Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család vagy a karrier fontosabb?

Család vagy a karrier fontosabb?

Figyelt kérdés
Bocsánat, az előbb rosszul írtam ki. Szóval kíváncsi lennék a ti véleményetekre is.. hogy vajon melyik a fontosabb? Érdemes a családért élni, vagy inkább a karrierrel foglalkozni, hogy csak aztán élhessünk a családnak...
2011. jan. 12. 13:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
49%
Természetes, hogy első a család...legalábbis is nálam
2011. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
46%
Meg kell találni az arany középutat, mert van olyan. Nekem sikerült.
2011. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
77%
Mindkettő:D
2011. jan. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
45%

CSALÁD

Munkám legyen amiből meg lehet élni, ennyi...karrier nem érdekel.

2011. jan. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem lehet mindkettő. Mert vagy azért dolgozunk, hogy eltartsunk egy családot..vagy keveset keresünk és a gyerekkel is tudunk foglalkozni... eltekintve néhány kivételtől..nem megy mindkettő.
2011. jan. 12. 13:52
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

Ha nincs karrierem, nem tudom eltartani a családom. Ha nincs családom, felível a karrierem. ;)

Így is meg lehet közelíteni.

2011. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%
Első az anyagi biztonság megalapozása. Utána családalapítás, de ma már nagyon fontos, hogy bármi jön, legyen egy fix munka, amire lehet támaszkodni. Nagyon sok nő válik kiszolgáltatottá, ha az életét a családnak szenteli, a párja meg egyszer csak meggondolja magát. És, hogy ne szítsak veszekedést, vannak férfiak is, akik pórul járnak, ha túlzottan bíznak a párjukban.
2011. jan. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
69%
Első az egzisztencia. Ez nem karriert jelent, hanem megélhetést. Ez után érdemes csak a családlapításon gondolkodni. Miközben pedig van családod, melyet el tudsz tartani, (de nem egyedül, ez fontos), épül a karriered is. Én nem egy hasonlóan jól működő családot láttam már. Az pedig nem igaz, hogy nem lehet a család mellett karriert csinálni, mint ahogy az sem, hogy nem érdemes gyermeket vállalni, mert nem lehet őket eltartani. Aki ezt mondja, az nagyon csalódott, mert nem abban a sorrendben építette fel az életét, mint amilyenben az elején megfogalmaztam...
2011. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
12%

Nők esetében szerintem az első a család. Legyen egy nőnek munkája, hiszen egyedül a férfi nem biztos, hogy el tudja tartani a családot, de az első a család, a gyerek, a háztartás. A legjobban a nő tudja nevelni a gyereket. A férfi esetében pedig az első, hogy megfelelő életkörülményt tudjon biztosítani a családjának, tehát fontos a karrier. A szabadidőben pedig természetesen a család. Persze ehhez az kell, hogy a nő ezt eltudja fogadni és ne panaszkodjon azért, mert a férj esetleg sokat dolgozik.

Lehet maradi gondolkodás (főleg a modern nők körében), de szerintem ez a helyes és természetes felállás.

2011. jan. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%

Nekem ez esetben is a karrier. Sosem vágytam családra, kisgyerekként is azt vártam mikor dolgozhatok végre.. és még mindig, de most már tudom is mit akartok, így még jobban várom.

Nem tudom de pl. a gyerekneveléstől rosszul vagyok, egy pasi is egy idő után meg inkább teher. Valahogy úgy vagyok vele, hogy addig szeretem az embereket, amíg nem kell velük túl sokat foglalkoznom...

2011. jan. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!