Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg anyáéknak,...

Hogyan mondjam meg anyáéknak, h iszom?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok és a barátaimmal 2hetente szoktunk lemenni a városba este inni. Ilyenkor anyáék úgy tudják, h teázunk vagy kávézunk. Még egyszer sem értem haza részegen, úgyhogy nem is nagyon jöhettek rá arra h nem mondok nekik igazat. Viszont nekem ez már nagyon rossz, h nem vagyok őszinte hozzájuk. Mit tegyek?
2011. júl. 9. 14:04
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

köszi a kérdéseket, azért még jöhetnek:)

na szóval csak annyi h én is ígyis ugyanolyan jól tanulok, idén is kitűnő voltam, és valószínűleg anyáék még nem vették észre mert amikor hazajövök mindig rágózok h ne legyen piaszagom, igyekszem addigra kijózanodni és nemigazán szoktam olyankor kommunikálni velük, csak köszönök és bemegyek a szobámba:)

2011. júl. 9. 22:16
 22/31 anonim ***** válasza:
14:40-esnek és mindenkinek aki ellenzi ezt az egész ivás dolgot. 15éves vagyok én is szoktam inni. Az életnek van egy olyan része amikor ki kell élnünk magunkat és tapasztalatokat szerezni és ez az az idő. Ha most iszunk nem azt jelenti, hogy alkoholisták vagyunk vagy leszünk. Most akkor majd 20 évesen kezdjem el amikor elkezdek családot alapítani? Gondolkodjon már el aki ilyen hülyeségeket ír! Mértékkel kell inni nem literszámra.Pont úgy, hogy részeg legyél mert jó érzés amikor haverokkal ehülyültök 2 hetente. Mindenki vállaljon magára felelősséget, a ti életetek nem anyátoké vagy apátoké. Igen a szülők féltenek, azért szülők . Soha nem értettem ezt a korlátozás dolgot. Én is a saját hibáimból tanulok. Nem könnyű itthon mindig veszekednek és már megtanultam magamtól felnőni és rájönni olyanokra hogy a nem tanulás egyáltalán nem menő, mert nem akarok egy híd alatt megöregedni és meghalni.A kérdezőnek pedig ezt üzenném: Te ismered anyukádat, ha szigorú akkor ne mond el neki mert teljesen kifog akadni és nem enged el többet. tapasztalat. én nem mondanám el neki, mer tha valamit rosszul csinálsz legalább tanulsz belőle. Most ha tiltanak valamit a szülők úgy is megfogja csinálni az ember, akkor meg felesleges tiltani, mert a tiltásból nem fog tanulni. Szóval menjél piáljál bulizzál, de azért mértékkel. Anyudnak meg mond amit eddig szoktál ,)
2011. júl. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Az 59%-ban minősült hasznos írója vagyok:

Jaj, ugyan már, lepontoztatok. De komolyan, tizenöt évesen inni. Dehát, ha akarsz, igyál. Tény, hogy attól idősebb korodban nem leszel alkoholista feltétlen. Csak tudod, attól, hogy nem iszol, attól is befogadnak a többiek, és találsz barátot, ahhoz nem kell innod. Inkább foglalkoznál az életeddel. De ha akarod, éld ki magad, tudom, hogy ma hogy élik ki magukat a fiatalok... Szégyen és szánalom, de én is sok ilyet láttam. Az alkoholisták persze nem azokból a fiatalokból lesznek többnyire, akik isznak. De azért az kicsit sok, hogy két-három hetente lejársz inni, még fiatal vagy hozzá... Ráérsz még felnőtt lenni. De sajnos ma túl korán képzelik azt a fiatalok, hogy már felnőttek...

2011. júl. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nem mintha a felnőttség mérvadója lenne az , hogy iszol. Hanem hogy a fiatalok így akarnak felnőtté válni, ezen az úton. Azt hiszik, hogy ettől ők felnőttek lesznek. Te is ezt hiszed. Ez nem csak a szórakozásról szól, nyilván...

2011. júl. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

16:05-ös vagyok. Istenem aki ilyenre gondol, hogy így akar felnőtté válni az idióta. Meg hogy kiközösítik az ilyeneket.

Úgy bírom oltani az olyan embereket akik kiírják h így meg úgy bebasztam! Kit érdekel? Ebben igzatok van, hogy sok ezt gondolják h flenőttek lesznek ettől xD De istenem nem mindenki olyan! Én pl azért iszok, hogy jól érezzem magam, mert imádom nevetni. Volt már olyan h nem ittam max egy ízesített sört mert azt imádom! Full józan voltam és nem közösítettek ki. Ha valakit emiatt kiközösítik akk nem is éri meg velük lenni.

2011. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Minek piálni, mikor lehet éppen teázni is?? :)

Mondjuk mind a kettő távozik az emberi szervezetből. :) Azért mégse építeném le magam a piálással. Sok fiatal, azt se tudja mi a jó! Nem tudom, miért jó valakinek, ha berúg, mint az állat. Akinek meg a barátai is ilyenek, hát.......

Azt hiszik, a piától ők valakik lesznek, a normálisak meg szóba se állnak velük egy idő után.

2011. júl. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 ava87 ***** válasza:

Azért ha még sose mentél haza részegen, akkor nekem úgy tűnik, hogy tudsz mértéket tartani. Nem akarok álszenteskedni, mert ennyi idősen én is megittam valaha egynehány boroskólát (fujj, ma már nem lehetne rákényszeríteni se hogy megigyam), persze abban a hitben, hogy a szüleim nem tudják. Na de nem is mentem haza dülöngélve, ordítozva.

Szerintem itt két lehetőség van: vagy mész továbbra is a haverokkal piázgatni, de akkor rossz a lelkiismereted, mert hazudsz, vagy nem iszol alkoholt ezentúl, és akkor nincs mit bevallani. Én szülőként nem támogatom, hogy hazudj, de téged is megértelek, a kamaszkorhoz nálam is beletartozott a stikában piálás, és tényleg semmi bajom nem lett az egészből, de belegondolva, azért jópárszor pórul járhattam volna, amire akkor nem is gondoltam.

2011. júl. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Kezdj el beszélni az alkohol jótékony hatásáról,és hogy ez segít a daganatos betegségek megelőzésében.Ezután mondd nekik hogy te egy daganatos kisfiú voltál,de szigorúan csak gyógyszerészeti okok miatt fogyasztasz alkoholt,hogy ne lehess daganatos. :D
2011. júl. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Vedd lazára...
2011. júl. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
23:32nek: kislány de az ötlet jó:DD
2011. júl. 17. 14:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!