Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családomban mindenki mindent...

Családomban mindenki mindent rögtön megkap, csak nekem kell megdolgoznom mindenért?

Figyelt kérdés

Pár hónapja dolgozom, hogy legyen saját félretett pénzem. Gyerekkorom óta olyan vagyok, hogy akkor "érzem jól magam" ha van félretéve pénz. 13-14 éves koromban, mindig úgy költekeztem, hogy 7-8 ezer ft-om mindig maradjon. Most pedig 21 évesen, az nyugtat meg ha tudom, hogy van otthon 100-150 ezer ft-om, ami csak úgy el van téve. De az utóbbi időben nagyon sok volt a kiadás, és a pénzem nagyon megcsappant. Ezért dolgozni kezdtem pár hónapja. Azonban úgy zavar, hogy a családtagjaim közül mindenki (sőt még tőlem 2-3 évvel idősebbek is) mindent megkapnak a szülőktől. Legyen az cipő, ruha, tv, laptop, strand. Nekem meg soha nem adott anyám még 5000 ft-ot csak úgy, hogy vegyek egy cipőt. És épphogy elkezdtem dolgozni járni pár hete, rögtön mindenki bevásárolni ment. Mindenki vett egy csomó márkás cuccot (unokatestvérek, tesók, sógornők). És ezek az emberek, úgymond élvezik azt, hogy nekik a kisujjukat sem kell megmozdítaniuk, és minden a seggük alá van tolva. Én meg azon gondolkozom, hogy betömessem-e a fogamat vagy sem, elmenjek-e fodrászhoz (fél év alatt egyszer) stb.

Másnak meg fizetik mindezt. A kaját, a gyógyszert, a bérletet, az albérletet, a rezsit, a telefonszámlát, a ruhákat, az orvost mindent!

Olyan igazságtalan. Pedig ezeknek az embereknek is van pénzük.

Én is nagyon tudnék örülni, ha semmire nem lenne gondom, hanem minden pénzt, amit keresek félretehetnék.

Közben meg engem kritizálnak meg, ha veszek magamnak valamit. Mintha nekem nem lenne szabad.

Van valaki hasonló helyzetben? Nem zavarja az, hogy mások semmit nem tesznek, és mindent megkapnak?


2011. szept. 2. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak az ő hibájuk, hanem elsősorban azé aki mindent finanszíroz nekik.
2011. szept. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is így vagyok gyerekkoromtól, hogy gyűjtök, és magam próbáltam mini-gazdálkodni, dolgozóként pedig szépen eléltem a kevésből, de azért én dolgoztam meg. Körülöttem sokan a szülőket szívják most is. Igen, eszébe jut az embernek az irigység is, de inkább a sajnálat, hogy ezek az emberek, ha egyszer egyedül maradnak, nagyot koppannak majd. Még valami... egyszer az egyikük azt mondta, azért depressziós, mert semmije sincs... pedig mindene megvolt, de ő úgy értette, semmit sem tud magáénak tekinteni, megbecsülni, és pocsékul érezte magát ez miatt. Én inkább örülök annak, hogy az élet önállóra nevelt, egészséges lelki világúnak érzem magam, jól esik körülnézni, és látni, hogy amim van, azt magamnak köszönhetem.

2011. szept. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezzel a problémával nem vagy egyedül! Nekem az öcsém otthon maradt, haza nősült, kb.10-15 évet dolgozott azután rendszerváltáskor megszűnt a munkahelye nem dolgozik, csak vedel, alkohokista lett, más családi okból. De semmire nem volt gondja szüleim tartották el a családját, megvolt mindene, ház, ruha, villany, víz fűtés , autót vttek nekik, nem egyet újat, felnevelték szüleim a gyerekeket stb. Igaz én is kaptam, de hozzá képest morzsákat, mégsem panaszként írtam ezeket, mert nekem úgy hozta a sors, meg a szorgalmunk a nejemmel, hogy megvan "mindenünk". Nem máról- holnapra élünk. Szóval van ilyen máshol is. De talán annak tudható mindez be , hogy testvéremék a szülőkkel maradtak és talán közelről több szeretetet törődést kaphatnak.
2011. szept. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én sem kaptam soha semmit, mindenért keményen megdolgoztam, és én is szoktam emiatt irigykedni, hogy másnak minden csak úgy az ölébe esik. :/

És még villognak is vele.


De ilyenkor arra gondolok, ha gazdag lennék, biztos én is megvennék mindent a gyerekemnek, amit csak tudok, tehát ugyanúgy gondolokodnék, mint az ilyen emberek szülei.

