Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el, hogy ne hisztiz...

Hogy érjem el, hogy ne hisztizzek, kapjam fel a vizet mindenért?

Figyelt kérdés

Pl. ma én főztem az ebédet, egy új receptet próbáltam ki, és hát rajtam kívül senkinek nem ízlett, de nem mondták, hogy rossz, csak látszott rajtuk, meg anyám megjegyezte, hogy a másik kaja, amit a múltkor csináltam, jobb volt.


Én erre fogtam magam és sértődötten bevonultam a szobámba. Pedig én sem mindig eszek abból a kajából amit ők főznek, ha egyszer nem szeretem.


Mindig elhatározom, hogy mostmár nyugodtabb leszek, meg elszámolok tízig, de folyton elszáll az agyam.


Tudom, hogy a leírás alapján kb. 15 évesnek tűnök, pedig nem, 21 múltam...ami "érdekes", hogy mással ez nem fordulna elő, csak a családommal. Szóval ha pl. egy baráti társaságnak főztem volna, az se esett volna jól, de nem csináltam volna jelenetet.


2011. júl. 7. 12:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanez van... Bár az utóbbi időkben egész jól visszafogom magam XD

Én is csak a családommal csinálom kb... de rájöttem, hogy azért, mert ők állnak hozzám a legközelebb és tudom, hogy bármit is tennék ők szeretnek, ezért nem félek előttük kimutatni a természetem rossz oldalát... Pedig nekik kellene a legjobb oldalam mutatni úgymond.

A megoldás a problémádra: ÖNURALOM.. ennyi.

2011. júl. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Önuralom. Valamint ebben az esetben jól jött volna némi empátia.
2011. júl. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
nekem ez akkor van, mielőtt megjönne. akkor én is hisztizek, megsértődök. menstruáció egyik előjele a "sértődés "
2011. júl. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit tehetnél? Számolj el 10-ig, egyik füleden be a másikon ki.

Én 2 éve főzök, mióta a párommal együtt vagyok. Egyszer jegyezte meg, hogy nem ízlik neki az étel és ne haragudjak, de nem eszi meg. Szrul esett, de ez van.

2011. júl. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az már jó jel, ha észrevetted, hogy a családoddal szemben többet "megengedsz" magadnak, mint másokkal szemben. Ez azt jelenti, hogy érzékeled, talán lehetne másként is reagálni.


Valamikor én is hasonló voltam, rögtön visszavágtam, feleseltem, még a munkahelyemen, sőt a főnökömmel szemben sem fogtam magam vissza.


A következő tanácsot kaptam, és bevált!

Mielőtt bármit is válaszolsz, vagy teszel:

1. végy egy nagy levegőt

2. húzd mosolyra a szád!


No próbálj meg mosolygósan durvát mondani, vagy elhamarkodott, haragvó, sértődő cselekedetet véghezvinni!

Csak gyakorlás kérdése, de egész könnyen belejöttem. Persze azok után is elmondtam a saját véleményemet, de egészen más szavakkal, nem annyira sértőn, és a lényeg ez.

2011. júl. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyedül csak rajtad múlik.


Bármilyen minősítést hallasz, mosolyogj, és mondogasd magadnak: nyugodt maradok!


Próbáld beleképzelni magad a többiek helyébe és gondolkodni, hogy hogyan esne nekik a viselkedésed, hogyan nézhetsz ki, amikor bevágod a durcit :-)

2011. júl. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
én mindenki előtt megengedem magamnak ezt. SAJNOS! Nem tudom, hogy azt a varázsszót, hogy önuralom miért dobálják annyian. Csak annyit kérdezek akkor: HOGYAN? (mert szeretnék alkalmazkodóbb lenni én is)
2011. júl. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
Eddig azt hittem, a kiabálás a hiszti. Nem az, hogy bemész a szobádba.
2011. júl. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastam a többi választ, de nem lehet h feszélyez h még mindig velük kell élned? azt érzed h ha független lennél szívesebben járnál haza? Őket okolod amiért dühít, h nem vagy önálló?
2011. júl. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdést már én is írtam ki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..


Azóta sincs jó tanács, azon kívül, hogy számolja tízig, fogd vissza magad, ami természetesen nem segít.

Úgyhogy egyszerűen csak beveszem a lesz*rom tablettát, és várom, hátha valamikor hat... :)

2011. júl. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!