattam egy buliban ezt a fiút. Hiba volt. A napokban a fiú nálam volt és a legjobb barátnőm írt neki facebookon chaten, hogy nagyon várja hogy találkozzanak és meghal a vágytól, hogy az övé legyen, ilyeneket írt. Annyira meglepődtem, szóhoz se jutottam, és megkérdeztem a fiút, hogy ez miii??? Mondja hogy régóta ilyeneket ír neki. A legjobb barátnőm ilyet írt a pasinak, aki a szerelmem. Teljesen ki voltam, bőgtem, és megfogadtam, hogy sosem bocsátok meg neki.


Azt mondta egy barátom túl komolyan veszem. Szerintetek?


2011. júl. 7. 02:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ritka nagy szemétség volt, és tény, hogy egy barát ilyet nem csinál. Am meg a fiú a nevető harmadik, bár sztem is vagy homokos, vagy van vmi agyi baja, ha 2 csaj közül egyiknél se még meg se próbálja, pláne ha az egyik így nyomul rá.

Vagy van neki valakije, akibe meg ő szerelmes, csak ti nem tudtok róla :P

2011. júl. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A legtöbb szerint, nem kellene újra barátkoznom vele. Én is így érzem, hogy jogosan vagyok megbántva, és azt hiszem jó pár hónapra elfelejthet.


Ez tényleg nem volt barátság. Én mindig tiszteletben tartottam a fiúkat akik csak tetszettek neki, akikbe szerelmes volt azt meg pláne!

És az az abszurd, hogy az én szerelmem nem is jön be neki, csak egy játék volt neki az egész.


Ez tényleg nem barát, gusztustalan szemét ribanc.

2011. júl. 7. 10:48
 13/24 anonim ***** válasza:
Hasonló az én esetem is! Tetszett egy lány a középsuliban! A haveromnak mondtam, hogy tetszik ez a lány! Beszéltünk róla, megmutattam, kiről van szó! Erre a kiscsóka simán rástartolt a bukszára! Ezután már nem közeledtem a csaj felé, de "hála istennek", a srác is koppant! Később a barátságunk meg is szakadt egy másik szemét dolga kapcsán!
2011. júl. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

nekem kicsit másfajta történetem volt.Úgy lassan már két éve,hogy együtt mászkáltam ide-oda a barátnőmmel és lassan már 3 éve voltunk jó barátok, elfogadtam,hogy néha hisztizik és amit ő szeretne az van, viszont mindig számíthattam rá.Aztán jött egy srác aki udvarolni kezdett nekem és a barátnőm elkezdett féltékenykedni mert ő is szingli volt(egyben eléggé kövér is)végül el akartam hívni mert ingyen jegyet kaptam a bnv-re, de mondta, hogy hozza az anyját is(és amikor vele van az anyja csak vele foglalkozik,mert az a nő figyelem mániás)mondtam oké de akkor néha váljunk külön tőle csak egy kis időre, mire nemet mondott és hisztizett, akkor azt mondtam ez is rendben csak akkor ha lehet velem is beszélgessen majd ne csak anyucival, ez még rendben is ment, de azt mondta akkor anyu jegyét is álljam!mondtam kizárt, mire teljesen besértődött és duzzogott végül azt mondta inkább ne jön, erre én akkor a fiút hívtam el aki udvarolt nekem, mire azért, mert a párommal mentem el megszakította velem a barátságot mondván vérig sértettem, meg hogy miért csak azzal a sráccal törődöm pedig mindig csak azt kérdeztem vele mi van és csak akkor beszéltem a páromról, ha kérdezte.Ekkor meguntam a dolgot és mondtam rendben a soha viszont nem látásra, hisz ha ne tudja elfogadni,hogy nekem lett párom míg neki nem és nem tud ennek örülni akkor soha ne is volt barát. Tudom hosszúra sikerült,de a lényeg az,hogyha nem veszi figyelembe az érzéseidet és úgy érzed jogosan rosszul érzed már magad vele(mindegy mi az ok) akkor egy ilyen barátságot nincs értelme fenn tartani keresni kell egy másik legjobb barátnőt.

25/N

2011. júl. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem azért, de ti olyan példákat soroltok fel legjobb barátnő címszó alatt, akiket én ellenségnek sem kívánnék. Tisztában vagytok vele, milyen egy JÓ barát? Olyan, akit eszedbe sincs dobni egy pasi miatt.Ha mégis úgy érzed, meg tudnád tenni, akkor sosem voltatok igazán közeli kapcsolatban! Az igaz barát olyan, mint a lelked egyik fele, akiben pontosan ugyanannyira (vagy még jobban) bízhatsz, mint magadban. Maximálisan tiszteletben tart, elfogad, önzetlenül támogat.

Egy barát valóban nem kezd ki azzal a fiúval, akibe a barátnője szerelmes. Természetesen nem azért, mert az valami hú de komoly kapcsolat lenne, hanem azért, mert egy látatlan dologért nem dob el az ember egy barátot. Tiszteletből és szeretetből az ember nem bántja ezzel a barátját. Ha valamilyen úton-módon mégis szerelembe esnek, azt viszont egy jó barát megbocsátja, és örül a barátnője boldogságának. De a hazugság, alattomos csábítás, áskálódás nem való egy barátságba.. akkor az a két ember jobb, ha elfelejti egymást, pasitól függetlenül, ha képesek így fordulni egymás felé.

Szerintem ez aljas húzás volt a barátnőd részéről, és jól látszik, hogy ő nem gondolta olyan komolyan ezt a barátságot, mint ahogyan te érezted.

2011. júl. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
61%

egyikőtök se kell a pasinak,és mégis összevesztek?mi a fenén? te szerelmes vagy belé,de nem kellesz neki.


a barátnődnek is bejön,és mivel tudja h tojik rád a pasi,gondolta,ő hátha kellene. de ő se kell. ráadásul a pasi még bunkó is h megmutatja ezeket az üzeneteket,mert ő pontosa tudja,h ezzel problémát szít köztetek.


komolyan mint a 10 évesek. nem írtad el a korod?? nőjetek már fel!!

2011. júl. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ne csak pár hónapra felejtsd el a barátnőd hanem örökre. Mert az ijen nem barát!!! Én az életbe szóba nem állnék vele, ha annál a fiúnál probálkozna akit én szeretek.
2011. júl. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
59%
de könyörgöm, nem a pasija! egyiknek se!! a pasinak egyik se kell! a nagy semmin veszekszenek!!! sírógörcs,örök harag?? jézusom..én megértem a pasit h nem kellesz neki ilyen libát komolyan még nem láttam
2011. júl. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
66%
Két éve szerelmes vagy egy fiúba, akinek nem kellesz és sz*rik a fejedre. Aha. Szerintem is nőjj fel. Az élet nem romantikus melodráma, ideje lenne elővenni valahonnan a maradék eszedet.
2011. júl. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

13:43 -ral értek egyet.

Benne van a pakliban, hogy szerelmesek lehetnek, és ha a fiú őt választja, el kell fogadnod, mint ahogy neki is, ha téged.

De egy igazi barát nem áskálódik az ember háta mögött. Ha tudta, hogy szereted és így irogat neki, az gáz.

A fair az lett volna, hogy előbb töredelmesen bevallja neked is az érzéseit, és hogy nem bír magával... Az más kérdés, hogy ebben a "féltékeny" helyzetben is fennmaradhatott-e volna a barátság.

2011. júl. 9. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!