Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez így helyes lenne, vagy...

Ez így helyes lenne, vagy inkább én álljak másképp a dolgokhoz?

Figyelt kérdés

A párommal már elég rég ismerjük egymást és pár hónapon belül össze is házasodunk, aminek mindketten nagyon örülünk. (mivel nagyon jól megvagyunk egymással).

Ugymond az egyetlen gond az, hogy van egy részeges testvére (a többiek normális életet élnek).

A problémám az lenne, hogy ha majd felmerülne az a téma, hogy segítsük azt a testvért, én egyáltalán nem szeretnék pénzt adni neki. (már csak azért is, mert én arra keményen rádolgozok és azt a pénzt ne igya el más).

Nem azt mondom, hogy néha nem főznék neki ezt-azt; nem takarítok ki, mosok rá.

De pénzzel egyáltalán nem szeretném segíteni mert csak elinná, és utána egy jót röhögne.

Ez így helyes lenne?


2011. júl. 9. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
helyes, igen, de ti együtt éltek/fogtok élni azzal a testvérével?
2011. júl. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nagyon is helyes. Belőlem sem húz ki senki egy fillért sem.
2011. júl. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg okosabb ha nem pénzt adsz neki -szerintem. Mert akkor úgy fogja venni bármikor kaphat tőletek.
2011. júl. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A testver ugyeete meg most meg kell bezelnetek. meg joval a hazassag elott.
2011. júl. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Miért kéne segíteni anyagilag a testvért? Gondolom nem merült fel, mert akkor szóltál volna a párodnak, hogy nem mész bele. Akkor meg mi a probléma?


Lehet én gondolom rosszul, de nálunk sosem volt téma, hogy pénzelni kellene valamelyikünk testvérét.

2011. júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
beszállnék pénzügyileg de egy elvonókúrába.
2011. júl. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha külön család lesztek nem értem mit keres ott a testvér...
2011. júl. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért ne tisztázhatnátok ezt most?
2011. júl. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem te nagyon tisztán látod a helyzetet, de ha a férjed szereti a testvérét (márpedig ez elég valószinű) akkor majd segíteni akar neki. Te állj ki a véleményed mellett addig amíg érdemes, de ne hagyd hogy ez keserítse meg a kapcsolatotokat.
2011. júl. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy szereti a testvérét, és ez természetes is, és meg sem akarom bántani.

Csak azt akarom, hogy, ha már tényleg odakerülünk, hogy segítünk a testvérének, ne abban segítsünk, hogy mindig legyen miből lerészegednie, hanem, hogy példáúl legyen mit ennie, felvennie és tiszta házban élnie.

Szerintem ez hasznosabb segítség.

2011. júl. 9. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!