Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bennem van a hiba, ha folyton...

Bennem van a hiba, ha folyton se veled-se nélküled kapcsolatokat alakítok ki?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat gondolkodom ezen. 3 komoly kapcsolatom volt, és mindegyik vagy már ugy kezdődött, hogy nem lesz "könnyű menet" vagy se veled se nélküled viszonyban ért véget.

Nagyon határozott és karakán nő vagyok, mindig is kihívást jelentettem a férfiak számára. Akaratgyenge, tutyimutyi férfiak szóba se jöhetnek nálam. Fontos, hogy fel tudjak nézni a partneremre, határozott legyen, ő hordja a nadrágot és legfőképp ne tudjam "elnyomni".

De lehet, hogy "két dudás nem fér meg egy csárdában"? Lehet ez volt a baj? Mit gondoltok?


2011. jún. 25. 16:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Érdekes, ha ennyire tudod, milyen fickó való neked, miért nyúlsz mindig mellé. Egyszer majd csak eltalálod.
2011. jún. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ugy gondolom, hogy ilyen férfi való mellém és mind 3 kapcsolatban ilyen párom volt. És mégsem működött!

Csak azt tudom, hogy egy "gyengébb" jellemű partnernek esélyt sem adnék.

2011. jún. 25. 16:15
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia! én más karaktert keresnék. 3 szinte egyforma karakterrel nem működött,nem gondolod,hogy váltanod kellene?
2011. jún. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Na hát én is ilyesmi vagyok.


Nálunk az volt a gond, hogy elviselhetetlen vagyok hosszú távon :D Maximalista vagyok és ez minden területre kihat, köztük a kapcsolataimra is.

Eddig minden partneremet elnyomtam, irányítani akartam és ki akartam hozni belőlük a legjobbat. Ők ezt nem bírták, így a kapcsolat az állandó konfliktusról szólt, de mégis szerettük valahol egymást, így nem tudtuk a másikat könnyen elengedni.


Szerintem valóban két dudás nem fér meg egy csárdában, ezért sem működik két határozott jellem között a kapcsolat, de! én sem tudnék elképzelni magam mellett egy gyenge jellemet. Valahol a kettő között kellene lenniük...

2011. jún. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
És mitől volt se veled, se nélküled? Szerintem te félsz valamitől. Ha ilyen fekete-fehéren meg vagy győződve arról, milyen kell neked, az lehet egy védekező mechanizmus is. Az ellen például, hogy véletlenül se keveredj magad előtt abba a gyanúba, hogy nem elvárásaidnak megfelelősen választottál. Választásaid következménye pedig egy olyan kapcsolat, ami se veled, se nélküled. Bár kifejthetnéd, ez mit takar: te érzed úgy, hogy nem akarsz velük lenni, vagy ők. Itt valami önismereti probléma lehet a háttérben.
2011. jún. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát matekozzunk egy kicsit: a kapcsolathoz kell két ember. A te kapcsolatodban te kell hogy az egyik ember legyél. Szóval: igen! A te hibád. Mégis kié lenne? A szomszédé?

Az hogy egy pasi erős jellemű, nem feltétlenül egyenlő a problémással. Te választod a problémásat, ráadásul már az elején is tisztában vagy vele, akkor magadra vess. Ki az a h*lye aki tisztában van a gondokkal, mégis azt választja és utána meg nem érti? Meg különben is honnan tudod hogy ki milyen ránézésből? Te nem karakán vagy hanem inkább öntelt és előitéletes...

2011. jún. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Nagyon határozott és karakán nő vagyok, mindig is kihívást jelentettem a férfiak számára."

Egy kicsit adj alabb a viselkedesbol, ne legyel onzo, egy parkapcsolat ket szemelybol all. Biztos tobb szerencset lesz igy.

2011. jún. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
"Két dudás nem fér meg egy csárdában"..
2011. jún. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, benned (is) van a hiba! Te irányító személyiség vagy, és csak azokat tudod tisztelni, akik hozzád hasonlóan határozott véleménnyel rendelkeznek, két lábbal állnak a földön, szilárd jelleműek. Márpedig két ilyen erős személy csak úgy fér meg a kapcsolatban, ha mindketten maximálisan egyformán gondolkodnak, vagy pedig képesek a kompromisszumra! Ez utóbbi nehéz, hiszen így tulajdonképpen egyikőtök akarata sem érvényesül, de a másik iránti tisztelet le kell, hogy győzze az érvényesülésvágyat! Ameddig ilyen társra nem találsz, és nem vagy képes te is így állni hozzá, továbbra is ugyanígy fogsz járni, mint eddig..

A te típusod sokkal nehezebben alakít ki jól működő kapcsolatot, mint egy simulékonyabb típus. Sajnos ez ellen nem sokat tehetsz, bár kétségkívül az lenne a legjobb, ha képes lennél szeretni egy olyan személyt, akit tudsz tisztelni anélkül, hogy irányítani akarna téged.

2011. jún. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Se veled-se nélküled. Az én esetemben azt jelenti, hogy elnyomom a személyiségem, hogy együtt tudjak maradni a párommal. Hogy jól kijöjjünk, de ez hosszu távon ne megy. Vagy a párom csinálja ezt. Van, hogy azt érzem nem működik tul fárasztó, elegem van. Néha pedig hogy nekem egy unalmas kapcsolat soha nem kellene jó ez így ahogy van. Én se engedem, párom se enged. És általában ugyan azt gondoljuk párommal, csak nem egyszerre. Néha ő akar kiszálni a kapcsolatból néha én. Azt érezzük nem megy, de tudjuk hogy nagyon szeretjük egymást és működne, ha mindketten változnánk.


Egyébként nem nagyképüség meg semmi, magammal tisztában vagyok, az erősségeimmel és a gyengeségeimmel is. Kapcsolatok terén valami katasztrófa az életem, tul bonyolult és soha nem tudom mit akarok.

2011. jún. 25. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!