Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hízlalnak engem a...

Miért hízlalnak engem a szüleim? Miért nem fogadják el, hogy én csinos vagyok? 18/L ( 165 cm,48 kg)

Figyelt kérdés

Lehet h furán hangzik elsőre, de az egész családomban minden nő túlsúlyos, ami főleg szülés utánról maradt rájuk. De senki sem erőltetné meg magát, senki nem kezdett fogyókúrába, a mozgást pedig hülyeségnek tartják és nincs akaraterejük. Nagyon régimódiak és konzervatívak: azt hiszik, hogy a nőnek csak a házimunka és a sötés-főzés a feladata, és aki már boldog és elégedett attól, hogy asszonyi kötelességeit elvégezte, neki már nem kell csinosnak lennie.

OK, gondolják így. De mi a baj azzal, ha én már "modern nő" vagyok? Miért baj az, ha odafigyelek arra, mit eszem, tornázom, biciklizem, hetente 2x kézizem a barátnőkkel? Nem bírják elfogadni h én csinos vagyok. Mindig azt modnják, hogy majd úgy is "elasszonyosodsz". Úristen, inkább meghalok, minthogy olyan kövér legyek, mint ők! És nem lehetetlen, mert vannak oylan idős nők, akik csinosak!

És nem egy kis nyávogós elkémnyesztetett liba vagyok, hanem nekem tényleg van akaraterőm, kitartásom, és szeretek sportolni; ezek bennük nincsenek meg.

Légyszi', nyugtassatok meg!


2011. júl. 10. 18:41
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Áh, én ugyanezt kapom, csak én mindjárt 22 éves leszek. :)

Én 163 cm vagyok és 46 kiló, és abszolút nem kórosan sovány, csak madárcsontú vagyok. :)

Ehhez képest örökké hallgatom, hogy hízzak egy kicsit, soha nem láttak ilyen soványnak... Na most ehhez hozzá kell tenni, hogy szegény unokatesómnak sosem sikerült lefogynia teljesen, 60 kiló alá nem tudott menni, most pedig üti a 90 szerintem. Elmagyaráztam nekik, hogy így érzem jól magam, és a soványság látszata attól függ, ki mellé állítanak oda, tehát egy 90 kilós mellett persze, hogy sovány vagyok, ám ha egy átlagosan vékony társaságban vagyok, fel sem tűnök. :)

Te is próbáld ezt elmagyarázni, és közöld nyomatékosan (de nem erőszakosan!), hogy neked így jó, pontosan tudod, hogy mit csinálsz, és NEM, nem vagy beteg. :)


21/L

2011. júl. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Köszi :) És kitartást mindenkinek, aki hasonló cipőben jár.
2011. júl. 10. 21:18
 23/32 A kérdező kommentje:
Amúgy azt sem bírom, amikor kérdezik (pl. kozmetikus, fodrász, eladó) h hány kiló vagyok, mert milyen kis csini vagyok; és amikor mondom h 48, elkezdik h ők is ennyiek voltak 18 évesen...és aztán elkezdik h jaj, az idő, az idő tette ezt, ők nem hibásak, közbejött egy-két gyerek, de igazából ők nem fogyóztak. Akkor meg ne siránkozzon h nem csinos! Meg amúgy is: nagyon jól tud esni, mert a "de kis csini vagy" megjegyzéssel szinte azt mondta: "most csinos vagy, de nem sokáig leszel az HA-HA-HA :D
2011. júl. 10. 21:32
 24/32 anonim ***** válasza:
Igazad van, tedd azt amit eddg. Izmosíthatod is magad, minél jobb formában legyél. Csak ne bántsd őket, és ne nézd le őket, hanem csak viselkedj természetes jóakarattal. Még megéred, hogy utánozni fognak.
2011. júl. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük.

Nálunk hasonló. Férjem családjában az összes nő (anyós, anyós huga, após huga, anyós anyukája stb stb...) elhízottak és folyton azon sápítoznak, hogy én meg "anorexiás" vagyok, és el kellene mennem vizsgálatokra. Nem számít, hogy az anorexia táplálkozási zavar, és hiába magyarázom, hogy az marha súlyos betegség, az ember kövérnek látja magát, de én nem így érzek. Tudom, hogy vékony vagyok. Evvan. Genetika. Anyámtól örököltem.


Az meg, hogy majd a gyerek után figyeld meg milyen leszel... Itt is vannak kivételek. Egy db striám nem volt, a mellemen sem, sehol sem, szülés után 3 hónappal már a kezdeti testsúlyomnál voltam.


161/46 27éves anyuci

2011. júl. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ennek az ellenkezője vagyok, ronda vagyok és kövér, de teljesen meg tudom érteni a problémád. én is utálom, ha beleszólnak abba, hogy mit eszek meg hogy nézek ki. mindenkinek meg lehet a véleménye, de senkit nem kéne az akarata ellenére fogyó- vagy hízókúrára fogni.

(de azért én is hozzáteszem: 18 évesen 178 cm-hez 45 kg voltam, és akkor én is inkább meghaltam volna, minthogy meghízzak:D)

2011. júl. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Tény, hogy az aasszonyok testalkata is kezd változni 1-2 gyerek után és az évek múlásával és ahogy ezt te is jól látod nem csak ettől függ . Ki lesz kövér háziasszony és ki nem. Kell kitaráts is és genetika is.

Én sajnos gimis korom óta em mozgotk.. de nem is vagyok kövér 2 gyerek után 168 cm vagyok és 56 kg. voltam több is de kevesebb nem igen. Igaz 18 évesen 50 kg voltam...

Szóval dícséretes, ohgy vigyázol az alakodra.. de arra is figylej, ohgy nekzdj örült fogykórákba vgay drasztukis dolgokba. Lwegyél ebben is olyan tudatos mint a sportban.

Dietetikusként elsőre kcist soványabbnak itéllekm mint az átlag.. de ez még változhat és ha te is 56 kg leszel 36 évesen mint én 2 gyerek után.. hát akkor elmondtatod, ohgy elérted amit akartál:)

2011. júl. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

28 éves vagyok, 165 cm és 52kg, de még lenne rajtam 2-3 kg háj, ami lejöhetne (hogy csinos legyek)

Igazad van kérdező, ne hízz meg. Én az "ideálisnak" beállított súlynál, 55 kg-nál tök hájas hurkás vagyok, engem nagyon zavarna.

2011. júl. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
94%

Egy valamit tarts szemelőtt! Azt, hogy Te hogyan érzed jól magad a bőrödben!

Én alapvetően ilyen beállítottságú vagyok, nem telik el nap, hogy ne mozogjak napi egy órát, még most is hogy már a 28. terhességi hétben vagyok! Mert igénylem, és mert jól érzem magam, ha sportolok! És hogy mit gondolnak mások? Hol érdekel az engem! :)

Meg a sok jóakaró is a: Majd megnézünk ekkor, meg ekkor...Majd meglátjuk kezdetű mondataival!! :)

2011. júl. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Szerintem nőietlenül csenevész csoffadt kis botsáska lehetsz, csak te ezt nem látod vagy nem akarod látni. Úgyhogy én annyira nem örülnék a helyedben magamnak. Ismerek egy 170 cm körüli, 50 kilós csajt, majd meghal, úgy oda van magától, de komolyan rossz ránézni, olyan gebe.
2011. júl. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!