Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugyanazok a "hibak" vannak a...

Ugyanazok a "hibak" vannak a parkapcsolatomba mint amit a szuleimnel lattam. Masnal milyen hibak vannak? Mi az ami szamodra hiba a kapcsoaltodban vagy a parodban?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam, hogy az emberek nagyresze azt csinalja, amit a szuleitol latott, hallott.

En probaltam tudatosan elekrulni a dolgokat es probaltam olyan part talalni magamnak, akiben nem azok a hiab vannak mint peldaul edesapamban. Mert nehany hibajat anyukam mai napig enm tud lenyelni. Es a bartomba is pontosan ezek vannak meg.

Eddig O az elso komoly kapcsolatom ami 2 eve tart, elotte voltak meg rovidebbek de ott nem ismertem annyira a masikat.

Az lenne a kerdesem, hogy vajon minden ferfi ugyanolyan (vagyis nagyon hasonlitanak egymasra) vagy ez egy ilyen "veletlen szerencse" , hogy ugyanolyant talaltam mint apukam?


Sokszor azon gondolkodom, hogy en vajon el fogom majd turni a hiabait, vagy inkabb keressek mast, annak ellenere, hogy szeretem.

Nem olyan oltari nagy hibakrol van szo, hogy iszik, megver meg ilyenek, hanem hetkoznapi apro dolgokrol, csak az a baj, hogy egyszer felgyulik es akkor robban.


2011. júl. 7. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Hellinger-családállítást ajánlanám. Ott megtanulod észrevenni és kezelni ezeket a hibákat.
2011. júl. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az a legrosszabb... mikor a sok pici felgyülemlik és felrobbansz. Én ezért költöztem el anyutól. :( Pedig nagyon szeretem.


Inkább beszéljétek meg. Próbáljatok "összecsiszolódni".

2011. júl. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem ugyanolyanok a férfiak, hanem tudat alatt is olyat választasz, mint apukád, elég komoly pszichológiai kutatások tárgya ez a téma.

De tudsz tenni ezek ellen. Tudatosan kerülni kell a szüleid által alkalmazott viselkedésformákat. Ezt úgy a legegyszerűbb, ha megfigyelsz más családokat, és ami onnan tetszik, azt utánzod.

2011. júl. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hiba van nálunk mindkét oldalon :)


Én - bár a csillagjegyekben nem hiszek annyira - hű vagyok természetben az oroszlán jegyemhez... kitartok a nézeteim, az elképzeléseim, a terveim mellett, és egy szemernyit sem adok lejjebb belőlük.

A párom viszont borzalmasan irányítható, ha bárki bármi ellentéteset mond mint én - az mindegy, kinek van igaza -, biztos hogy ő is azt mondja, amit utoljára hallott... ráadásul mellém egy olyan férfi illene aki jó vetélytárs, amolyan igazi vitapartner lenne... hát a páromról ezt nem lehet elmondani. Minden vita - aminek mindig én vagyok a fő kirobbantója - úgy végződik hogy jó, akkor nekem van igazam, pedig én csak azt várnám hogy földbedöngöljön a saját véleményével :/

Egyébként én az apósom hülye szokásait látom 2 év után kibontakozni benne :(

2011. júl. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, szokták azt mondani, hogy - átvitt értelemben :) - a lányok az "apjukkal" a fiúk az "anyjukkal" kötnek házasságot.

De nálunk ez nem igaz. Talán mert én inkább bohémabb apukámra hasonlítok. (Mondjuk a szüleim házassága számomra követendő példa - kisebb hibákat leszámítva.) A férjem viszont - ha már választani kéne - racionálisabb életfelfogásában, "szerepben" inkább anyukámra hasonlít :)), de azért ez is nagyon sarkított... van olyan területe a házasságunknak, ahol pont fordítva mondanám, és én vagyok a megfontoltabb.


Szerintem minden férfi más, nem lehet így általánosítani. Persze vannak apróságok, amikben én is megteszem, mert a környezetemben lévő férfiakból indulok ki, de úgy vettem észre, ez nem jó stratégia.


Mindenkinek vannak hibái. Amik idővel 100%, hogy csak rosszabbak, idegesítőbbek lesznek. A tiéid is :) Az összecsiszolódás szerintem nem azt jelenti, hogy valaki tűr, vagy a másik teljesen kibújik a bőréből, hanem azt, hogy ezeket tudatosítjátok egymásban, felvállaljátok. Tehát próbálkoztok, odafigyeltek egymásra, magatokra - a szerelem, szeretet, megszokás, sőt a humor is pedig átsegít a többin. De mindketten változni is fogtok az évek során, remélhetőleg nagyjából egy közös úton haladva. A párkapcsolatban mindig lesznek mélypontok ill. új életszakaszok, amikor ezek a kérdések újra felmerülnek, mérlegre kerülnek, és dönteni kell - ezt sajnos nem lehet megúszni.

2011. júl. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Listen! ;)

2011. júl. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez így szokottlenni, és a lényeg, hogy tanulj belőe. Vedd komolyan, figyelj oda, és ne kövesd el ugyanazt. Persze tudom, hogy nem magadra godnoltál, hanem a párodra, de te vagy az, akinek tanulni kell. Te tanuld meg, azt, amit az anyukád nem tudott, és nem foglalkozott vele. Az élet egy tanösvény. Végig kell menni rajta, de nem vakon, hanem el kell olvasni a táblákat, amikre kiírták a tudnivalót, meg kell tanulni, a szerint kell viselkedni. És akkor egyszercsak azt látod, hogy a párod is megváltozott, minden jóra fordult. Erről szól Colin C. Tipping Sorsfordító megbocsátás c. könyve. Habár nem egy jó cím, mert nem megbocsátás ez, hanem MEGÉRTÉS, annak megértése, hogy mit kell megtanulni, és másképp csinálni. Figyeld magadat, miket mondasz. Mondod gyakran vagy néha ugyanazokat a szavakjat mint anyukád? Akkor persze a válasz is ugyanaz lesz. És még Louisa L. Hay Éld az Életed c. könyvében (a könyv közepe táján lévő táblázatot keresd) is tanulhatsz ezekről.
2011. júl. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!