Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hízlalnak engem a...

Miért hízlalnak engem a szüleim? Miért nem fogadják el, hogy én csinos vagyok? 18/L ( 165 cm,48 kg)

Figyelt kérdés

Lehet h furán hangzik elsőre, de az egész családomban minden nő túlsúlyos, ami főleg szülés utánról maradt rájuk. De senki sem erőltetné meg magát, senki nem kezdett fogyókúrába, a mozgást pedig hülyeségnek tartják és nincs akaraterejük. Nagyon régimódiak és konzervatívak: azt hiszik, hogy a nőnek csak a házimunka és a sötés-főzés a feladata, és aki már boldog és elégedett attól, hogy asszonyi kötelességeit elvégezte, neki már nem kell csinosnak lennie.

OK, gondolják így. De mi a baj azzal, ha én már "modern nő" vagyok? Miért baj az, ha odafigyelek arra, mit eszem, tornázom, biciklizem, hetente 2x kézizem a barátnőkkel? Nem bírják elfogadni h én csinos vagyok. Mindig azt modnják, hogy majd úgy is "elasszonyosodsz". Úristen, inkább meghalok, minthogy olyan kövér legyek, mint ők! És nem lehetetlen, mert vannak oylan idős nők, akik csinosak!

És nem egy kis nyávogós elkémnyesztetett liba vagyok, hanem nekem tényleg van akaraterőm, kitartásom, és szeretek sportolni; ezek bennük nincsenek meg.

Légyszi', nyugtassatok meg!


2011. júl. 10. 18:41
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
59%

lehet, hogy kicsit túlzásba vitted a sportot...50-53 kilósan lennél ideális (persze ez csontozattól is függ).

de ha jól érzed így magad, és nem látszanak a bordáid, ne foglalkozz a butaságaikkal.

én 170 centihez vok 46 kiló (nem vok anorexiás, csak beteg voltam, és nem bírok visszahízni).

engem is mindig bántanak, hogy hízzak, de nehéz.:/

20/L

2011. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
64%

Magasság/Súly arányban kicsit túl sovány vagy szerintem.

Egy 50-55kg ra felhízhatnál mert később a terhesség is könyebb lehet mivel sok nő azért nem esik teherbe mert túl sovány és nem bír megtapadni a magzat.

2011. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
27%
Nem lehetetlen idősen is jól kinézni bizony: nézd csak meg Kim Cattrallt, ötven is elmúlt!=) gratulálok az akaraterődhöz, csak így tovább!;)
2011. júl. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorító kommenteket!
2011. júl. 10. 18:51
 5/32 anonim ***** válasza:
32%
anorexia nervosa
2011. júl. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Csak annyit fűznék hozzá, hogy nem igaz, nem kell 50-55 kg között lennem! Én igen, jól érzem magam, és nagy különbség van a koplalástól vézna, kilátszó bordákkkal rendelkező lány, és a sportoló között! És az a testtömeg/súly index az csak egy irányadó szám, nem minden esetben igaz.
2011. júl. 10. 18:51
 7/32 anonim ***** válasza:
57%
ignoráld az asszonyokat! :D hallgasd meg a szentbeszédet, de közben vigyázz magadra, hiszen köztudottan az az előre megfontolt gonosz szándékuk, hogy a megfelelő pillanatban éteres rongyot tegyenek a szád elé, majd izommerevítőt fecskendezzenek a nyelved alá :D és amíg te ott tehetetlenül fekszel, belédtömjenek egy féldisznót. :D
2011. júl. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
46%

Az nagyon helyes, ha te tartod magad ahhoz, hogy egy nőnek igényesnek kell lenni, mert valóban nem jó, hogy olyan sokan elhíznak, mikor anyák lesznek.

Viszont te még baromira fiatal vagy, hogy olyat kijelents, hogy te modern nő vagy, stb. Ha majd már szültél 1-2 gyereket, elmúltál 40, és ugyanolyan fitt leszel, mint most, kijelentheted, hogy te f*sza nő vagy, mert nem lettél olyan, mint ők és a többség.

A sportról meg annyit, hogy más, mikor olyan mondja, hogy nincs erőm, aki egy irodában mereszti a valagát, meg más, ha egy melós mondja, aki 12 órában rohad. Megnézném, 12 óra meló és 4-5 óra utazás után a napod maradék 7 órájában ugrálnál-e aerobic zenére...

2011. júl. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
57%

sajnos az én családom is ilyen, imádnak jókat főzni és elvárják, hogy ZABÁLJAK belőle, és főleg akkor kapcsolnak rá, ha megemlítem, hogy szeretnék fogyni 1-2 kilót... az egyetlen esélyed - tapasztalatom szerint - ha nem hagyod, hogy ebből téma legyen. Tehát nem beszélsz róla és nem folytatod a beszélgetést ha elkezdik, hanem eltereled és nem vitatkozol velük ebben. Ha elkezdik mondani csak mosolyogj, te ne mondd, hogy ők milyenek, úgyse fogjátok egymást meggyőzni... egyelőre. Majd eljön az ideje, hogy ők is fogyni akarnak majd :D

de amúgy totál neked van igazad nyugi :)

2011. júl. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
87%

"Nem lehetetlen idősen is jól kinézni bizony: nézd csak meg Kim Cattrallt, ötven is elmúlt!=) gratulálok az akaraterődhöz, csak így tovább!;)"

Hát mondjuk a sztárokat pont nem kéne felhozni, más dolguk sincs, mint botoxkezelésről a saját fittnesstermükbe járni és híres dietetikusok étrendjét követni...

Nekik nem kell kétkezi munkát végezni, családra főzni/mosni/takarítani.

2011. júl. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!