Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem jönnek ki a menyek...

Miért nem jönnek ki a menyek az anyóssal? (kiben van a hiba)

Figyelt kérdés

érdekes nem !?nem egyedi probléma.én meny vagyok de nekem is nehéz elviselni anyóst,igaz azért utálni nem utálom.


én úgy látom hogy elég makacs vagyok és nem hagyom a magamét,azt meg egyenesen nem szeretem ha ki akar oktatni,holott tisztában van vele hogy én is tudom,sőt lehet még jobban tudom mint ő. pl:gyerekem allergiás(szándékosan nem írom mire,de ételre)és elkezdi nekem mondani hogy azt oda ne adjam neki.pedig ő nincs tisztába vele mit lehet meg mit nem!!na erre úgy kiakadtam....


szerintem az anyósoknak ,köztük az enyémnek is, nehéz elfogadni hogy a kicsi fiuknak már nem ők az elsők a sorban.meg nem értik meg hogy nem ők tudnak mindent jobban.


2011. júl. 20. 22:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Általában az anyósok nem tudják elfogadni hogy a gyerekük összeházasodott valakivel... ebbe nem tudnak beletörődni és ezért nem jönnek ki jól
2011. júl. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk bőgtem, mint a fene, hogy mondja meg, mit szeretne, azt teszem, csak jöjjünk ki, de mégsem... Mindenki azzal nyugtatott, hogy ez a nő boszorkány, senki sem jön ki vele, hagyjam... Azóta nem is látjuk egymást, sokkal jobb.
2011. júl. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

én is hasonlóan látom.de miért kell bennünk menyekben riválist látniuk (tisztelet a kivételnek!)?

és ha ezzel szembesíted őket akkor persze nincs igazunk.mert mindig csak mi nagyítjuk fel a dolgokat,meg csak mi sérthetjük meg őket.....stb......

ez már kicsit unalmas!

2011. júl. 20. 22:14
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Talán egyikben sincs hiba, csak az anyós sokszor továbbra is el akarja látni az anya szerepét, méghozzá a gondoskodó anyáét. A meny pedig már egy saját életközösséget akar létrehozni a férjével, ahogy már nem feltétlenül a régi, családi szokások, a mama főztje, stb. fog dominálni, hanem a közös ízlés kialakítása. Valamilyen szinten átveszi a párja anyukájának is a szerepét (persze teljesen soha), hiszen ezután ő főz, mos, gondoskodik testileg és nagyobb részt lelkileg is a férjéről. Ezzel az eddigi "egyeduralkodó" nő, az anyuka már nem lesz egyeduralkodó.

De a feleség sem tudja teljesen függetlenedni tőle, mert a férjére mindig hatással lesz az anyukája.

Így sokszor a férj és az anyukája közös erővel próbálják "segíteni" a feleséget, holott ő egy teljesen más helyzetet szokott meg, másmilyen háztartást vezetett az ő anyukája, máshogy éltek, máshogy gondolkoztak bizonyos dolgokról és ő inkább úgy csinálná a dolgokat, ahogy otthon megszokta és a saját családja, anyukája tanácsait fogadja meg, nem egy szinte idegen nőét, aki mégis hat rá a férjén keresztül, vagy közvetve.

Az ilyesmiből meg könnyen lesz feszültség.

2011. júl. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%

A mai fiatalok sem képesek meghallgatni az idősebbek tanácsát. Már a házasság előtt eldöntik,hogy utálják az anyósukat. Pedig ők tapasztaltabbak,és nem biztos,hogy rossz szándékkal mondják,amit mondanak. Az sem mindig helyes,amit a fiatalok hisznek helyesnek.

Sokszor később jöttem rá,hogy jobb lett volna,ha azt teszem,amit az anyósom mondott.

El kellene gondolkozni azon,amit mond,és nem élből elutasítani.