2011. szept. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezek az emberek, mindenből évente újat kapnak. Őszikabát, télikabát, mellény, csizma, cipő, táska és sorolhatnám. Én meg már 5. éve ugyanazt a csizmámat hordom, és most is nem szívesen adnék ki érte 10.000 ft-ot egy normálisért. Anno a régit is 15.000 ft-ért vettem. Kabátom is 5 éves, azt is kb 10.000 ft-ért vettem. Olyan elkeserítő az élet... Ha csak 1-2 apróbb dolgot veszem meg a szokásos kiadások mellett (kaja, bérletek, gyógyszer stb) akkor hóvégén max 15 ezret tudok csak félretenni :( Pedig ez az összeg lehetne 50 ezer is :(
2011. szept. 2. 19:52
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, süljön le a képemről a bőr csak azért,mert anyukámék ki tudják nekem fizetni a cipőmet meg a ruháimat évente, ha szükségem van rá? Büszke lehetsz magadra, mert szép hogy önállóan tartod el magadat, de attól még nem kéne lesemmirekellőzni azokat, akiknek megtehetik a szülei, hogy eltartják őket! Nem én tehetek róla hogy 5 éve ugyanaz a cipőd van! És a szülő tartja el a gyereket, az eteti, ruházza, ebben semmi felháborító nincs! Én 18 éves vagyok, ami kis keresetem van azt magamnak valami szépre, számomra kedvesre költöm, vagy veszek könyvet, abból megyek szórakozni stb. De anyuék ruháznak, és itt nem azt kell érteni, hogy veszik nekem sorozatba a cipőket.... kapok annyi cipőt, amennyire feltétlen szükségem van (tornacipő, fellépő, utcai, stb) ha viszont én akarok több féle fajta színben topánkát, akkor azt már magam veszem.
2011. szept. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:46


És a szüleidnek veszel azért valamit hébe-hóba? Én már önálló életet élek saját családdal de a mai napig képes vagyok spontán meglepni a szüleimet valamivel amire már régóta vágynak.

2011. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kérdező nem semmirekellőzte le azokat, akik megengedhetik a költekezést, csak mint írja, elkeserítőnek érzi a helyzetét. Meg hogy még őt kritizálják, ha vesz valamit.
2011. szept. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mellesleg az is baj sokszor az olyan emberekkel, akik különösebb anyagi nehézséggel még nem találták szembe magukat, hogy nem túlságosan együttérzőek.

Például az a válaszoló, aki fentebb írta, hogy most: süljön le a képemről a bőr?, nem én tehetek róla, hogy nincs cipőd! és hasonló kijelentések nem túl empatikusak.

Meg hogy mi ebben a felháborító. Semmi, és ezt nem is írta a kérdező, hogy az lenne!

Csak ezek mind olyan beszólogatásnak tűnnek, jól mondjuk meg a szegény csórónak, hogy talán én tehetek róla?


A kérdező különben a családtagjairól írt.

Nekik pedig igenis van némi közük hozzá.

Mert nyilván nem kell, és nem is lehet elvárni, hogy ugyanúgy támogassák az unokatestvért, mint a saját gyereket, de ha sűrűn találkoznak, tartják a kapcsolatot, gondolom, hogy igen, azért tud ennyi mindent róluk, azért illene évente legalább egyszer megajándékozni egy-két ruhával, akár egy 10 000 vásárlási utalvánnyal, hadd vegyen egy új cipőt, azért megvan arról a véleményem, hogy elnézik, hogy 5 éve nincs másik.

Akkor nem lenne ez gond, ha az unokatestvérék is nehezen élnének, akkor egyértelmű, hogy szó sem lehet támogatásról, de mikor sorra veszik a márkás ruhákat stb., azért illene gondolni a rokonra is.

Nem nagy összegre gondolok ismétlem, csak hogy legalább tudjon egyszer-egyszer venni magának egy új kabátot vagy cipőt.

Mert a rokoni kapcsolatok erről is szólnak, hogy adott esetben, ha megtehetjük segítsük egymást.

Pláne ha a testvére is ilyen a kérdezőnek, hát, nem irigylem. Ha olyan jól keres a testvére, hogy mindent megvehet, és mégis szarik rá, hogy az öccsének így kell filléreskednie, egy fodrászhoz nem jut el, hát, megvan róla a véleményem.

2011. szept. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vagyis elnézést, azt nem írta a kérdező, hogy fiú-e vagy lány.
2011. szept. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!