2011. júl. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

En ugy gondolom, hogy nem feltetlenul van hiba egyik felben sem. Egyszeruen teljesen mas szemelyisegek, mashogy nottek fel es meg generacios kulonbseg is van koztuk. Valahogy versenyhelyzet is kialakul, hisz ugyanazt a ferfit szeretik, bar nem ugyanolyan ertelemben. Szerintem azert nem alakul ki olyan gyakran vej-apos problema, mert 1. a nok mas termeszetuek es a ferfiak nem aggodnak olyan pici dolgokon, nem sertodnek meg, nem celozgatassal erik el a valtozast, hanem egyenesen megmondjak egymasnak, ha bajuk van egymassal, igy nincs annyi felreertes 2. kialakul konfliktus koztuk is, csak a ferfiak jobban tudjak kezelni. Nem mindenki, de altalanossagban ez elmondhato.


Van persze olyan eset, amikor valamelyik felben komoly hiba van, ami miatt konfliktus van vagy mindket felben hiba van ilyen ertelemben.


Szerintem senkinek sincs igaza az anyos-meny vitaban, hisz helyzettol fugg. Az anyos az anyos szemszogebol latja a dolgokat, a meny meg a menyebol.


Mondjuk amit ide leirtal, hogy szolt az etel miatt, szerintem nem nagy dolog. Mindenki mas vermersekletu. Van, aki megsertodik ilyenen, mas nem. Az en anyosom is sok mindent elismetel tobbszor is (pl. elmondja ugyanazt a sztorit 10-szer vagy olvas egy konyvet es abbol idezeteket vesz ki es nekunk felolvassa), de meg sosem volt emiatt vita koztunk. En tanulsagosnak erzem es o is tanul tolem, mert en is mondok neki olyan dolgokat, amiket meg o nem tud, mivel 2 teljesen mas hatteru ember vagyunk. Volt 1-2 dolog, amivel megsertett, de igazabol igaza volt. Egyszer reggel elfelejtettem izzadasgatlot feltenni es finoman utalt ra, hogy vegulis budos vagyok (nem azert van, mert nem furdok, hanem mert nagyon izzados vagyok meg 40 fok volt egyebkent is). Termeszetesen nem esett jol, de ha nem szolt volna, elfelejtettem volna valoszinuleg aznap es akkor mas emberek elott lett volna kinos. Az igazsag faj neha, de ha jobban a dolgok moge nezel, sokszor van igazsag abban, amit mas mond es nem rosszindulattal teszi.

2011. júl. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

22.21:nagyon jól megtudtad fogalmazni a dolgot!!!


én megpróbálok majd jó anyós lenni és nem másokat bosszantani.igaz nekem még csak kislányom van.


csak azt nem bírják megérteni az anyósok hogy azzal ha bántják a menyüket vagy ha mindig feszültséget keltenek azzal ugyanúgy bántják a fiukat is sőt még jobban mint a menyt.

2011. júl. 20. 22:28
 8/19 A kérdező kommentje:

én nem azt mondtam hogy az anyósnak nem lehet igaza!


csak ha én belátom hogy tévedtem vagy elismerem a saját hibáim akkor ő is tegye ezt meg!mert attól hogy ő idősebb még nem felsőbbrendűbb és nem csak neki lehet igaza és nem csak neki van joga megsértődni!

2011. júl. 20. 22:32
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Ugy látszik én vagyok az ellen példa, mert én anyós vagyok és mindenben a menyemnek adok igazat és mindenben vele értek egyet. Szerintem ez azért van mert egyforma a gondolkozásunk az élet felfogásunk és hasonló az életvitelünk persze az övék már modern kiadásban. A fiammal már 18éves kora óta eggyütt van most 35 már 11éve házasok ,soha nem is kivánhattam volna külömb menyet magamnak és jobb feleséget a fiamnak és jobb anyukát a kislányuknak.
2011. júl. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
41%

mindig az idősebb a hibás, vagyis az anyós.

neki kell (kéne) okosabbnak lennie, hiszen ő a tapasztaltabb, bölcsebb.

bár úgy látszik, mégsem azok sokan.

2011. júl. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!